17 kwietnia 2018 roku dwie nasze uczennice : Paulina Groszkowska z klasy I i Paulina Arentowicz z klasy III wzięły udział w XVI Gminnym Konkursie Ortograficznym dla klas I - III w Radomnie. Konkurs otworzyła dyrektor szkoły Barbara Śmiech. Witając uczestników, pogratulowała im awansu do tego konkursu i życzyła jak najlepszego wyniku. Najpierw dzieci pisały dyktando a następnie rozwiązywały dość obszerny test ortograficzny, który zawierał zagadki ortograficzne, rebusy, krzyżówki i luki literowe. Kryterium oceniania prac stanowiła liczba błędów popełniona przez uczestników. Poprzeczka była bardzo wysoka, bo zadania nie należały do łatwych, a wszystkie dzieci zostały przygotowane na najwyższym poziomie. Jednak naszym ,,ortografkom” udało się. Obydwie stanęły na podium . Paulina Groszkowska przygotowana przez panią Marię Przeradzką zajęła I miejsce i otrzymała tytuł ,, Mistrza ortografii w klasie I ‘’, zaś Paulina Arentowicz przygotowana przez panią Bożenę Hoppe, zajęła III miejsce w swojej kategorii wiekowej. Zespołowo zajęliśmy II miejsce, tuż za szkołą w Jamielniku. Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom wiedzy i wysokiego wyniku w tej dziedzinie nauki. Paulina Groszkowska z klasy I weźmie udział w eliminacjach na szczeblu powiatowym, które odbędą się 29 maja br. w naszej szkole.(Tekst i zdjęcia w albumie: Maria Przeradzka)
Aktualności
Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas: I - III
Wiosenna dyskoteka
16 kwietnia klasa 4 wraz z wychowawczynią zorganizowała wiosenną dyskotekę szkolną. Czwartacy zarabiali sobie w ten sposób na wycieczkę szkolną. Uczestnicy dyskoteki mogli zakupić pyszne jedzenie w kawiarence, losy w loterii fantowej oraz dobrze bawić się podczas licznych zabaw i konkursów. Konkursy dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń a wspólna zabawa przyniosła dużo śmiechu i radości. Organizację dyskoteki wspierali rodzice uczniów klasy czwartej. (Tekst izdjęcia w albumie: Anna Falkowska)
V Powiatowym Konkursie Plastycznym „Tradycje wielkanocne”
Nasza szkoła wzięła udział w V Powiatowym Konkursie Plastycznym „Tradycje wielkanocne”. Organizatorem konkursu była Szkolna Kasa Oszczędności przy Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie zwierzątka w formie przestrzennej, które symbolizuje Wielkanoc. Z naszej szkoły zgłosiło się 7 uczniów z klas 1—4. Spośród naszych uczestników 3 miejsce przyznano Martynie Groszkowskiej z klasy 4. W dniu 13 kwietnia w budynku szkoły w Marzęcicach odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom tego konkursu. Wśród laureatów znalazła się Martyna, która wraz ze swoją mamą uczestniczyła w tej uroczystości odbierając nagrodę wraz z dyplomem. Dla pozostałych naszych uczestników konkursu szkoła w Marzęcicach przekazała dyplomy oraz nagrody książkowe. Uczniowie biorący udział w konkursie:
Paulina Groszkowska kl.1
Szymon Wiśniewski kl.1
Wiktor Bielicki kl.1
Oliwia Czołba kl.3
Jagoda Szmidt kl.3
Rozalia Bednarczyk kl.3
Martyna Groszkowska kl.4
Gratulujemy Martynie oraz pozostałym uczestnikom konkursu zachęcając do brania udziału w kolejnych konkursach. (Tekst i zdjęcia w albumie: Anna Falkowska)
Mamy podium w Gminnym Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
