4 listopada 2010 roku w Nowym Mieście Lubawskim spotkali sie najlepsi uczniowie w biegach przełajowych z poszczególnych gmin powiatu nowomiejskiego. Wsród zawodników reprezentujących gminę Nowe Miasto Lubawskie wystartowało dwoje naszych uczniów: Milena Staszyńska i Beniamin Bróździak, oboje z klasy VI. Milena wzięła udział w biegu na 800 metrów a Beniamin ścigał się na dystansie 1000 metrów. Trasę biegów wyznaczono na bieżni nowomiejskiego stadionu oraz wokół boiska treningowego do piłki noznej. Panowały tego dnia trudne warunki do biegania. Było deszczowo, a podbiegi śliskie. Trudność stanowił też start na bieżni, gdzie o dobrą pozycję na początku biegu walczyło wielu zawodników, którym już po starcie trudno było przebić się do przodu z powodu ciasnoty i groźby upadku. W tej sytuacji nasi biegacze pojawili się na mecie tuż za pierwszą dwudziestką. Nie dysponujemy jeszcze oficjalnymi wynikami i dokładną liczbą startujących. Dziękujemy im za start i walkę na trasie biegu, życzac wielu jeszcze udanych startów. (zdjęcia w albumie)
Aktualności
Powiatowe Biegi Przełajowe w Nowym Mieście Lubawskim
Z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim
3 listopada 2010 r. to dzień otwartych drzwi w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim. Okazję tą wykorzystali nasi uczniowie z klasy V i VI. Ich wizytę w siedzibie policji zorganizowała Dyrektor Hanna Błaszkowska, opiekunami zaś byli: Anna Falkowska i Henryk Zagórski. Nasi najstarsi uczniowie mogli dokładnie obejrzeć policyjny wóz oraz siąść za jego kierownicą. Nasza przewodniczka po komendzie - mł. asp. Małgorzata Hauchszulz pracująca w zespole prasowym policji, oprowadziła zwiedzających po ciekawych pomieszczeniach, w których policjanci wykonywali bardzo interesujące młodych ludzi czynności. Wszyscy zobaczyli jak zdejmuje się odciski palców, zabezpiecza ślady przestępców i wykonuje zdjęcia podejrzanym. Można było też poddać się testowi trzeźwości. Na koniec wizyty nasza przewodniczka przedstawiła z pomocą prezentacji multimedialnej, podstawowe zagadnienia prawne związane z pracą policji, wyjaśniając przy tym różne pojęcia i odpowiadając na pytania uczniów. To z pewnością była bardzo udana i pożyteczna wycieczka, która przybliżyła policyjną służbę naszym uczniom (zdjęcia w albumie)
Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny
Trwają przygotowania do dnia Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Wraz z bliskimi udajemy się na cmentarze, aby przystroić groby tych, którzy na zawsze od nas odeszli. Zapalamy im symboliczne światełko, które jest wyrazem naszej pamięci o nich. Mowimy w ten sposób, że choć nie ma ich na co dzień wsród nas, to żyją w nas nadal i są ważni dla naszej codzienności. Pamiętajmy również w te świąteczne dni o wszystkich, którzy związani byli ze Szkołą Podstawową im. ks. Kazimierza Wróblewskiego w Gwiździnach. Co jakiś czas żegnamy byłego nauczyciela naszej szkoły bądź jej absolwenta. Wszyscy oni w swoim czasie przyczyniali się do rozwoju naszej szkoły i są cząstką jej historii. Zachęcam szczególnie wszystkich uczniów i całą społeczność szkolną do odwiedzenia w tym czasie miejsca spoczynku naszego patrona ks. Kazimierza. Pamiętajcie też o pozostającym pod naszą wspólną opieką Dębie Pamięci poświęconym asp. Franciszkowi Chała. Są zmarli, o których nie ma już kto pamiętać. Pomyślmy o nich przy cmentarnym krzyżu, bądź zapalmy lampkę na ich grobie. (zdjęcia w albumie)
Rejonowy Turniej Tenisa Stołowego w Rożentalu
29 października w Rożentalu odbył się Rejonowy Turniej Tenisa Stołowego. Z naszej szkoły wystartowali w nim: Marta Milewska, jej siostra Michalina oraz Wojciech Gawiński. To pierwsze w tym roku szkolnym awody tenisowe. Nasi zawodnicy walczyli między innymi z przeciwnikami z Lubawy, Ilawy i Susza. Wszyscy zaprezentowali sie dobrze. Najlepsze miejsce wywalczyła Marta Milewska, która jako czwarta zawodniczka w kategorii dziewcząt szkół podstawowych zakwalifikowała się do II rundy etapu rejonowego. Gratulujemy i życzymy udanego startu w następnym tyrnieju. (zdjęcia w albumie).
