2 grudnia 2010 roku w nowomiejskiej sali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt. Nasza drużyna po wygranym turnieju gminnym stanęła do walki o mistrzostwo powiatu. W turnieju wzięły udział uczennice: Milena Staszyńska, Marta Milewska, Arleta Kazimier, Klaudia Elgert, Weronika Osmańska, Katarzyna Gorczyca i Michalina Milewska. Atak zimy sprawił, że na turniej powiatowy nie zdołały dotrzeć dwie zawodniczki ze składu mistrzyń gminy: Michalina Marszelewska i Agata Wiśniewska. W osłabionym składzie drużyna wykazała się wyjątkową walecznością. W ciężkim meczu z reprezentacją szkoły w Kurzętniku nasze dziewczęta uzyskały remis 1:1. Zupełnie inaczej rozegrały natomiast mecz z drużyną z Nowego Miasta Lubawskiego. Przez 20 minut gry zdołały zdobyć sześć bramek tracąc jedynie dwie. Tak wysokie zwyciestwo pozwoliło na tryumf w całym turnieju i zdobycie tytułu Mistrza Powiatu Nowomiejskiego. Dziewczęta otrzymały Puchar Starosty Nowomiejskiego i wraz ze swoim opiekunem Henrykiem Zagórskim wystartują w turnieju rejonowym. To bardzo duże osiągnięcie naszej żeńskiej drużyny piłkarskiej, która zasługuje na najwyższe uznanie społeczności szkolnej (zdjęcia w albumie).
Aktualności
Nasze piłkarki mistrzyniami powiatu
Światowy Dzień Walki z AIDS
1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Walki z AIDS. W naszej szkole temat ten poruszyli na szkolnym apelu uczniowie przygotowani przez Annę Falkowską. Poza najważniejszymi informacjami na temat tej choroby i możliwości zarażenia się wywołującym ją wirusem, uczniowie przekazali również społeczności szkolnej treści związane z tolerancją. Postawa nietolerancji wynika często ze strachu i niewiedzy o problemie, jaki mają chorzy na AIDS. Rzetelna wiedza powoduje, że nie odwracamy się od chorych, przeciwnie - oksazujemy im tolerancję i wspieramy w różny sposób. Dlatego między innymi ustanowiono ten szczególny dzień, abyśmy o problemie AIDS pomyśleli i przyjęli wobec niego właściwą postawę. (zdjęcia w albumie)
Teatr w Lubawie
Ostatniego dnia listopada 2010 roku grupa naszych uczniów wybrała się do Lubawy z wycieczką. Celem wyprawy było obejrzenie przedstawień teatralnych wystawianych w Domu Kultury w Lubawie. Młodsi uczniowie zasiedli na widowni, aby zobaczyć sztukę pod tytułem: "Jaś i Małgosia". Starsi natomiast obejrzeli spektakl: "Ten obcy". Wszyscy wychodzili z przedstawień zadowoleni, ponieważ aktorzy zagrali bardzo dobrze i przekazywane przez nich treści pozostaną na długo w pamięci widzów. Będąc w Lubawie, uczniowie podzieleni na grupy zwiedzili jeszcze kościół św. Barbary i gościli na herbatce u sióstr zakonnych prowadzących lubawskie hospicjum. Grupą młodszą opiekowała się Katarzyna Zelma wspierana przez rodziców najmłodszych dzieci. Grupę starszą prowadził Henryk Zagórski. Organizacją wyjazdu zajęła się dyrektor Hanna Błaszkowska. Dziękujemy też za pomoc organizacyjną Renacie Milewskiej. (zdjęcia w albumie)
Andrzejki 2010
25 listopada większość klas naszej szkoły obchodziła Andrzejki. Tego samego dnia wieczorem odbyła się dyskoteka andrzejkowa, na którą wszystkich zaprosili uczniowie klasy V z wychowawcą Henrykiem Zagórskim i rodzicami. Zabawa rozpoczęła się o godz. 16.00 i trwała do godz. 19.00. Przez ten czas uczestnicy zabawy tanczyli do różnorodnych rytmów i korzystali z przygotowanych atrakcji andrzejkowych. Dużą popularnością cieszyła się loteria fantowa, wszystkie losy zostały szybko wyprzedane. Goście dyskotekowi korzystali również z usług wróżek. Rozstrzygnięto też kto pierwszy się ożeni i która panna pierwsza wyjdzie za mąż. Duży ruch w czasie trwania dyskoteki panował w kawiarence, gdzie oferowano zapiekanki, popcorn, ciasto i napoje. Dużo radości dawał też udział w konkursach, które przygotowali uczniowie z piątej klasy. To był udany wieczór spędzony w szkole na wspólnej zabawie. Szczególne podziękowania należą się klasie V, rodzicom i nauczycielom obecnym na dyskotece. (zdjęcia w albumie).
