Ferie zimowe to czas odpoczynku po zakończeniu I semestru roku szkolnego. Warto zregenerować siły, aby solidnie popracować nad wynikami w II semestrze nauki. W tym celu najlepiej zaplanować aktywny wypoczynek. Dla tych uczniów, którzy nie wyjeżdżają z Gwiździn, proponujemy różne zajęcia w szkole. Aby pobrać ich plan, proszę kliknąć w następujący link: Plan-ferie..docx. Swoje propozycje spędzenia czasu wolnego przedstawiła też gwiździńska biblioteka. Przede wszystkim jednak, życzymy wszystkim dobrego zdrowia, ponieważ wielu uczniów w ostatnich dniach miało z nim kłopoty. Przypominamy też o zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw na lodzie i śniegu. Życzymy naszym uczniom udanych ferii i szczęśliwego powrotu do szkolnych zajęć w II semestrze. (Tekst: Henryk Zagórski)
Aktualności
Ferie zimowe - plan zajęć
Gwiazdka szkolna i WOŚP 2018
12 stycznia 2018 roku odbyła się w naszej szkole doroczna zabawa gwiazdkowa, połączona z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Tą radosną imprezę otworzyła dyrektor szkoły Hanna Błaszkowska. Po jej wystąpieniu, swój program artystyczny przedstawiły dzieci. Było to przedstawienie: "Bajka to czy nie bajka", które swoją premierę miało w listopadzie minionego roku. W celu wsparcia WOŚP przeprowadzona została licytacja plakatów, książek, wyrobów artystycznych i wielu innych gadżetów. Potem przyszedł czas na zabawę. Sala gimnastyczna wypełniła się uśmiechniętymi dziećmi, zwłszcza z młodszych klas. Goszczący w szkole animatorzy przeprowadzili z ich udziałem wiele zabaw, które wyzwoliły pozytywne emocje i przyniosły wiele radości. W tym samym czasie wszyscy mogli wziąć udział w loterii fantowej lub odwiedzić kawiarenkę, która oferowała pyszne ciasta i wiele innych smakołyków. Dochód z tych wszystkich działań oraz ze zbiórki pieniężnej w łącznej kwocie 1700,45 złotych i 10 euro zasili Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Nadszedł też oczekiwany z niecierpliwością czas odwiedzin Mikołaja. Nie zawiódł on i tym razem zgromadzonych w gwiździńskiej sali gimnastycznej uczestników szkolnej gwiazdki. Przygotowaniem i przeprowadzeniem tej wyjątkowej szkolnej imprezy zajęła się Rada Rodziców, nauczyciele: Anna Falkowska, Paulina Bieńkowska, Maciej Szymański, Bożena Hoppe i Anna Żuralska oraz pracownicy obsługi i Samorząd Uczniowski. Dziękujemy wszystkim za pracę, ofiarność i wspólną zabawę (Tekst i zdjęcia w albumie: Henryk Zagórski).