Październik miesiącem oszczędzania
29 października 2010 roku odbył się w naszej szkole apel poświęcony oszczędzaniu. Scenkę promującą oszczędzanie przedstawili uczniowie klasy IV i klasy I przygotowani przez Bożenę Hoppe, która opiekuje się Szkolną Kasą Oszczędności. Przy tej okazji przedstawiła ona stan środków finansowych jakie zgromadzili uczniowie na swoich książeczkach. Najlepszych z każdej klasy wyróżniono i nagrodzono drobnymi upominkami. Oszczędzają w naszej szkole właściwie wszyscy, Wpłaty na SKO są jednak bardziej częste i systematyczne w przypadku uczniów z klas młodszych. Starsi oszczędzając, w mniejszym stopniu korzystają z SKO. Korzystając z zebrania społeczności szkolnej. Anna Falkowska - opiekun Szkolnego Koła PCK wręczyła nowym członkom legitymacje. (zdjęcia w albumie).
Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej
23 października 2010 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie odbył się Halowy Turniej Piłki Noznej Dziewcząt i Chłopców, którzy reprezentowali szkoły gminy Nowe Miasto Lubawskie. W turnieju wzięło udział pięć drużyn dziewcząt i sześć drużyn chłopców. Piłkarki zagrały ze sobą systemem każdy z każdym. Piłkarze natomiast drogą losowania zagrali w dwóch grupach. Nasi reprezentanci znaleźli się w grupie z Jamielnikiem i Skarlinem. W eliminacjach grupowych zremisowaliśmy ze Skarlinem i wygraliśmy z Jamielnikiem. Po fazie grupowej musieliśmy rzutami karnymi ze Skarlinem rozstrzygać miejsce w grupie. To były bardzo emocjonujące chwile, które przyniosły nam zwycięstwo i to my z pierwszego miejsca walczyliśmy o wejście do finału. Zagraliśmy o to z Tylicami, wygrywając 2:0. W finale zagraliśmy ponownie ze Skarlinem. Tym razem nasza przewaga wyraziła się również w wyniku bramkowym. W ten sposób zaostaliśmy mistrzami gminy Nowe Miasto Lubawskie. Dziewczęta rozegrały cztery mecze. Już po trzech było jasne, że zdobędą mistrzowski tytuł. Obie nasze mistrzowskie drużyny będą grały w turnieju powiatowym reprezentując gminę i naszą szkołę. Oto składy drużyn; Dziewczęta: Milena Staszyńska, Marta Milewska, Arleta Kazimier, Michalina Marszelewska, Klaudia Elgert, Katarzyna Gorczyca, Michalina Milewska i Agata Wiśniewska. Chłopcy: Wojciech Gawiński, Beniamin Bróździak, Mariusz Grabowski, Bartłomiej Piotrowski, Patryk Czarnota, Szymon Gajkowski, Jakub Puwalski. Opiekę nad drużynami sprawował nauczyciel Henryk Zagórski (zdjęcia w albumie)
Konkurs plastyczny promujący SKO i PKO
22 października 2010 roku nasze uczennice wzięły udział w VII Powiatowym Konkursie Plastycznym promującym Szkolną Kasę Oszczędności i Polską Kasę Oszczędności. Organizatorem była Szkoła Podstawowa w Tereszewie przy współpracy ze starostwem powiatowym w Nowym Mieście Lubawskim i Bankiem PKO BP S. A. w Nowym Mieście Lubawskim. Naszą szkołę reprezentowały: Zuzanna Leśniewska w kategorii klas I - II; Michalina Milewska w kategorii klas III - IV oraz Marta Milewska w kategorii klas V - VI. Uczennice wykonały prace plasrtyczne na tematy: "Banknot bajkowego królestwa"; "SKO może spełniać nasze marzenia" i "Plakat promujący działalność PKO". Nasze dziewczęta wypadły światnie. Zuzanna Leśniewska z klasy I otrzymała wyróżnienie. Michalina Milewska z klasy IV i jej siostra Marta Milewska z klasy VI zajęły I miejsca w swoich kategoriach. Otrzymały nagrody rzeczowe w postaci między innymi książek. Przygotowaniem uczennic do konkursu zajęły się nauczycielki: Anna Falkowska i Emilia Dembińska. Opiekę nad grupą w czasie konkursu sprawowała Bożena Hoppe.