Marta w finale Wojewódzkiego Turnieju Tenisa Stołowego
18 listopada 2010 roku w Złotowie odbył się finał Wojewódzkiego Turnieju Tenisa Stołowego. Po turnieju półfinałowym w Lidzbarku Warmińskim nasza uczennica Marta Milewska zakwalifikowała się do końcowych rozgrywek na siódmym miejscu. W Złotowie stanęła do sportowej walki wraz z czternastoma innymi zawodniczkami z terenu naszego województwa. Wśród nich były tenisistki z czołowymi miejscami w turniejach ogólnopolskich. Marta, nasza najlepsza obecnie tenisistka stolowa ukończyła turniej finałowy na dziesiątym miejscu w województwie warmińsko - mazurskim. To bardzo dobry wynik i jesteśmy dumni z naszej reprezentantki. Podobny rezultat uzyskała nasza absolwentka startująca w kategorii gimnazjum - Dominika Czarnota. (zdjęcia w albumie)
Zapraszamy na Bal Sylwestrowy 2010.
Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. ks. Kazimierza Wróblewskiego w Gwiździnach zaprasza na Bal Sylwestrowy, który odbędzie się w Świetlicy Wiejskiej w Gwiździnach. Organizatorzy zapewniają szampańską zabawę od godz. 19.00 do godz. 4.00, atrakcyjne konkursy oraz smaczne jedzenie. Do tańca grać będzie zespół "Paradise". Cena biletu od pary wynosi 220 zł. Zgłoszeń proszę dokonywać w sekretariacie szkoły do 15.12.2010 r. Telefon kontaktowy: (56) 4728839 lub 662130625.
Biegi Uliczne dla Uczczenia Narodowego Święta Niepodległości
11 listopada 2010 roku w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się Biegi Uliczne, które mają swą długoletnią tradycję. Idea tych biegów to uczczenie Narodowego Święta Niepodległości. Nasi uczniowie każdego roku stają na starcie w tej imprezie sportowej. Stopień trudności dla startujących w tych zawodach jest wysoki, ponieważ jesienna pogoda objawia się czasem deszczem, czasem przejmującym zimnem, a ścigać się trzeba po śliskim bruku na nowomiejskim rynku. Reprezentują nas w tych biegach zazwyczaj najbardziej doświadczeni zawodnicy. Tak też bylo i w tym roku. Na starcie stanęli: Milena Staszyńska, Beniamin Bróździak, Błażej Gumowski i Patryk Czarnota. Mimo trudnych warunków to był wyśmienity start naszych uczniów. Milena Staszyńska zdecydowanie wygrała swój bieg w kategorii wiekowej urodzonych w latach 1998 - 1999. Stanęła na najwyższym stopniu podium, a były mieszkaniec Gwiździn (obecnie wicwójt gminy Kurzętnik) Andrzej Ochlak udekorował ją złotym medalem ku radości kolegów, kibicującego Milenie ojca oraz opiekuna Henryka Zagórskiego. Kilkanaście minut później znowu okazja do radości, ponieważ wśród chłopców z rocznika 1998 - 1999 na trzecim miejscu podium stanął nasz następny uczeń Beniamin Bróździak. W tym samym biegu nieco dalsze miejsca zajęli Błażej Gumowski i Patryk Czarnota. Gorąco gratulujemy naszym uczniom świetnego startu i godnego uczczenia Narodowego Święta Niepodległości. (zdjęcia w albumie)
Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości
10 listopada w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klasy V przy wsparciu wychowawcy i nauczyciela historii Henryka Zagórskiego, przybliżyli społeczności szkolnej historię związaną z odzyskaniem niepodległości przez Polskę w 1918 roku. Zagrali scenę, w której wnuki odwiedziły dziadka. Ten zaś rozmawiając z nimi zwracał uwagę na ważne fakty z historii naszej Ojczyzny i wyjaśniał ich znaczenie. Rozmowie towarzyszyła prezentacja slajdów, które ilustrowały poruszane wątki historyczne. W 1918 roku po 123 latach zaborów Polska wróciła na mapę Europy. Wielka była wtedy radość Polaków. Potem było jeszcze wiele tragicznych wydarzeń w historii naszego kraju, ale mamy teraz wolną Polskę. Historia uczy nas patriotyzmu. Winniśmy wdzięczność i szacunek naszym przodkom, którzy o wolną Polskę walczyli. Pamiętajmy o tym ważnym święcie. Wyrazem tej pamięci niech będzie wywieszona w naszym domu flaga w barwach narodowych. Grupa naszych sportowców tradycyjnie już kazdego roku startuje w Biegach Ulicznych dla Uczczenia Niepodległości w Nowym Mieście Lubawskim, odnosząc w nich często sukcesy, które mają wartość szczególną. (zdjęcia w albumie)
