• 32 finał WOŚP! W Gwiździnach też było słychać echo orkiestry...

          • Szkolna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Gwiździnach zagrała już 19 stycznia 2024r. Cała społeczność szkolna włączyła się aktywnie w jej organizację. We współpracy z rodzicami udało zorganizować się kawiarenkę, loterię fantową oraz atrakcyjne licytacje. 

            28 stycznia 2024 dwie wolontariuszki WOŚP, Natalia Wolarz oraz Jowita Kazimier wraz z opiekunem Panią Bożeną Hoppe, kwestowały z puszkami przy kościele. 

            Łącznie udało się zebrać prawie 5.500zł! 

            Dziękujemy wszystkim za wielkie serca oraz hojność. Jest to sukces całej miejscowej społeczności.

            Wielkie podziękowania dla Rady Rodziców za trud oraz ogrom włożonej pracy, dla wszystkich licytujących oraz tych, którzy ofiarowali usługi oraz gadżety na licytację. Dziękujemy wolontariuszkom oraz Pani Bożenie Hoppe za sprawowanie opieki.  

            Tekst i zdjęcia: Sylwia Nowak

          • Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu PCK

          • 12 stycznia 2024 roku nasze dwie uczennice reprezentowały szkołę w Olimpiadzie Wiedzy o Zdrowiu PCK na etapie rejonowym. Była to Jowita Kazimier z klasy VI i Paulina Groszkowska z klasy VII. Obie uczennice sumiennie przygotowywały się do olimpiady pod kierunkiem opiekuna SK PCK, pani Marii Przeradzkiej. Podczas olimpiady, dziewczęta pisały test składający się z 40 pytań z odpowiedziami wielokrotnego wyboru. Test był niezwykle trudny, obejmujący wiedzę chemiczną, skład zawartości składników odżywczych wielu spożywanych produktów oraz znajomość zasad prawidłowego odżywiania. Pośród 11 uczestników Paulina zajęła V miejsce, zaś Jowita uzyskała o 3 punkty od niej mniej. Wyniki uplasowały nasze uczennice w środku listy uczestników, ale wiedza jaką posiadły jest niezwykle cenna i pozostanie z nimi na zawsze. Należy wspomnieć, że Jowita była najmłodszą uczestniczką olimpiady, co zostało zauważone przez organizatorów. Jesteśmy z nich bardzo dumni i życzymy im sukcesu podczas kolejnej edycji tej olimpiady.

            Tekst i zdjęcia: Maria Przeradzka

          • Spotkanie z policjantką 👮‍♀️

          • Zimowe ferie zbliżają się do nas wielkimi krokami. Będzie to czas: wolnych dni odpoczynku od zajęć szkolnych, beztroskich zabaw na śniegu, szalonych zjazdów na sankach. Jednak nie będzie to czas wolny od troski o własne bezpieczeństwo. Aby te ferie upłynęły nam bezpiecznie 15 stycznia br. spotkaliśmy się w  szkole ze st. asp. Dorotą Kaczmarską.

            Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas zimowego wypoczynku. Policjantka przypomniała wychowankom o bezpiecznych zachowaniach na drodze. Przestrzegała przed urządzaniem ślizgawek na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach. Przypominała, że zjazdy na sankach mogę odbywać się tam, gdzie górki nie kończą się na ruchliwych drogach lecz w bezpiecznych miejscach. Funkcjonariuszka opowiedziała o sposobach postępowania w kontaktach z obcymi osobami, a także o zagrożeniach mogących spotkać najmłodszych.

            Tekst i zdjęcia: Hanna Wilczewska

        • Zbiórka nakrętek w oddziale przedszkolnym
          • Zbiórka nakrętek w oddziale przedszkolnym

          • Dzieci z oddziału przedszkolnego zaangażowały się w zbiórkę nakrętek. Przez cały pierwszy semestr zbierały nakrętki nie tylko w sali przedszkolnej ale także w domach. 12 stycznia zanieśliśmy całą torbę nakrętek do serca, które znajduje się w naszej wsi. 

            Tekst i zdjęcia: Hanna Wilczewska

          • "Akademia Pana Kleksa" - wyjazd do kina klasy IV

          • Klasa IV wraz z wychowawcą 12.01.2024r. wybrała się do nowomiejskiego kina „Harmonia” na premierę filmu „Akademia Pana Kleksa”.

             