Ślubowanie uczniów klasy I
20 października 2010 r. uczniowie naszej szkoły, którzy od września chodzą do pierwszej klasy, przystąpili do uroczystego ślubowania, w wyniku którego zostali pasowani przez Dyrektor szkoły Hannę Błaszkowską nas uczniów. Wystąpili oni przed całą społecznością szkolną, prezentując swój program artystyczny przygotowany specjalnie na ten tak ważny dla nich i dla wszystkich w szkole dzień. Starsi uczniowie, którzy już dawno podobną uroczystość przeżywali, również wystąpili przed zgromadzoną publicznością. Zgodnie ze starym zwyczajem żaków, nie zabrakło tego dnia popularnych otrzęsin. Najmłodsi uczniowie stanęli przed zadaniem wypicia specjalnego napoju. Przeszli tę próbę pomyślnie, ale ich miny świadczyły o tym, że nie tylko nie była to łatwa próba, ale wręcz dramatyczna. Wszyscy ślubując na sztandar szkolny wobec społeczności szkolnej, wypowiedzieli słowa ślubowania. Skonczył się okres próby i odtąd są oni pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej im. ks. Kazimierza Wróblewskiego w Gwiździnach. Z tej okazji otrzymali też skromne upominki. (zdjęcia w albumie)
Dzień Edukacji Narodowej
Każdego roku uroczyście obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. To święto całej społeczności szkolnej: tych, którzy uczą, tych, którzy są nauczani i tych, którzy w różny sposób to nauczanie wspierają. 12 października 2010 roku pracownicy naszej szkoły uczestniczyli w uroczystym spotkaniu w Mszanowie na zaproszenie wójta gminy Nowe Miasto Lubawskie Romana Trąpczyńskiego. Spotkali się tam z pracownikami szkół naszej gminy. Wszyscy wysłuchali życzeń powodzenia w edukacyjnej działalności, pogratulowano też nagrodzonym i odznaczonym. Dla wszystkich uczestników spotkania zaśpiewał Andrzej Rybiński.
14 października 2010 r. odbyła się w szkole akademia z okazji edukacyjnego święta. Uczniowie pod kierunkiem Anny Falkowskiej, Magdaleny Grabowskiej, Ewy Skubaja i Kamili Marszelewskiej przedstawili specjalny program artystyczny na cześć wszystkich pracowników szkoły. Byly też liczne życzenia i kwiaty w podziękowaniu za edukacyjny wysiłek. Dyrektor szkoły Hanna Błaszkowska wręczyła nauczycielom nagrody. Tego samego dnia kilkoro nauczycieli udało się do Olsztyna w celu odebrania nagród i odznaczeń.