Zajęcia warsztatowe w Kaczym Bagnie
9 listopada 2010 r. grupa naszych uczniów uczęszczających na zajęcia świetlicy środowiskowej w szkole, wyjechała pod opieką Anny Falkowskiej do Kaczego Bagna. Odbyły się tam przygotowane dla nich zajęcia warsztatowe, w czasie których uczestnicy bawili się i uczyli różnych rzeczy. Atrakcją było nabycie umiejętności wyrabiania ciasta i wypiekanie chleba. Ciekawe efekty przyniosła też praca z masą solną. Mniej i bardziej muzykalni uczniowie mogli uczestniczyć w lekcji gry na bębnach. Był też czas na posiłek, ponieważ zajęcia trwały dość długo. Były to jednak bardzo pożytecznie spędzone godziny i wszyscy wrócili zadowoleni. (zdjęcia w albumie)
Półfinały Wojewódzkie w Tenisie Stołowym w Lidzbarku Warmińskim.
8 listopada 2010 roku w Lidzbarku Warmińskim odbyły się Półfinały Województwa Warmińsko - Mazurskiego w Tenisie Stołowym. Wśród czterech zawodniczek, które reprezentowały naszą gminę i nasz rejon były dwie z Gwiździn: nasza uczennica z klasy VI Marta Milewska i nasza absolwentka - obecnie uczennica Gimnazjum w Bratianie Dominika Czarnota. Aby zagrać w półfinałe, wcześniej z powodzeniem wystartowały w turnieju rejonowym w Rożentalu zajmując czołowe miejsca kwalifikujące do gry w Lidzbarku Warmińskim. Tam nasze reprezentantki znalazły się wśród 15 zawodniczek, z którymi walczyły systemem rosyjskim. Ostatecznie Marta Milewska zajęła VII miejsce i zyskała prawo startu w finale wojewódzkim, który odbędzie się w Złotowie. Zagra tam też Dominika Czarnota, która w Lidzbarku zajęła III miejsce. W ten sposób obie znalazły się w gronie 15 najlepszych tenisistek województwa w swoich kategoriach wiekowych. Gratulujemy im i życzymy udanego finału. Opiekunem dziewcząt był Henryk Zagórski. (zdjęcia w albumie)
Gminny Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego w Skarlinie
6 listopada 2010 roku w Skarlinie odbył się Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego. Naszą szkołę reprezentowała dużyna dziewcząt w składzie: Marta Milewska i Arleta Kazimier. Nasi chłopcy wystartowali w składzie: Wojciech Gawiński i Patryk Czarnota. Obie drużyny rywalizowały z czterema innymi z terenu gminy. W grupach eliminacyjnych dziewczęta wygrały z Jamielnikiem, chłopcy natomiast z Radomnem. W meczach decydujących o wejściu do ścisłego finału dziewczęta pokonały drużynę z Radomna a chłopcy wygrali z drużyną ze Skarlina. W pojedynkach finałowych naszym tenisistom zabrakło nieco szczęścia i dziewczęta i chłopcy ulegli drużynom z Tylic. Turniej nasze reprezentacje: żeńska i męska zakończyły na II miejscu zdobywając puchary Wójta gminy Nowe Miasto Lubawskie. Pod nieobecność Henryka Zagórskiego opiekę nad naszymi tenisistami sprawowała Ewa Skubaja. (zdjęcia w albumie)
Powiatowe Biegi Przełajowe w Nowym Mieście Lubawskim