VII Powiatowy Konkurs Plastyczny ,,Kartka świąteczna"
W grudniu 2017r Szkolna Kasa Oszczędności przy Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu ogłosiła VII Powiatowy Konkurs Plastyczny po hasłem ,,Kartka świąteczna”. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie kartki bożonarodzeniowej. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tym konkursie. Prace wykonali uczniowie z klasy pierwszej, trzeciej i szóstej. Nasi plastycy zajęli w tym konkursie bardzo wysokie lokaty. Bartek Górtatowski zajął drugie miejsce w kategorii klas I-III, a Emilia Wolicka uplasowała się na trzecim miejscu w grupie uczniów starszych. Uczniowie odebrali dyplomy i nagrody 22 grudnia 2017r. podczas apelu wigilijnego w naszej szkole. Nagrodami były gry planszowe. Gratulujemy Bartkowi i Emilii i życzymy dalszych sukcesów. (Tekst: Bożena Hoppe)
Boże Narodzenie 2017
22 grudnia 2017 roku świąteczna atmosfera wypełniła każde miejsce w szkole i udzieliła się całej naszej społeczności. Stopniowo narastała ona już od odwiedzin św. Mikołaja. Na szkolnym korytarzu pojawiła się wtedy piękna choinka, rozbłysły kolorowe światełka i wszystkie klasy zyskały świąteczne dekoracje. Od kilku dni roznoszący się po szkole piernikowy zapach, zdradzał kuchenną krzątaninę uczniów, pracujących nad świątecznymi wypiekami. Ostatni dzień przed zimową przerwą świąteczną rozpoczęliśmy od kilku godzin nauki. Potem uczniowie wraz ze swymi wychowawcami zasiedli do wyczekiwanych klasowych wigilii. Dzielili się opłatkiem, składali życzenia i rozmawiali przy tradycyjnych stołach wigilijnych o tym czarownym, świątecznym czasie. Potem przyszła kolej na szkolne jasełka. Przygotowali je uczniowie pod opieką nauczycieli: Anny Żuralskiej, Mateusza Deredasa, Anny Falkowskiej i Emilii Dembińskiej. Była Święta Rodzina, pasterze, aniołki, królowie, no i piękne, wzruszające kolędy. W tej atmosferze wręczono też nagrody laureatom bożonarodzeniowych konkursów. Dyrektor szkoły Hanna Błaszkowska tradycyjnie podzieliła się opłatkiem z reprezentującą wszystkich uczniów przewodniczącą Samorządu Szkolnego - Joanną Marszelewską. Złożyła też uczniom, ich rodzicom i pracownikom szkoły świąteczne i noworoczne życzenia. Wesołych Świąt życzymy też wszystkim mieszkańcom Gwiździn, Absolwentom i Przyjaciołom naszej szkoły. Niech tegoroczne święta będą dla nas czasem radości i rodzinnego szczęścia. Pamiętajmy również o tych, którzy nie zasiądą już z nami do wigilijnej wieczerzy. Niech tradycja wolnego nakrycia pomoże nam być otwartymi na drugiego człowieka, również kiedy minie już świąteczny czas.(Tekst i zdjęcia w albumie: Henryk Zagórski).
Konkurs plastyczny - Aniołek Bożonarodzeniowy
W grudniu 2017r.Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lub. zorganizowało konkurs plastyczny pod hasłem Aniołek Bożonarodzeniowy- Ozdoba Choinkowa. Do konkursu zgłosiło się pięcioro naszych uczniów: Dominik Duliński z klasy pierwszej , Bartosz Górtatowski, Oliwia Czołba i Rozalia Bednarczyk z klasy trzeciej oraz Maja Czołba z klasy czwartej. Dzieci wykonały piękne aniołki z różnych materiałów. Wszyscy nasi uczniowie za swoje rękodzieła otrzymali nagrody, które zostały wręczone 17 grudnia 2017r. na rynku nowomiejskim, na którym odbywał się Jarmark Świąteczny. Dzieci odebrały nagrody w postaci puzzli. Każdy bożonarodzeniowy aniołek będzie ozdabiał choinkę w bazylice nowomiejskiej. Można tam podziwiać aniołki wykonane przez wszystkich uczestników konkursu. Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów. (Tekst i zdjęcia w albumie: Bożena Hoppe)
Ogólnopolski Konkurs ,,Orzeł Matematyczny” dla szkół podstawowych