Nagrodzeni nauczyciele i pracownicy administracji i obsługi: Nagroda Wójta: Bożena Hoppe; Nagroda Dyrektora Szkoły: Emilia Dembińska, Ewa Gajkowska, Anna Falkowsk, ks. Jacek Koczorski, Dorota Palarowska, Zbigniew Panek, Ewa Skubaja, Urszula Świniarska, Henryk Zagórski. Irena Gołębiewska, Medal Komisji Edukacji Narodowej: Emilia Dembiska; Medal Srebrny za Długoletnią Służbę: Anna Falkowska i Henryk Zagórski; Nagroda Ministra Edukacji Narodowej: Dyrektor Hanna Błaszkowska. (zdjęcia w albumie)
Dzień Papieski
13 października 2010 roku obchodzono w szkole Dzień Papieski. W tym roku towarzyszyło mu hasło: "Odwaga świętości". Z tej okazji grupa uczniów przygotowanych pod kierunkiem ks. Jacka Koczorskiego przedstawiła program artystyczny. Były informacje o życiu Jana Pawła II, recytowano wiersze i śpiewano znane pieśni, ktore kojarzymy z Ojcem świętym. Zebrani na uroczystości mogli raz jeszcze zobaczyć historyczny moment ogłoszenia faktu wyboru nowego wówczas Ojca św. Znowy zabrzmiały pamiętne słowa: "Habemus Papam". (zdjęcia w albumie)
Beniamin Bróździak mistrzem gminy
9 października 2010 r. w Jamielniku odbyły się Gminne Biegi Przełajowe. Do startu stanęli uczniowie ze szkół gminy Nowe Miasto Lubawskie. Podstawówki reprezentowane były przez dziesięciu zawodników z każdej szkoły. Ograniczenie ilości wynika z możliwości dowozu. Uczennice z klasy IV i młodsze biegały na 600 m. Ich rówieśnicy na 800 m. Starsze koleżanki z klas V - VI miały do pokonania dystans 800 m, natomiast chłopcy 1000 m. Naszą szkołę reprezentowali: Beniamin Bróździak, Wojciech Gawiński, Milena Staszyńska, Karina Sławińska, Patryk Czarnota, Klaudia Elgert, Szymon Gajkowski, Błażej Gumowski, Katarzyna Gorczyca i Joanna Waruszewska. Wszyscy dzielnie rywalizowali z innymi na swoich dystansach, osiągając dobre miejsca na mecie. Największy sukces odniósł na tych zawodach nasz uczeń klasy VI Beniamin Bróździak. W biegu na 1000 m był zdecydowanie najlepszy i na mecie pojawił się mając znaczną przewagę nad kolegami z innych szkół. Gratulujemy mu złotego medalu i życzymy udanego startu w zawodach powiatowych w Nowym Mieście Lubawskim. Wraz z Beniaminem w biegach powiatowych wystartuje też Milena Staszyńska, która w Jamielniku przebiegła metę jako piąta. (zdjęcia w albumie)
Wicemistrzowie powiatu nowomiejskiego
29 września 2010 roku na boisku naszej szkoły pojawili się piłkarze reprezentujący wszystkie sześć szkół gminy Nowe Miasto Lubawskie. Rozegraliśmy Gminny Turniej Piłki Nożnej pod nazwą "Piłkarskie piątki". Rozgrywki toczyły się w dwóch grupach po trzy zespoły każda. Nasza reprezentacja pod opieką Henryka Zagórskiego walczyła z Tylicami i Jamielnikiem. W pierwszym meczu z piłkarami z Tylic wygraliśmy skromnie 1:0 mając znaczną przewagę. Drugi mecz z Jamielnikiem mimo długiego prowadzenia 2:0, zakończył się remisem 2:2 i konieczne były rzuty karne. Nasi piłkarze strzelali i bronili bardzo dobrze rozstrzygając mecz na swoją korzyść. W finale spotkaliśmy się z drużyną z Bratiana. Wygraliśmy wysoko 3:0. W ten sposób nasza piłkarska reprezentacja zdobyła mistrzostwo gminy, puchar Wójta i awans do turnieju powiatowego. Odbył się on 4 października 2010 r. w Nowym Mieście Lubawskim na boisku "Orlik". Spotkało się tam pięć drużyn - mistrzów gmin powiatu nowomiejskiego. Turniej rozegrano systemem każdy z każdym. Zagraliśmy więc cztery mecze. W pierwszym zremisowaliśmy z drużyną z Nowego Miasta Lubawskiego 1:1. W pojedynku piłkarskim z chłopcami z Kurzętnika okazaliśmy się lepsi wygrywając 2:1. Następnie musieliśmy uznać wyższość drużyny z Biskupca, która strzeliła nam trzy gole. W ostatnim meczu pokonaliśmy stosunkiem bramek 2:0 reprezentantów Grodziczna. W całym turnieju zajęliśmy II miejsce zdobywając tytuł wicemistrzów powiatu nowomiejskiego i puchar starosty nowomiejskiego. Wielkie gratulacje i wyrazy uznania dla naszej drużyny w składzie: Wojciech Gawiński, Beniamin Bróździak, Mariusz Grabowski, Patryk Czarnota, Szymon Gajkowski, Błażej Gumowski, Jakub Puwalski. (zdjęcia w albumie)
Spotkanie z policjantką i ekologiem
29 września 2010 r. gościliśmy w szkole panią Małgorzatę Hauchszulz przedstawicielkę policji. Poprowadziła ona prelekcję z udziałem uczniów z klas 0 - III. Tematem zajęć było bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowym. Spotkanie to odbyło sie w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej: "Bezpieczna Droga z Radami SpongeBoba".