12 kwietnia 2018 roku w Społecznej Szkole Podstawowej w Tylicach odbył się Gminny Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VII pod opieką nauczyciela Henryka Zagórskiego: Miłosz Bednarczyk, Magdalena Dereszewska, Patryk Dereszewski i Zuzanna Rutkowska. Skład drużyny wynikł z przebiegu eliminacji szkolnych. W ramach gminnego turnieju nasi uczniowie rozwiązywali zadania testowe i pokonywali rowerowy tor przeszkód. W obu tych konkurencjach spisali się bardzo dobrze i zajęli III miejsce w całym turnieju. W nagrodę otrzymali rowerowy puchar wójta Tomasza Waruszewskiego. W klasyfikacji indywidualnej wyróżniła się Magdalena Dereszewska, która zajęła również III miejsce na 20 zawodników po wysokim wyniku testowym i bezbłędnym przejechaniu toru przeszkód. Gratulujemy naszym reprezentantom wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego i sprawności wymaganej na rowerowym torze. Brawo! (Tekst i zdjęcia w albumie: Henryk Zagórski)
Gminny Trójbój Lekkoatletyczny
11 kwietnia 2018 roku nasi najmłodsi lekkoatleci wystartowali w Gminnym Trójboju Lekkoatletycznym w Tylicach. Pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego Henryka Zagórskiego do zawodów stanęły reprezentacje dziewcząt i chłopców w składzie: Maja Czołba, Amelia Dembińska, Martyna Groszkowska, Milena Leśniewska, Dominik Dembiński, Patryk Sargalski, Mateusz Smyka, Jakub Wierzbowski i Adam Wiśniewski. Wszyscy biegali na 60 m i na 300m. Między biegami odbył się też rzut piłeczką palantową. Każdy wynik przeliczony został na punkty zgodnie z tabelami. Suma punktów najlepszych czterech zawodników z drużyny decydowała o miejscu w trójboju. Wobec zbliżonych wyników startujących drużyn, kontuzja naszego reprezentanta i dolegliwości jednej z dziewcząt sprawiły, że obie reprezentacje uplasowały się tuż za podium. Tym bardziej należą się naszym sportowcom wyrazy uznania za lekkoatletyczną walkę. Życzymy im też, aby zedbrane doświadczenia z pierwszego dl nich startu w takich zawodach zaowocowały w dalszych startach. (Tekst: Henryk Zagórski; zdjęcia w albumie: Henryk Zagórski i Agata Wodara)
VIII rocznica posadzenia Dębu Pamięci
10 kwietnia 2018 roku to ważny, rocznicowy dzień. Dokładnie osiem lat temu na skwerze w Gwiździnach posadzony został Dąb Pamięci ku czci asp. Policji Franciszka Chały. Od tego czasu każdego roku społeczność szkolna z rodziną bohatera, mieszkańcami Gwiździn, przedstawicielami władz i policji, udaje się za szkolnym sztandarem do tego szczególnego miejsca pamięci. Jest to zawsze marsz skłaniający do refleksji. Na Skwerze Pamięci złożono kwiaty i zapalono znicze. Dyrektor szkoły Hanna Błaszkowska witając rocznicowych gości, przypomniała historyczny kontekst uroczystości. Uczniowie przygotowani przez nauczycieli: Henryka Zagórskiego i Paulinę Bieńkowską, przedstawili program słowno - muzyczny z okazji VIII rocznicy posadzenia Dębu Pamięci, 78 rocznicy zdrodni katyńskiej oraz VIII rocznicy katastrofy smoleńskiej. Wszystkie treści dotyczyły zamordowanego i spoczywającego w Miednoje asp. Franciszka Chały, wszystkich ofiar sowieckich zbrodni wojennych na wschodzie oraz tragicznych ofiar katastrofy lotniczej. Z treści głoszonych przez uczestników uroczystości wynika, że sadząc Dąb i obchodząc kolejne rocznice, również tworzymy historię. Po wielu zakazanych latach milczenia, mamy teraz możliwość i obowiązek głoszenia prawdy o wielu tysiącach Polaków, którzy zamiast żyć i służyć Ojczyźnie, zostali zamordowani strzałem w tył głowy. Rosnący w Gwiździnach Dąb jest już ośmioletnim drzewem. Świadczy o naszej pamięci i przywołuje tragiczne wydarzenia, które zawsze będą dla nas ważne.(Tekst i zdjęcia w albumie: Henryk Zagórski)
Maluchy są sprawne
Dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w zabawach ruchowych, które odbyły się whali sportowej MOSiR w Nowym Mieście Lubawskim. Do współzawodnictwa stanęło dziewięć drużyn reprezentujących nasz powiat. Drużyny rywalizowały w konkurencjach sportowych takich jak: toczenie piłki, bieg z woreczkiem gimnastycznym na głowie, bieg slalomem, podskoki z piłką między nogami, wyścig z łyżką z piłeczką ping-pongową. Atmosfera była wspaniała, a nasze maluchy wróciły z złotymi medalami, dyplomem, piłką i słodką paczką. Bardzo dziękujemy Rodzicom za dowiezienie nas do Nowego Miasta Lubawskiego. (tekst i zdjęcia E. Dembińska)
„Czujemy się bezpiecznie” - gminne eliminacje dla dzieci 6-letnich w Szkole Podstawowej im. ks.Kazimierza Wróblewskiego Gwiździnach
W kwietniu 2018r. w Szkole Podstawowej im. ks.Kazimierza Wróblewskiego w Gwiździnach odbył się Gminny Turniej dla dzieci 6-letnich "Czujemy się bezpiecznie” dotyczący bezpieczeństwa i to nie tylko na drodze. Maluchy popisywały się wiedzą dotyczącą zachowania na drodze, zachowania w sytuacji spotkania z osobą, której nie znają oraz bezpieczeństwa podczas zabawy. Uczestnikami potyczek były dzieci z pięciu szkół Gminy Nowe Miasto Lubawskie, więc była wspaniała okazja do integracji dzieci z oddziałów przedszkolnych nowomiejskiej gminy. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja składająca się z nauczycieli przedszkoli. Dzieci w zespołach miały do wykonania różne zadania dotyczące bezpieczeństwa i wzywania pomocy. Drużyny wykazały się dużą wiedzą i znajomością zasad bezpieczeństwa. Zwycięska drużyna z SP w Skarlinie będzie reprezentować Gminę Nowe Miasto Lubawskie na Powiatowym Turnieju „Czujemy się bezpiecznie”, który odbędzie się 20 kwietnia 2018r.
Wszystkim zespołom serdecznie gratulujemy!
Wyniki turnieju:
Szkoła Podstawowa w Skarlinie – I miejsce
Zespół Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie – II miejsce
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jamielniku i Szkoła Podstawowa im. ks.Kazimierza Wróblewskiego w Gwiździnach – III miejsce
Społeczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Tylicach – IV miejsce
(tekst E. Dembińska)
Emil Bednarczyk w Finale Konkursu Matematycznego PANGEA
6 kwietnia 2018 roku w Warszawie odbył się finał Międzynarodowego Konkursu Matematycznego PANGEA. Uczniowie zakwalifikowani do tego etapu zostali zaproszeni do Międzynarodowej Szkoły MERIDIAN w Warszawie by zmierzyć się z najlepszymi wynikami z całej Polski. Wśród nich znalazł się nasz uczeń klasy piątej Emil Bednarczyk. Każda grupa w swojej kategorii wiekowej pisała test składający się z trzydziestu dość trudnych zadań. Test trwał 90 minut. Trzydziestu finalistów z najlepszymi wynikami w poszczególnych kategoriach nagrodzono złotymi, srebrnymi i brązowymi medalami oraz nagrodami rzeczowymi. Emil w swojej kategorii zdobył brązowy medal. Serdecznie mu gratulujemy! Ceremonia wręczenia nagród odbyła się po południu tego samego dnia w OCH-TEATRZE przy ulicy Grójeckiej w Warszawie. Uczeń przygotowywał się i uczestniczył w konkursie pod opieką nauczycielki matematyki Marii Przeradzkiej. (Tekst i zdjęcia w albumie : Maria Przeradzka)
Miłosz Bednarczyk - dwukrotnym laureatem Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki
Wśród uczniów Szkoły Podstawowej im. ks.Kazimierza Wróblewskiego w Gwiździnach mamy liczną grupę pasjonatów matematyki, którzy chętnie podejmują matematyczne wyzwania i to z sukcesem!