14 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs ,,Orzeł Matematyczny” dla szkół podstawowych. Konkurs został przeprowadzony w czterech kategoriach wiekowych : klasy I-II III-IV, V-VI i klasa VII. Wzięło w nim udział 14 uczniów z klas I-VII. Przed przystąpieniem do rozwiązywania zadań, dyrektor szkoły Hanna Błaszkowska skierowała do uczniów słowa otuchy i uznania za ich dotychczasowe sukcesy matematyczne. Dla pierwszoklasistów był to pierwszy tak ważny konkurs. Test matematyczny składał się z 21 zadań jednokrotnego wyboru. Nie można było korzystać z kalkulatorów. Za każdą poprawną odpowiedź uczeń otrzyma 1 punkt, a za złą odpowiedź 0 punktów. Na rozwiązanie zadań uczniowie mieli 60 minut. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone pod koniec marca 2018 roku. Uczniowie uczestniczący w konkursie bez względu na uzyskany wynik otrzymają dyplom uznania, zaś najlepsi tytuł laureata ogólnopolskiego konkursu i cenne nagrody. Koordynatorem konkursu była Maria Przeradzka, nauczycielka matematyki. Na wyniki czekamy z niecierpliwością. Za wszystkich uczestników trzymamy kciuki i życzymy im jak najlepszych wyników.(Tekst : Maria Przeradzka, zdjęcia w albumie : Ewa Gajkowska)
Matematyka nie taka straszna - Gminny Konkurs Matematyczny dla klas I - III
Każdego roku w grudniu w naszej szkole odbywa się Gminny Konkurs Matematyczny. W tym roku konkurs odbył się już po raz osiemnasty. Mali matematycy rywalizują w swoich grupach wiekowych walcząc o tytuł najlepszego. W tym roku przyjechało na konkurs czternaścioro uczniów – pięcioro z klas pierwszych, troje z klas drugich i sześcioro z klas trzecich. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice – Paulina Groszkowska i Rozalia Bednarczyk. Paulina wywalczyła pierwsze miejsce – gratulujemy. (tekst: E. Dembińska; zdjęcia w albumie: Henryk Zagórski)
Odwiedziny św. Mikołaja
Już 5 grudnia i to bardzo wcześnie rano odwiedził naszą szkołę św. Mikołaj. Radosny dźwięk dzwonka oznajmił wszystkim, że staruszek z workiem pełnym prezenów jest już naszym gościem. Szkoła przywitała go świątecznym wystrojem, który widać już w każdej klasie i na szkolnych korytarzach. Pojawiła się też piękna, duża choinka. Mimo wcześniejszych reklam i różnych zapowiedzi świąt, wydawały się one jeszcze odległe w czasie. Teraz jednak czujemy, że Boże Narodzenie zbliża się bardzo szybko. Mikołaj odwiedził wszystkich uczniów w klasach, rozdając upominki z okazji swoich imienin. Pytał oczywiście dzieci o to czy były grzeczne, licząc na ich szczerość. Większość klas oddała się tradycyjnej radości obdarowywania innych i przyjmowania prezentów niespodzianek. Wyjątkowy dzień św. Mikołaja jest do tego najlepszą okazją dla wszystkich, bez względu na wiek. Odchodząc, Mikołaj przypomniał o wigilijnej nocy, co sprawiło, że wszyscy zatęsknili za cudownym czasem Bożego Narodzenia. (Tekst i zdjęcia w albumie: Henryk Zagórski)
Mikołajkowy wyjazd do kina
Z okazji Mikołajek rodzice uczniów klas: I i III zafundowali swoim pociechom wyjazd do iławskiego kina na seans pt. ,,Coco”. Organizacją wycieczki zajęła się wychowawczyni klasy III pani Bożena Hoppe. 5 grudnia rano uczniowie pod opieką swoich pań udali się do Iławy, by obejrzeć w sali kinowej film o meksykańskim chłopcu, który marzył o karierze muzyka. Niestety rodzina bohatera filmowej opowieści, na skutek pewnej traumy z przeszłości, bardzo sceptycznie patrzyła na jego pasję grania i śpiewania. On jednak postanowił walczyć o spełnienie swoich marzeń. Zdecydował się na udział konkursie talentów, po którym rozpoczęła się jego wielka przygoda z muzykowaniem. Chłopiec jest przykładem tego, że warto iść za głosem serca i kochając swoją rodzinę ponad wszystko, dążyć do celu.