Tego samego dnia z naszymi uczniami spotkał się też pan Krzysztof Puwalski - przedstawiciel Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Nowym Mieście Lubawskim. Tematem jego prelekcji były "Odpady jako problem cywilizacyjny". Uczniowie uczestniczący w zajęciach podzieleni byli na dwie grupy: klasy O - III i kladsy IV - VI. Prowadzący przedstawił prezentację multimedialną i nagrodził upominkami najaktywniejszych na spotkaniu uczniów. (zdjęcia w albumie)
Ogólnopolski Turniej Orlika 2012
14 września 2010 r. nasi uczniowie z klasy VI: Wojciech Gawiński, Beniamin Bróździak, Mariusz Grabowski i Bartłomiej Piotrowski razem z naszymi absolwentami, ktorzy są już uczniami gimnazjum: Patrykiem Leśniewskim, Marcinem Dąbrowskim i Patrykiem Paczkowskim, stwarzyli drużynę piłkarską i pod opieką wcześniejszej absolwentki Katarzyny Piotrowskiej, zagrali w Nowym Mieście Lubawskim na orliku. Chłopcy zaprezentowali się dobrze wygrywając z zawodnikami z Bratiana i ustępując drużynie z Biskupca.
15 września 2010 r. w tym samym turnieju pod opieką Henryka Zagórskiego wystartowali nasi młodsi piłkarze z klasy V: Patryk Czarnota, Szymon Gajkowski, Błażej Gumowski, Mateusz Gurtatowski, Paweł i Piotr Paczkowscy, Jakub Puwalski oraz Dominik Bukowski z klasy IV. Zagrali rewelacyjnie, wygrywając wszystkie mecze i to wysoko: z Nowym Miastem Lub. 2:0; z Radomnem 3:0; i w finale również 3:0 z Bratianem. Zajęli I miejsce, wygrywając puchar starosty i zyskując prawo startu w eliminacjach wojewódzkich.
22 września 2010 r. nasi mistrzowie wystąpili w turnieju w Ostródzie. To byl również bardzo dobry występ. W swojej grupie pokonali wszystkie zespoły: Ostródę 2:0; Samborowo 1:0 i Grodziczno 3:0. Dopiero w finale z innym ostródzkim zespołem nasi piłkarze uznali wyższość przeciwników. Cały turniej zakończyli na bardzo dobrym II miejscu. To piękny początek sportowego roku szkonego. (zjęcia w albumie)
Pokaz tańca towarzyskiego
14 września 2010 roku w naszej szkole gościli przedstawiciele Uczniowskiego Klubu Sportowgo "As" z Nowego Miasta Lubawskiego. Przed społecznością szkolną wystąpiła para taneczna: Katarzyna Zabłocka i Maciej Piskorski. Młodzi tancerze posiadają klasę taneczną "D" i startują w turniejach tanecznych w kategorii wiekowej powyżej 15 lat. W swoim tanecznym dorobku mają oni wiele czołowych miejsc zajętych w ogólnopolskich turniejach tańca towarzyskiego. Podstaw sztuki tańca uczył ich nauczyciel tańca Piotr Mastalerek z Olsztyna. Obecnie trenują pod opieką nauczycieli tańca również z Olsztyna Agnieszki i Krzysztofa Dąbkowskich. Para goszcząca w naszych szkolnych murach dała pokaz tańców standardowych i latynoamerykańskich. Wśród tych pierwszych podziwialiśmy ich w Walcu Angielskim, Tangu, Walcu Wiedeńskim i Quickstepie. Przy rytmach latynoamerykańskich zatańczyli Sambę, Cha-cha, Rumbę i Jive. Tancerze byli gorąco oklaskiwani przez zgromadzoną w sali gimnastycznej publiczność. Być może nasi uczniowie zechcą podjąć naukę tańca, aby w przyszłości również tak się prezentować. Jeżeli będą chętni, nauka tańca w szkole będzie się odbywała. (zdjęcia w albumie)
Nowy rok szkolny 2010/2011 czas zacząć...