Miło nam poinformować, że znamy już nazwisko laureata tegorocznego Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Został nim uczeń klasy siódmej, Miłosz Bednarczyk.
17 lutego 2018 roku, Miłosz po raz drugi pod opieką nauczycielki Marii Przeradzkiej wziął udział w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z matematyki i został jego laureatem. Znalazł się w gronie najlepszych matematyków województwa warmińsko-mazurskiego. Droga do tego zaszczytnego tytułu nie jest łatwa i wiedzie poprzez etap szkolny, na którym Miłosz uzyskał wymagany próg procentowy, aby zakwalifikować się do etapu wojewódzkiego. Następnie na etapie wojewódzkim musiał się zmierzyć z zadaniami z najwyższego poziomu i również przekroczyć wymagany próg . Jego sumienna praca pod kierunkiem swoich nauczycieli matematyki zaowocowała uzyskaniem tego zaszczytnego tytułu. Uzyskanie tytułu laureata z matematyki gwarantuje mu zwolnienie z tego przedmiotu na egzaminie ósmoklasisty i uzyskanie z niego najwyższego wyniku oraz celującą roczną ocenę klasyfikacyjną w bieżącym roku szkolnym z matematyki. To bardzo znaczący przywilej i powód do dumy. Serdecznie gratulujemy Miłoszowi i jego rodzicom.
Dla Szkoły Podstawowej im. Ks. Kazimierza Wróblewskiego w Gwiździnach, do której uczęszcza Miłosz to również wielka radość. Matematyczna pasja doprowadziła Miłosza Bednarczyka do sukcesu! Gratulujemy i cieszymy się z efektów pracy nauczyciela i ucznia! (Tekst: Maria Przeradzka, fotografia: Henryk Zagórski).
Przedstawienie teatralne – „Plastusiowy pamiętnik”
Dzieci z zespołu wychowania przedszkolnego, oddziału przedszkolnego oraz z klasy I 4 kwietnia 2018 odwiedziły kino „Harmonia” w Nowym Mieście Lubawskim. Celem wyjazdu było obejrzenie przygód Plastusia ulubionego bohatera wszystkich dzieci. Plastuś to mały ludzik ulepiony z plasteliny, który z powodzeniem podbija małe serca dzieci przedszkolnych i w młodszym wieku szkolnym. Dziękujemy Rodzicom za dowiezienie nas do Nowego Miasta. (Tekst: Emilia Dembińska; zdjęcia w albumie: Emilia Dembińska, Maria Przeradzka))
Wielkanoc 2018
Z okazji Świąt Wielkanocnych wszystkim członkom społeczności szkolnej, przyjaciołom naszej szkoły, wszystkim mieszkańcom Gwiździn i tym, którzy odwiedzają naszą stronę internetową, życzymy radości na święta. Niech pozostanie ona w waszych sercach na dalszy czas i sprzyja wszelkiej pomyślności tak w życiu doroslych jak i dzieci. Wielkanoc to wiosenny czas nowego życia i odradzania się. Każdy z nas może w tym szczególnych dniach nabrać nowych sił do realizacji swoich planów życiowych. Życzymy wszystkim tego, aby wystarczyło im sił do spełnienia swoich marzeń. Oczywiście pamiętamy też o tym, żeby jajka były piękne i smaczne, a śmigus - dyngus mokry i obfity. (Tekst: Henryk Zagórski)
Pomoc potrzebującym
W grudniu 2017roku szkolne Koło Misyjne zorganizowało pomoc dzieciom na misjach. Wolontariusze pod opieką prowadzącej szkolne Koło Misyjne Anny Żuralskiej, zorganizowali kiermasz świąteczny z ręcznie wykonanymi aniołami. Dochód ze sprzedaży, oraz ofiary darczyńców w kwocie 249zł. został przekazany na Papieskie Dzieło Misyjne Dzieciom. W tym roku wspieraliśmy dzieci z Syrii i Libanu.