4 listopada 2010 roku w Nowym Mieście Lubawskim spotkali sie najlepsi uczniowie w biegach przełajowych z poszczególnych gmin powiatu nowomiejskiego. Wsród zawodników reprezentujących gminę Nowe Miasto Lubawskie wystartowało dwoje naszych uczniów: Milena Staszyńska i Beniamin Bróździak, oboje z klasy VI. Milena wzięła udział w biegu na 800 metrów a Beniamin ścigał się na dystansie 1000 metrów. Trasę biegów wyznaczono na bieżni nowomiejskiego stadionu oraz wokół boiska treningowego do piłki noznej. Panowały tego dnia trudne warunki do biegania. Było deszczowo, a podbiegi śliskie. Trudność stanowił też start na bieżni, gdzie o dobrą pozycję na początku biegu walczyło wielu zawodników, którym już po starcie trudno było przebić się do przodu z powodu ciasnoty i groźby upadku. W tej sytuacji nasi biegacze pojawili się na mecie tuż za pierwszą dwudziestką. Nie dysponujemy jeszcze oficjalnymi wynikami i dokładną liczbą startujących. Dziękujemy im za start i walkę na trasie biegu, życzac wielu jeszcze udanych startów. (zdjęcia w albumie)
Z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim
3 listopada 2010 r. to dzień otwartych drzwi w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim. Okazję tą wykorzystali nasi uczniowie z klasy V i VI. Ich wizytę w siedzibie policji zorganizowała Dyrektor Hanna Błaszkowska, opiekunami zaś byli: Anna Falkowska i Henryk Zagórski. Nasi najstarsi uczniowie mogli dokładnie obejrzeć policyjny wóz oraz siąść za jego kierownicą. Nasza przewodniczka po komendzie - mł. asp. Małgorzata Hauchszulz pracująca w zespole prasowym policji, oprowadziła zwiedzających po ciekawych pomieszczeniach, w których policjanci wykonywali bardzo interesujące młodych ludzi czynności. Wszyscy zobaczyli jak zdejmuje się odciski palców, zabezpiecza ślady przestępców i wykonuje zdjęcia podejrzanym. Można było też poddać się testowi trzeźwości. Na koniec wizyty nasza przewodniczka przedstawiła z pomocą prezentacji multimedialnej, podstawowe zagadnienia prawne związane z pracą policji, wyjaśniając przy tym różne pojęcia i odpowiadając na pytania uczniów. To z pewnością była bardzo udana i pożyteczna wycieczka, która przybliżyła policyjną służbę naszym uczniom (zdjęcia w albumie)
Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny
Trwają przygotowania do dnia Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Wraz z bliskimi udajemy się na cmentarze, aby przystroić groby tych, którzy na zawsze od nas odeszli. Zapalamy im symboliczne światełko, które jest wyrazem naszej pamięci o nich. Mowimy w ten sposób, że choć nie ma ich na co dzień wsród nas, to żyją w nas nadal i są ważni dla naszej codzienności. Pamiętajmy również w te świąteczne dni o wszystkich, którzy związani byli ze Szkołą Podstawową im. ks. Kazimierza Wróblewskiego w Gwiździnach. Co jakiś czas żegnamy byłego nauczyciela naszej szkoły bądź jej absolwenta. Wszyscy oni w swoim czasie przyczyniali się do rozwoju naszej szkoły i są cząstką jej historii. Zachęcam szczególnie wszystkich uczniów i całą społeczność szkolną do odwiedzenia w tym czasie miejsca spoczynku naszego patrona ks. Kazimierza. Pamiętajcie też o pozostającym pod naszą wspólną opieką Dębie Pamięci poświęconym asp. Franciszkowi Chała. Są zmarli, o których nie ma już kto pamiętać. Pomyślmy o nich przy cmentarnym krzyżu, bądź zapalmy lampkę na ich grobie. (zdjęcia w albumie)
Rejonowy Turniej Tenisa Stołowego w Rożentalu
29 października w Rożentalu odbył się Rejonowy Turniej Tenisa Stołowego. Z naszej szkoły wystartowali w nim: Marta Milewska, jej siostra Michalina oraz Wojciech Gawiński. To pierwsze w tym roku szkolnym awody tenisowe. Nasi zawodnicy walczyli między innymi z przeciwnikami z Lubawy, Ilawy i Susza. Wszyscy zaprezentowali sie dobrze. Najlepsze miejsce wywalczyła Marta Milewska, która jako czwarta zawodniczka w kategorii dziewcząt szkół podstawowych zakwalifikowała się do II rundy etapu rejonowego. Gratulujemy i życzymy udanego startu w następnym tyrnieju. (zdjęcia w albumie).