,,Coco ‘’ to animacja” o sile miłości i więzi rodzinnych, o których powinniśmy pamiętać zwłaszcza w okresie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci wróciły z kina pełne wrażeń i podziwu dla determinacji, z jaką dążył do celu główny bohater filmu. (Tekst: Maria Przeradzka, zdjęcia w albumie : Bożena Hoppe)
Rejonowa Olimpiada Promocji zdrowego Stylu Życia PCK
Dnia 2 grudnia 2017 roku w Zespole Szkół im. Cypriana Norwida W Nowym Mieście Lubawskim odbyła się Rejonowa Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK . Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Miłosz Bednarczyk z kl.7 i Jacek Wiśniewski z kl.6. Nasi uczestnicy napisali test z wiedzy dotyczącej wielu zagadnień związanych z promocją zdrowego stylu życia, udzielania pierwszej pomocy oraz historii i zasad PCK. Tym razem nie udało się stanąć na podium choć wiedza naszych uczniów jest bardzo wysoka. Wszyscy uczestnicy olimpiady otrzymali dyplomy oraz upominki. Do konkursu uczniów przygotowała Anna Falkowska. Opiekę podczas konkursu sprawowała Gabriela Wiechowska. Gratulujemy naszym uczestnikom udziału w olimpiadzie, wierzymy, że tak szeroka wiedza przyda się w kolejnych konkursach lub olimpiadach. (Tekst i zdjęcia w albumie: Anna Falkowska)
Andrzejki w szkole
30 listopada 2017 roku upłynął w naszej szkole pod znakiem andrzejkowych wróżb i przepowiedni przyszłości. Chociaż wszyscy wiedzą, że nikt tak naprawdę nie zna swojej przyszłości i wróżby należy traktować z przymrużeniem oka, to dla uczniów była to świetna zabawa. Najmłodsze dzieci przybyły do przedszkola w przebraniach wróżek i innych magicznych postaci. Starsi uczniowie losowali paski z przepowiednią, co ich czeka w przyszłości, losowali swój przyszły zawód, imię swojej sympatii, ustawiali swoje buty by sprawdzić, kto pierwszy założy swoją rodzinę. Ne zabrakło też przelewania wosku przez klucz. Było miło i radośnie! Tekst: Maria Przeradzka; zdjęcia w albumie: Maria Przeradzka, Henryk Zagórski)
W szkole podstawowej im. ks. Kazimierza Wróblewskiego nie tylko się uczymy, ale też świetnie bawimy. Idealną okazją do zabawy była dla nas zorganizowana przez klasę V dyskoteka andrzejkowa. Podczas imprezy uczniowie mieli okazję nie tylko potańczyć, lecz również wziąć udział w różnorakich zabawach, skorzystać z wróżb wróżki Pauliny, zakupić losy na loterii oraz zajadać się przysmakami przygotowanymi przez mamy uczniów klasy V. Dyskoteka trwała 3 godziny. Zabawa była doskonałą formą integracji uczniów naszej szkoły. Za bezpieczny przebieg bankietu odpowiedzialny był pan Maciej Szymański. (Tekst i zdjęcia w albumie: Maciej Szymański)
Powiatowe podium piłkarzy
28 listopada 2017 roku w nowomiejskiej hali MOSiR odbył się powiatowy etap piłkarskiego turnieju: "Z podwórka na stadion". Prawo startu w tych zawodach nasi piłkarze pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego Henryka Zagórskiego zyskali wygrywając turniej gminny. Tym razem przyszło im się zmierzyć z mistrzami gmin powiatu nowomiejskiego. Zespół zagrał w składzie: Tomasz Wiśniewski, Emil Bednarczyk, Bartosz Karpiński, Cezary Kopański, Jakub Marchlewski, Patryk Sargalski, Materusz Smyka i Bartosz Górtatowski. W wyniku wyrównanej walki nasza reprezentacja zajęła III miejsce na powiatowym podium, choć do samego końca były szanse na oba wyższe miejsca. O dobrym poziomie gry naszej drużyny niech świadczy choćby fakt, że mecz z najlepszymi w turnieju kolegami z Krotoszyn zakończył się remisem. Cennym wyróżnieniem jest też tytuł: "Najlepszy piłkarz turnieju" przyznany Patrykowi Sargalskiemu. Cała reprezentująca szkołę w turnieju męska drużyna piłkarska zasługuje na duże brawa. (Tekst i zdjęcia w albumie: Henryk Zagórski)
Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.