1 września 2010 r. cała społeczność Szkoły Podstawowej im. ks. Kazimierza Wróblewskiego w Gwiździnach spotkała się najpierw w kościele, a potem w murach przyjaznej wszystkim szkoły. Jak każdego roku, dyrektor Hanna Błaszkowska powitała wszystkich i życzyła dobrego, pełnego radości i sukcesów, roku szkolnego. Uczniowie pod kierunkiem Bożeny Hoppe i Katarzyny Zelma, wspieranych przez Kamilę Marszelewską i Henryka Zagórskiego, przedstawili program inauguracyjny, którego motywem przewodnim był rejs statkiem mądrości. Życzymy wszystkim: uczniom, nauczycielom, rodzicom i pracownikom administracji i obsługi naszej szkoły, wszelkiego powodzenia w czasie trwania tego rejsu. Każdy członek społeczności szkolnej ma w jego trakcie ważną rolę do spełnienia, abyśmy wszyscy zrobili kolejny, duży krok na edukacyjnej drodze. (zdjęcia w albumie)
Dzień Dziecka w szkole
1 czerwca 2010 roku to święto wszystkich dzieci obchodzone tym razem pod znakiem zdrowej żywności i dobrej formy fizycznej. Na porannym spotkaniu społeczności szkolnej, Dyrektor Hanna Błaszkowska złożyła wszystkim dzieciom serdeczne życzenia. Ogłoszono wyniki błyskawicznego głosowania na najsympatyczniejszego ucznia w każdej klasie. Następnie wszystkie klasy wykonały prace plastyczne na temat: "Moje drugie śniadanie". Dzieła małych artystów zawisły na drzwiach klas, a ich autorzy obejrzeli film edukacyjny poświęcony zdrowemu odżywianiu. Kolejne zadanie jakie stanęło przed uczniami to przygotowanie zdrowych kanapek. Kiedy już kolorowe kanapki pokryły cały stół, młodzi kucharze obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą oczywiście zdrowia. Potem przyszedł czas na zabawy ruchowe. Wszyscy zostali podzieleni na zespoły, ktore przyjęły nazwy owoców i warzyw. Takie drużyny rywalizowały w wyścigach rzędów. Nagrodą dla wszystkich dzieci był kończący obchody Dnia Dziecka w szkole słodki poczęstunek. Koordynatorkami przebiegu tego jedynego dnia w roku były nauczycielki: Emilia Dembińska i Katarzyna Zelma. My, dorośli członkowie społeczności szkolnej, życzymy Wam Drodzy Uczniowie, abyście w swoim dziecięcym życiu mieli wszystko, co czyni je szczęśliwym. Dzięki temu łatwiej wkroczycie w dorosłość, która niech również będzie dla Was dalszym radosnym odkrywaniem świata... (zdjęcia w albumie)
Patryk Czarnota na Międzynarodowym Biegu Grunwaldzkim
31 maja 2010 roku na polach grunwaldzkich odbył się międzynarodowy bieg dla uczczenia bitwy pod Grunwaldem z 1410 r. To jedna z wielu imprez organizowanych tego roku w związku z tym, że od tej słynnej bitwy minie 15 lipca 600 lat. Naszą szkołę reprezentował Patryk Czarnota, który pobiegł na dystansie 800 metrów. Dystans ten to nic nowego dla Patryka, takiego biegu jednak jeszcze nigdy nie miał. Przez cały ten dzień, a więc i podczas biegu padał deszcz. Pola grunwaldzkie stały się błotniste i bieganie w takich warunkach okazało się niezwykle trudne. Wielu zawodników, którzy przybyli na to historyczne miejsce nawet z daleka, wycofało się z udziału w rywalizacji ze względu na trudy trasy. Nasz uczeń wytrwał i przybiegł do mety na VI miejscu. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a Patryk dodatkowo dyplom dokumentujący ukończenie biegu na VI miejscu. Gratulujemy naszemu młodemu lekkoatlecie, który wykazał się dużą wolą sportowej walki i godnie nas reprezentował, osiągając bardzo dobry wynik. (Zdjęcia w albumie)