Październik miesiącem oszczędzania
29 października 2010 roku odbył się w naszej szkole apel poświęcony oszczędzaniu. Scenkę promującą oszczędzanie przedstawili uczniowie klasy IV i klasy I przygotowani przez Bożenę Hoppe, która opiekuje się Szkolną Kasą Oszczędności. Przy tej okazji przedstawiła ona stan środków finansowych jakie zgromadzili uczniowie na swoich książeczkach. Najlepszych z każdej klasy wyróżniono i nagrodzono drobnymi upominkami. Oszczędzają w naszej szkole właściwie wszyscy, Wpłaty na SKO są jednak bardziej częste i systematyczne w przypadku uczniów z klas młodszych. Starsi oszczędzając, w mniejszym stopniu korzystają z SKO. Korzystając z zebrania społeczności szkolnej. Anna Falkowska - opiekun Szkolnego Koła PCK wręczyła nowym członkom legitymacje. (zdjęcia w albumie).
Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej
23 października 2010 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie odbył się Halowy Turniej Piłki Noznej Dziewcząt i Chłopców, którzy reprezentowali szkoły gminy Nowe Miasto Lubawskie. W turnieju wzięło udział pięć drużyn dziewcząt i sześć drużyn chłopców. Piłkarki zagrały ze sobą systemem każdy z każdym. Piłkarze natomiast drogą losowania zagrali w dwóch grupach. Nasi reprezentanci znaleźli się w grupie z Jamielnikiem i Skarlinem. W eliminacjach grupowych zremisowaliśmy ze Skarlinem i wygraliśmy z Jamielnikiem. Po fazie grupowej musieliśmy rzutami karnymi ze Skarlinem rozstrzygać miejsce w grupie. To były bardzo emocjonujące chwile, które przyniosły nam zwycięstwo i to my z pierwszego miejsca walczyliśmy o wejście do finału. Zagraliśmy o to z Tylicami, wygrywając 2:0. W finale zagraliśmy ponownie ze Skarlinem. Tym razem nasza przewaga wyraziła się również w wyniku bramkowym. W ten sposób zaostaliśmy mistrzami gminy Nowe Miasto Lubawskie. Dziewczęta rozegrały cztery mecze. Już po trzech było jasne, że zdobędą mistrzowski tytuł. Obie nasze mistrzowskie drużyny będą grały w turnieju powiatowym reprezentując gminę i naszą szkołę. Oto składy drużyn; Dziewczęta: Milena Staszyńska, Marta Milewska, Arleta Kazimier, Michalina Marszelewska, Klaudia Elgert, Katarzyna Gorczyca, Michalina Milewska i Agata Wiśniewska. Chłopcy: Wojciech Gawiński, Beniamin Bróździak, Mariusz Grabowski, Bartłomiej Piotrowski, Patryk Czarnota, Szymon Gajkowski, Jakub Puwalski. Opiekę nad drużynami sprawował nauczyciel Henryk Zagórski (zdjęcia w albumie)
Konkurs plastyczny promujący SKO i PKO
22 października 2010 roku nasze uczennice wzięły udział w VII Powiatowym Konkursie Plastycznym promującym Szkolną Kasę Oszczędności i Polską Kasę Oszczędności. Organizatorem była Szkoła Podstawowa w Tereszewie przy współpracy ze starostwem powiatowym w Nowym Mieście Lubawskim i Bankiem PKO BP S. A. w Nowym Mieście Lubawskim. Naszą szkołę reprezentowały: Zuzanna Leśniewska w kategorii klas I - II; Michalina Milewska w kategorii klas III - IV oraz Marta Milewska w kategorii klas V - VI. Uczennice wykonały prace plasrtyczne na tematy: "Banknot bajkowego królestwa"; "SKO może spełniać nasze marzenia" i "Plakat promujący działalność PKO". Nasze dziewczęta wypadły światnie. Zuzanna Leśniewska z klasy I otrzymała wyróżnienie. Michalina Milewska z klasy IV i jej siostra Marta Milewska z klasy VI zajęły I miejsca w swoich kategoriach. Otrzymały nagrody rzeczowe w postaci między innymi książek. Przygotowaniem uczennic do konkursu zajęły się nauczycielki: Anna Falkowska i Emilia Dembińska. Opiekę nad grupą w czasie konkursu sprawowała Bożena Hoppe.