20 listopada obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Jego celem jest uświadomienie dzieciom, że posiadają one szereg praw, do których przestrzegania i realizacji zobowiązane są wszystkie osoby dorosłe oraz, że wiedza o przysługujących im uprawnieniach powinna być łatwo dostępna. Z tej okazji 21 listopada w naszej szkole odbyła się prelekcja poświęcone temuż wydarzeniu. Dzięki prezentacji multimedialnej uczniowie naszej szkoły przypomnieli sobie przysługujące im prawa. Podczas prezentacji wyemitowane zostało orędzie Rzecznika Praw Dziecka, Pana Marka Michalaka, skierowane do dzieci i dorosłych. Uczestnicy spotkania obejrzeli film animowany uświadamiający im ich prawa. Ponadto, uczniowie klas VI-VII mieli okazje zapoznać się ze świadectwem ostatniego żyjącego podopiecznego Janusza Korczaka, wybitnego polskiego pedagoga oraz orędownika praw najmłodszych, podczas emisji filmu dokumentalnego pt. "the Last Korczak Boy". Organizatorem szkolnego Dnia Praw Dziecka był Maciej Szymański. (Tekst: Maciej Szymański; zdjęcia w albumie: Henryk Zagórski)
Uwaga Rodzice!
Nasi piłkarze Mistrzami Gminy
14 listopada 2017 roku w sali gimnastycznej bratiańskiej szkoły spotkały się reprezentacje szkół gminy Nowe Miasto Lubawskie, aby wziąć udział w piłkarskim turnieju o puchar Tymbarku. Nasza piłkarska drużyna pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego Henryka Zagórskiego wystąpiła w składzie: Tomasz Wiśniewski, Miłosz Bednarczyk, Bartosz Karpiński, Cezary Kopański, Jakub Marchlewski, Patryk Sargalski, Mateusz Smyka i Bartosz Górtatowski. Turniej rozegrano systemem: "każdy z każdym", co oznaczało udział w czterech meczach. Nasza reprezentacja zagrała koncertowo. Jedynie pierwszy mecz z Tylicami był remisowy mimo optycznej przewagi. Pozostałe spotkania kończyły się korzystnymi dla nas wynikami: ze Skarlinem - 5 : 0, z Jamielnikiem - 3 : 0 i z Bratianem - 2 : 0. Dzięki takim rozstrzygnięciom drużyna zdobyła puchar za I miejsce, tytuł Mistrza Gminy Nowe Miasto Lubawskie i prawo udziału w turnieju powiatowym. Gratulujemy piłkarzom!!! (Tekst i zdjęcia w albumie: Henryk Zagórski)
Nasza wierność dziedzictwu potwierdzona certyfikatem
10 listopada 2017 roku w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się szczególna uroczystość. Uczczono w jej trakcie odzyskanie niepodległości przez Polskę, uhonorowano zasłużonych w różnych dziedzinach życia kraju mieszkańców województwa oraz wręczono wyróżnionym szkołom województwa warmińsko - mazurskiego certyfikatów: "Szkoła wierna dziedzictwu". Z długiej listy szkół ubiegających się o certyfikat, najlepsze wybrała specjalna kapituła powołana przez kuratora oświaty. Wśród wyróżnionych szkół znalazła się również nasza placówka. Na uroczystym wręczeniu certyfikatów obecna była Dyrektor szkoły Hanna Błaszkowska i nauczyciel historii Henryk Zagórski. Wręczenia certyfikatu dokonał Warmińsko - Mazurski Kurator Oświaty Krzysztof Marek Nowacki wraz z Wojewodą Arturem Chojeckim. Ten cenny dla nas dokument potwierdza wagę działalności szkoły na rzecz zachowania dziedzictwa narodowego w ujęciu krajowym i lokalnym oraz umacnia nas na drodze rozwoju opartej na tym dziedzictwie. Wśród wielu elementów działalności szkoły na rzecz zachowania dziedzictwa wymienić można szczególnie te związane z naszym patronem ks. Kazimierzem Wróblewskim, troskę o znajomość lokalnej historii oraz wdrażanie uczniów do poszukiwań genealogicznych. Będziemy kontynuować podejmowane działania i szukać nowych sposobów na obecność dziedzictwa w budowaniu przyszłości szkoły i społeczności lokalnej. (Tekst i zdjęcia w albumie: Henryk Zagórski)
Narodowe Święto Niepodległości 2017