Gminny Dzień Rodziny w Tylicach
30 maja 2010 roku w Tylicach odbył się Gminny Dzień Rodziny w ramach XII Warmińsko - Mazurskich Dni Rodziny. Organizatorami tego dnia byli: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Szkoła Podstawowa w Tylicach. Po Mszy św. rozpoczynającej obchody odbyły sie prezentacje artystyczne szkół i różnych formacji kulturalnych Gminy Nowe Miasto Lubawskie. Sporo też było rekreacji ruchowej dla wszystkich chętnych. W trakcie tego rodzinnego dnia, który prowadził nasz nauczyciel Henryk Zagórski nie zabrakło też gwiździńskich akcentów. Grupa mieszkańców naszej miejscowości uczestniczących w zakończonym już projekcie: "Gwiździny - aktywna miejscowość", urządziła pyszny bufet z darmowymi słodkościami dla wszystkich chętnych. Na scenie wystąpiły też nasze maluchy z przedszkola i uczniowie z klas najmłodszych pod opieką nauczycielki Kamili Marszelewskiej. Była to skromna reprezentacja, ponieważ część małych artystów zmogła wietrzna ospa. Również starsi uczniowie naszej szkoły dali próbkę swoich możliwości. Przygotowane przez Annę Falkowską uczennice klasy VI: Paulina Czarnota, Katarzyna Błaszkowska i Patrycja Rzepka, śpiewająco włączyły się w obchody Gminnego Dnia Rodziny. Dziękujemy wszystkim za promocję naszej szkoły i miejscowości. (Zdjęcia w albumie)
Nagroda za zbiórkę zużytych baterii.
27 maja 2010r. w siedzibie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w miejscowości Rudno k. Ostródy odbyło się uroczyste wręczenie nagrody w związku z zakończeniem akcji „Zbieramy zużyte baterie”. Spośród zgłoszonych do konkursu 33 szkół nasza zajęła II miejsce i otrzymała nagrodę w postaci kamery cyfrowej. Po jej odbiór pojechała delegacja składająca się z opiekunów: Anny Falkowskiej i Kamili Marszelewskiej, rodzica - Malwiny Grochowalskiej oraz 2 uczennic: Agaty Leśniewskiej z kl.”0” i Agaty Milewskiej z kl. I. Dziewczynki przyniosły najwięcej baterii wśród uczniów i wyjazd był dla nich nagrodą. Podczas pobytu na terenie zakładu delegacje szkół oprowadzono po nowoczesnych, zautomatyzowanych halach, w których dokonuje się segregacji odpadów. Wszyscy mieli okazję obejrzeć cały cykl segregowania szkła, makulatury, metalu i plastiku. Po zwiedzeniu zakładu laureaci konkursu (delegacje z trzech szkół) zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, po którym nastąpiło uroczyste wręczenie nagród. Baterie zbieraliśmy niemal przez cały rok. W sumie uzbierało się 70,28 kg. O miejscu w konkursie decydowała waga baterii w przeliczeniu na 1 ucznia. Warto było podjąć tę akcję i przyczynić się do uświadomienia wszystkim potrzeby oddzielania baterii jako odpadów niebezpiecznych. (Zdjęcia z albumie)
Archiwum Aktualności