            „Akademia Pana Kleksa” – polski familijny film fantasy w reżyserii Macieja Kawulskiego, będący swobodną adaptacją książki o tym samym tytule autorstwa Jana Brzechwy. Obraz, który trafił na wielki ekran po czterdziestu latach od premiery adaptacji bajki Brzechwy w reż. Krzysztofa Gradowskiego, był wyczekiwany przez najmłodszych widzów i ich rodziców. W centrum filmu – w miejsce Adasia Niezgódki – pojawia się Ada Niezgódka . Obdarzona wielką wyobraźnią dziewczynka mieszka ze swoją mamą w Nowym Jorku. Bardzo tęskni za tatą, który zaginął w tajemniczych okolicznościach. Po cichu liczy na to, że chociaż jej dwunaste urodziny będą radosnym dniem. Marzy o przyjęciu niespodziance z udziałem szkolnych kolegów. Niestety, okazuje się, że jej mama zapomniała o tym święcie. Zamiast rówieśników Ada spotyka gadającego ptaka, który zaprasza ją do prestiżowej Akademii – szkoły dla dzieci z całego świata, prowadzonej przez profesora Ambrożego Kleksa. Szybko okazuje się, że to właśnie w tym miejscu poznali się rodzice dziewczynki. Zachęcona przez mamę Ada wkracza do świata, w którym pisze się bajka. Tutaj nawiązały się nowe przyjaźnie, ale także przeciwstawiono się wilkusom, które zagrażały społeczności Akademii. To było niezwykle wzbogacające spotkanie dla uczniów klasy IV. Po projekcji filmu odbył się spacer po nowomiejskim Rynku, pięknie oświetlonym dekoracjami świątecznymi. Potem degustacja pysznej pizzy, zabawy integracyjne i powrót do domu. Serdecznie dziękujemy Państwu Agacie i Bartłomiejowi Dembińskim za wygodny transport do Nowego Miasta Lubawskiego.

        • "Przerwa na czytanie"
          • "Przerwa na czytanie"

          • “Tysiące emocji, tysiące przygód, tysiące książek”

            Podsumowanie IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie “Przerwa na czytanie”.

            Akcja w Polsce odbyła się już 8 rok i 4 na świecie! Corocznie październikowe wydarzenie organizowane przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. gromadzi w szkołach, przedszkolach oraz innych instytucjach nie tylko oświatowych olbrzymią społeczność osób, która na przerwie czyta dla przyjemności.


            Nasza szkoła do tegorocznej edycji przystąpiła po raz pierwszy. Koordynatorem była pani Hanna Błaszkowska, nauczyciel języka polskiego. Uczniowie, którzy czytali dzieciom zaskoczyli nas różnorodnością pomysłów na Przerwę, odbywały się konkursy, zabawy, a strefy czytania nabrały swojego niepowtarzalnego charakteru.  Naszym celem było pokazanie, że czytanie jest atrakcyjną rozrywką, może integrować całe społeczności, a tym samym dawać radość i zadowolenie. W IV Międzynarodowej edycji „Przerwy na czytanie” w 2023 r. czytało 563 800 osób z Polski i świata!


            Liczby w tej akcji mają znaczenie, ale cieszymy się z każdej jednej osoby, która dzięki akcji polubiła czytać, która zmieniła zdanie na temat książek, która odwiedza bibliotekę, która zabrała książkę do dalszego czytania w domu. To jest największy sukces akcji, który jest niemierzalny, a który mamy wielką nadzieję przyniesie owoce w przyszłości. W 2023 r. akcji zgłosiły się 2982 placówki. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy! Szkoła nasza otrzymała Dyplom, a uczniowie czytający Podziękowania: Amelia Hincmann, Jowita Kazimier, Ewa Wolicka, Jakub Wolicki, Piotr Hincmann, Mateusz Arentowicz, Błażej Arentowicz i Lena Gawińska z klasy VI, Paulina Groszkowska i Magdalena Napiórkowska z klasy VII oraz Nikola Dembińska, Maja Górtatowska i Krzysztof Groszkowski z klasy IV. 


            Akcja była realizowana w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

            Dziękujemy wszystkim, którzy byli częścią tego wydarzenia!

            Tekst: Hanna Błaszkowska

        • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Ortograficzny” (sesja jesienna)
          • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Ortograficzny” (sesja jesienna)

          • Z radością informujemy, że znane są już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Ortograficzny”, realizowanego w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Orzeł”. Uczestnicy tegorocznej edycji wykazali się dużą wiedzą, uzyskując bardzo wysokie wyniki. W Konkursie wzięli uczniowie z klas 4-7: Krzysztof Groszkowski, Wiktor Leśniewski z klasy 4, Piotr Hincmann, Cezary Dąbrowski, Lena Gawińska, Amelia Hincmann, Jowita Kazimier i Dawid Duliński z klasy 6 oraz Magdalena Napiórkowska, Szymon Wiśniewski i Paulina Groszkowska z klasy 7.

            Zgodnie z regulaminem przyznano następujące tytuły oraz dyplomy:
            - za miejsca od I do III - tytuł i dyplom laureata ogólnopolskiego konkursu oraz nagrodę,
            - za miejsca od IV do XII - tytuł i dyplom laureata ogólnopolskiego konkursu,
            - pozostałym uczestnikom bez względu na uzyskany wynik przyznany został imienny dyplom uznania.

            Mamy zaszczyt poinformować, że wśród laureatów znaleźli się uczniowie z naszej szkoły: Piotr Hincmann z klasy 6, który uzyskał 320 punktów na 400 możliwych do zdobycia (9 miejsce w kraju) oraz Magdalena Napiórkowska z klasy 7, która zdobyła 375 punktów na 400 możliwych do zdobycia (5 miejsce w kraju). Gratulujemy!
              
            Z tego powodu pragniemy złożyć też gratulacje wszystkim uczniom, którzy postanowili wziąć udział w konkursie, okazując szczególne zaangażowanie w naukę i ambicję. Szkolnym Koordynatorem Konkursu była pani Hanna Błaszkowska, nauczyciel języka polskiego.

            Tekst: Hanna Błaszkowska