10 listopada 2017 roku w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, odbyła się w szkole akademia dla uczczenia tego święta. Uczniowie klasy VI wspierani przez wychowawcę i nauczyciela historii Henryka Zagórskiego przedstawili scenkę, w której wykonywali gazetkę z okazji narodowego święta. W takiej formie zwócili uwagę na ważne fakty i postacie historyczne występujące na długiej drodze do niepodległości. Spotkanie społeczności szkolnej było też dobrą okazją do uczczenia X rocznicy oddania do użytku sali gimnastycznej w naszej placówce. Wszyscy mogli przenieść się do tamtego czasu, dzięki przedstawionym fragmentom filmu opowiadającego o przebiegu uroczystego otwarcia sportowego obiektu. Może trudno nam dzisiaj wyobrazić sobie, co czuli Polacy, którzy w 1918 roku odzyskali wolną Ojczyznę. My, żyjący współcześnie w niepodległej Polsce, mamy obowiązek pamięci o tych, którym tą niepodległość zawdzięczamy i obowiązek troski o Polskę - nasze wspólne dobro. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi na znak naszej historycznej świadomości. Cieszmy się niepodległością, świętując 11 listopada. (Tekst i zdjęcia w albumie: Henryk Zagórski)
Zaproszenie na spektakl
Dzień zdrowego śniadania
8 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Zdrowego Śniadania. Aby zwiększyć świadomość uczniów na temat roli zdrowego odżywiania dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie z klasy I i III pod opieką swoich wychowawców po raz kolejny włączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej ,, Śniadanie daje moc’’ organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W przygotowaniu drugiego śniadania wsparli nas rodzice, zaopatrując swoje pociechy w potrzebne produkty. To dzięki nim powstały pyszne, kolorowe i wartościowe kanapki. Najpierw przeprowadziliśmy w klasach pogadanki na temat roli śniadania, zasad racjonalnego i wartościowego odżywiania oraz higieny sporządzania posiłków. Zwróciliśmy uwagę, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci lepiej koncentrują się na zajęciach, mają energię do nauki, zabawy oraz wysiłku fizycznego. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przystąpili do tworzenia kolorowych kanapek. Starały się dobrać jak najwięcej składników, by kanapki były pyszne i zdrowe. Na deser nie zabrakło owoców. W ten sposób na stołach powstały ,,wyspy kanapkowe i owocowe”.
Przygotowanie i wspólne spożywanie śniadania było okazją do zabawy, integracji grup oraz zwiększenia świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie każdego człowieka.(Tekst: Maria Przeradzka, zdjęcia: Maria Przeradzka, Bożena Hoppe)
Pszczoły i miód to nasz cud
„Pszczoły i miód to nasz cud” – to tytuł przewodni spotkania młodzieży szkolnej z byłym nauczycielem tej szkoły i znanym pszczelarzem p. Tadeuszem Piwowarczykiem.
Uczniowie przedstawili cechy pszczoły i jej rolę w przyrodzie m. in. w zapylaniu kwiatów. Szczególny nacisk położył prelegent na bardzo ciężką i dokładną pracę pszczół oraz życie w perfekcyjnie zorganizowanym społeczeństwie jakim jest rodzina pszczela.
Owocem pracy pszczół jest miód – produkt o niezwykłych właściwościach, który przyczynia się do zachowania zdrowia ludzi na co zwrócił uwagę p. Piwowarczyk.
Średnio z ula pozyskuje się 19 kg miodu; żeby wyprodukować 1 kg miodu pszczoły muszą odwiedzić 9000000 kwiatów.
Główną częścią spotkania było zaprezentowanie przez gościa pracy pszczelarza. Jest to praca wymagająca zarówno dużej wiedzy teoretycznej jak i praktycznej oraz zaangażowania.
Młodzi ludzie byli zachęcani do podejmowania trudu tego zajęcia, które może stać się hobby bardzo pożytecznym i mającym wpływ na zdrowie- jak się okazuje pszczelarze żyją na ogół dłużej. (Tekst: Gabriela Wiechowska; zdjęcia w albumie: Henryk Zagórski)
Archiwum Aktualności