W okresie Wielkiego Postu uczniowie naszej szkoły otrzymali puszki jałmużny wielkopostnej celem wsparcia osób starszych. Myślą przewodnią kwesty były słowa papieża Franciszka; "Nie zapominajcie o ludziach starszych, są źródłem mądrości oraz pamięcią życia
i rodziny." Zebrana kwota 139zł. została przekazana na fundację Caritas; "Dar Juniora dla Seniora."
(Tekst i zdjęcia w albumie: Anna Żuralska)
Światowy Dzień Wody
27 marca w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. W tym dniu uczniowie przyszli ubrani na niebiesko w specjalnie przygotowanych opaskach na głowach przedstawiających symbol wody – kropelki. Obchodom przyświecało hasło „Pij wodę na zdrowie”. Uczniowie poszczególnych klas wraz ze swoimi wychowawcami przygotowali zdrowy napój wraz z przepisem oraz nadanej nazwie napoju. Podczas apelu każda klasa zaprezentowała swój napój zachęcając do degustacji i przedstawiając walory smakowe i wartości odżywcze. Zgromadzeni na apelu uczniowie mieli okazję obejrzeć inscenizację pt. „Pij wodę na zdrowie” w wykonaniu trzech uczniów z klasy 6: Tamary Madoń, Emilii Wolickiej i Tomasza Wiśniewskiego. Uczestnicy apelu mogli dowiedzieć się dlaczego nie warto pić słodkich, gazowanych napojów oraz jakie wartości zawiera woda mineralna. Należy nadmienić, że scenariusz tej inscenizacji napisały Tamara i Emilia. Wiele cennych informacji na temat znaczenia picia zdrowych napojów oraz zwykłej wody przedstawili uczniowie z klasy 7 na specjalnie przygotowanych planszach. Po zakończonym apelu każdy chętny uczeń mógł spróbować zdrowego napoju. Wszyscy przekonali się, że warto w prosty sposób przygotować smaczny a zarazem zdrowy napój. Apel przygotowały Anna Falkowska i Gabriela Wiechowska przy wsparciu wychowawców klas.(Tekst: Anna Falkowska, zdjęcia w albumie: Henryk Zagórski)
Powitaliśmy wiosnę!
21 marca 2018 roku to pierwszy wiosenny dzień, w którym wszyscy poczuli z pewnością radość tej oczekiwanej, kolorowej pory roku. Uroczyste powitanie wiosny zaczęło się od inscenizacji: Witaj wiosenko, przedstawionej przez uczniów klas: I i III. Do występu przygotowały ich wychowawczynie: Maria Przeradzka i Bożena Hoppe, które koordynowały całą imprezę szkolną. Po przywitaniu się z Panią Wiosną, uczniowie rozwiązywali wiosenne zagadki o różnym poziomie trudności. Emocji było dużo, a nagrodą za prawidłowe rozwiązanie był cukierek. Wszyscy czekali na zapowiedziane ogłoszenie wyników konkursu plastyczno - technicznego: Kapelusz Pani Wiosny. W czasie ostatnich dni zimy w szkole pojawiały się fantazyjne kapelusze różnego pomysłu, które zostały wyeksponowane na wystawie z informacją o autorach. Wszyscy twórcy zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Wyłoniono też najlepsze miejsca w dwóch kategoriach wiekowych:
klasy: 0 - III
1. Maja Górtatowska
2. Paulina Arentowicz
3. Magdalena Napiórkowska
wyróżnienie: Bartosz Górtatowskiklasy: IV - VII
1. Magdalena Dereszewska
2. Amelia Dembińska
3. Mariola DereszewskaGratulujemy zdolnym plastykom udanych kapeluszy!
Radość z przybyłej wiosny poszczególne klasy wyraziły prezentując przygotowane na tą okazję okrzyki. Ostatnim aktem pierwszego dnia wiosny w szkole było tradycyjne spalenie Marzanny, przygotowanej przez uczniów klasy VII. Mamy więc wiosnę. Niech przyniesie ona nam wszystkim dużo radości, która ułatwia to co trudne i ubarwia to co szare. (Tekst i zdjęcia w albumie: Hanryk Zagórski)
Szkolne rekolekcje wielkopostne
Święta Wielkanocne zbliżają się do nas wraz z wiosną, na którą wszyscy czekamy. Jednym z elementów przygotowania się do tych świąt są rekolekcje wielkopostne dla uczniów organizowane przy współpracy ks. proboszcza i szkoły. W tym roku będą one trwały przez trzy dni: od 19 do 21 marca 2018 roku. Poniżej przedstawiamy godzinowy rozkład zajęć obowiązujący w tym czasie.
PONIEDZIAŁEK - 19 MARCA 2018 r.
godz. 8.00 - spotkanie rekolekcyjne w szkole;
godz. 9.00 - droga krzyżowa w kościele;
godz. 10.00 - obiad w szkole i zakończenie rekolekcji.
WTOREK - 20 MARCA 2018 r.
godz. 8.00 - spotkanie rekolekcyjne w szkole;
godz. 9.00 - nabożeństwo pokutne i spowiedź w kościele dla uczniów klas IV - VII;
godz. 9.00 - zajęcia rekolekcyjne w szkole dla uczniów klas 0 - III;
godz. 10.00 - obiad w szkole i zakończenie rekolekcji.
ŚRODA - 21 MARCA 2018 r.
godz. 8.00 - spotkanie rekolekcyjne w szkole;
godz. 9.00 - msza św. na zakończenie rekolekcji w kościele;
godz. 10.00 - obiad w szkole;
godz. 10.15 - 11.15 - powitanie wiosny w szkole
Kurs autobusu szkolnego dostosowany do planu rekolekcji.
Wycieczka klasy VII do Torunia
15 marca 2018r. odbyła się klasowa wycieczka edukacyjna do Torunia.
Głównym punktem wyjazdu był pobyt w Młynie Wiedzy. Uczniowie zwiedzali Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy na czterech piętrach budynku: 1. „O Obrotach”: poświęconą idei koła i ruchu obrotowego, także w odniesieniu do dzieła Mikołaja Kopernika „O obrotach sfer niebieskich”.2. „Rzeka”: nawiązująca do przepływającej przez Toruń Wisły, obejmująca model rzeki od źródeł po ujście. 3."IDEE": najbardziej interdyscyplinarna wystawa Centrum Nowoczesności Młyn Wiedz, łączy nauki humanistyczne, nauki ścisłe oraz elementy sztuki. 4."...To takie proste!": wystawa obejmuje 26 eksponatów wchodzących w skład czterech różnych stref: „Główka pracuje”, „Mechaniczny plac zabaw”, „TechnoŚwiat” oraz „Pomyśl, zrozum, zrób”. Jednym z najważniejszych czynników na tej wystawie jest kreatywność i innowacyjność zwiedzającego, który dzięki odpowiednio dobranym strefom tematycznym oraz eksponatom, sprawiają, że może odkryć w sobie żyłkę naukowca, konstruktora i wynalazcy.