Ślubowanie uczniów klasy I
20 października 2010 r. uczniowie naszej szkoły, którzy od września chodzą do pierwszej klasy, przystąpili do uroczystego ślubowania, w wyniku którego zostali pasowani przez Dyrektor szkoły Hannę Błaszkowską nas uczniów. Wystąpili oni przed całą społecznością szkolną, prezentując swój program artystyczny przygotowany specjalnie na ten tak ważny dla nich i dla wszystkich w szkole dzień. Starsi uczniowie, którzy już dawno podobną uroczystość przeżywali, również wystąpili przed zgromadzoną publicznością. Zgodnie ze starym zwyczajem żaków, nie zabrakło tego dnia popularnych otrzęsin. Najmłodsi uczniowie stanęli przed zadaniem wypicia specjalnego napoju. Przeszli tę próbę pomyślnie, ale ich miny świadczyły o tym, że nie tylko nie była to łatwa próba, ale wręcz dramatyczna. Wszyscy ślubując na sztandar szkolny wobec społeczności szkolnej, wypowiedzieli słowa ślubowania. Skonczył się okres próby i odtąd są oni pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej im. ks. Kazimierza Wróblewskiego w Gwiździnach. Z tej okazji otrzymali też skromne upominki. (zdjęcia w albumie)
Dzień Edukacji Narodowej
Każdego roku uroczyście obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. To święto całej społeczności szkolnej: tych, którzy uczą, tych, którzy są nauczani i tych, którzy w różny sposób to nauczanie wspierają. 12 października 2010 roku pracownicy naszej szkoły uczestniczyli w uroczystym spotkaniu w Mszanowie na zaproszenie wójta gminy Nowe Miasto Lubawskie Romana Trąpczyńskiego. Spotkali się tam z pracownikami szkół naszej gminy. Wszyscy wysłuchali życzeń powodzenia w edukacyjnej działalności, pogratulowano też nagrodzonym i odznaczonym. Dla wszystkich uczestników spotkania zaśpiewał Andrzej Rybiński.
14 października 2010 r. odbyła się w szkole akademia z okazji edukacyjnego święta. Uczniowie pod kierunkiem Anny Falkowskiej, Magdaleny Grabowskiej, Ewy Skubaja i Kamili Marszelewskiej przedstawili specjalny program artystyczny na cześć wszystkich pracowników szkoły. Byly też liczne życzenia i kwiaty w podziękowaniu za edukacyjny wysiłek. Dyrektor szkoły Hanna Błaszkowska wręczyła nauczycielom nagrody. Tego samego dnia kilkoro nauczycieli udało się do Olsztyna w celu odebrania nagród i odznaczeń.
Nagrodzeni nauczyciele i pracownicy administracji i obsługi: Nagroda Wójta: Bożena Hoppe; Nagroda Dyrektora Szkoły: Emilia Dembińska, Ewa Gajkowska, Anna Falkowsk, ks. Jacek Koczorski, Dorota Palarowska, Zbigniew Panek, Ewa Skubaja, Urszula Świniarska, Henryk Zagórski. Irena Gołębiewska, Medal Komisji Edukacji Narodowej: Emilia Dembiska; Medal Srebrny za Długoletnią Służbę: Anna Falkowska i Henryk Zagórski; Nagroda Ministra Edukacji Narodowej: Dyrektor Hanna Błaszkowska. (zdjęcia w albumie)
Archiwum Aktualności