Kolejnym punktem wycieczki był seans filmowy w Cinema City - Czerwona Droga. Po obejrzeniu filmu udaliśmy się na spacer po starówce połączony z posiłkiem. Zakończeniem pobytu w Toruniu była atrakcja na Jump Arenie, gdzie uczniowie mogli wyskakać się na trampolinach. O godzinie 20- tej szczęśliwie wróciliśmy do Gwiździn (Tekst i zdjęcia w albumie: Anna Żuralska)
Międzynarodowy Kangur Matematyczny
15 marca 2018 roku dziesięcioosobowa grupa naszych uczniów wzięła udział w XXVII edycji Międzynarodowego Konkursu ,,Kangur Matematyczny”, którego celem jest popularyzowanie matematyki wśród młodzieży wielu krajów. W tym samym dniu i w tym samym czasie uczniowie rozwiązują te same zadania. Patronat nad konkursem sprawują Polskie Towarzystwo Matematyczne oraz Wydział Matematyki i Informatyki UMK. Konkurs otworzyła dyrektor szkoły Hanna Błaszkowska wyrażając uznanie dla licznej grupy naszych miłośników matematyki – królowej nauk. Dla uczniów klasy pierwszej było to pierwsze doświadczenie z Kangurem i bardzo wysoka poprzeczka, gdyż rozwiązywali zadania z poziomu klasy drugiej. Pozostali uczestnicy rozwiązywali test zamknięty dostosowany do ich wieku , wymagający logicznego myślenia. Zadania nie należały do łatwych, a na rozwiązanie ich uczniowie mieli 75 minut. Konkurs został przeprowadzony w czterech kategoriach i wzięli w nim udział następujący uczniowie:
Kategoria Żaczek : Paulina Groszkowska, Szymon Wiśniewski
Kategoria Maluch : Rozalia Bednarczyk , Amelia Dembińska, Martyna Groszkowska
Kategoria Beniamin : Emil Bednarczyk, Cezary Kopański, Jacek Wiśniewski
Kategoria Kadet : Joanna Marszelewska, Miłosz Bednarczyk .
Po upływie wyznaczonego czasu , karty z zakodowanymi rozwiązaniami wysłano na adres regionalnego organizatora konkursu. Wyniki będą znane w maju bieżącego roku. Każdy uczeń biorący udział w konkursie otrzymał zabawkę logiczną z drutu.(Tekst Maria Przeradzka; zdjęcia w albumie Ewa Gajkowska)
Mariola Dereszewska mistrzynią ortografii
Dnia 14 marca 2018r. już po raz dziewiętnasty w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jamielniku odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny. Dwudziestu czterech uczestników napisało dyktando, a spośród nich czworo reprezentowało naszą szkołę: Martyna Groszkowska z kl. IV, Agnieszka Wadecka z kl. VI, Miłosz Bednarczyk z kl. VII oraz Mariola Dereszewska z kl. VII. Uczennica klasy VII Szkoły Podstawowej im. ks. Kazimierza Wróblewskiego w Gwiździnach, Mariola Dereszewska została laureatką pierwszego miejsca. Serdecznie gratulujemy!
10 kwietnia 2018r. będzie ona walczyła o ,,Złote Pióro Starosty'' na szczeblu powiatowym. (Tekst: Paulina Bieńkowska; zdjęcia w albumie: Beata Smolińska, Grażyna Jonowska)
„Młodzież zapobiega pożarom”.
14.03.2018 r. w Zespole Szkół im Działyńskich w Bratianie odbyły się eliminacje gminne XLI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Celem turnieju jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Zgodnie z nowym regulaminem uczestnicy startowali w trzech kategoriach: grupa I – uczniowie klasy I-VI , grupa II - uczniowie klasy VII szkoły podstawowej oraz gimnazjum, grupa III – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowały w grupie I Martyna Groszkowska i Agnieszka Wadecka oraz Joanna Marszelewska w grupie II. Nasze dziewczyny bardzo dobrze poradziły sobie z pytaniami konkursowymi. Agnieszka Wadecka zajęła pierwsze, a Martyna Groszkowska drugie miejsce w kategorii klas I –VI zaś Joanna Marszelewska uplasowała się na trzecim miejscu w swojej kategorii. Agnieszka i Martyna reprezentowały nasza gminę w eliminacjach powiatowych w Grodzicznie. Również na tym szczeblu nasze uczennice wykazały się szeroką wiedzą z zakresu ochrony przeciwpożarowej . Agnieszka Wadecka zajęła trzecie miejsce ,a Martyna Groszkowska uplasowała się na czwartym miejscu. Zarówno na etapie gminnym , jak i na powiatowym nasze reprezentantki otrzymały cenne nagrody książkowe. Do konkursu uczennice przygotowały się pod opieką nauczycielki Bożenny Hoppe. Gratulujemy.(Tekst i zdjęcia w albumie: Bożena Hoppe)
Archiwum Aktualności