Już po raz dziesiąty w Zespole Szkół im. Rodu Działyńskich 24 maja 2013 r. odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas I-III SP. Z naszej szkoły w tym konkursie udział wzięła Agnieszka Wadecka uczennica klasy pierwszej, która w konkursie matematycznym na etapie gminnym zajęła drugie miejsce. Podczas zmagań matematycznych na etapie powiatowym nasza uczennica uplasowała się na czwartym miejscu. Jest to niewątpliwie duży sukces naszej pierwszoklasistki. Gratulujemy. (Tekst: Bożena Hoppe)
Aktualności
X Powiatowy Konkurs Matematyczny
Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej
Dnia 11.05.2013 w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Brzoziu lubawskim odbył się konkurs wiedzy o Unii Europejskiej. Drużyna z Gwiździn, w składzie: Michalina Milewska, Agata Wiśniewska i Kuba Wadecki, zdobyła III miejsce w konkursie. Reprezentanci szkoły im. ks. K. Wróblewskiego zakwalifikowali się do finału konkursu po zwyciężeniu pierwszego etapu eliminacyjnego. Warto nadmienić iż jest to już drugi sukces naszej szkoły (w poprzednim roku szkolnym przedstawiciele Gwiżdzin zdobyli II miejsce na tym samym konkursie). Tekst: Maciej Szymański
Mistrzostwa Województwa w Unihokeju
30 kwietnia 2013 roku nasza reprezentacja dziewcząt w unihokeju, wyjechała pod opieką Henryka Zagórskiego, na finał wojewódzki, który odbył się w Elblągu. Wcześniej dziewczęta wygrały zawody gminne, a następnie były najlepsze w turnieju powiatowym. Do walki o mistrzostwo województwa warmińsko - mazurskiego stanęły w niezmiennym składzie: w bramce: Kinga Staszyńska; w obronie: Michalina Milewska, Joanna Waruszewska i Wiktoria Smyka; na pomocy: Julia Dąbrowska i Katarzyna Gorczyca; w ataku: Agata Wiśniewska i Wiktoria Samsel. W finale zagrało 9 drużyn w dwóch grupach. Nasze zawodniczki znalazły się w grupie "A" wraz z czterema innymi drużynami. Zaczęły turniej od remisu z dziewczętami z Chruściela. Następnie doznały porażki z utytułowaną drużyną z Żabiego Rogu. Przeszedł też czas na wygrane mecze z Elblągiem i z Olsztynem. Fazę grupową zakończyły nasze unihokeistki na drugim miejscu i stanęły przed szansą walki o mistrzostwo województwa. Nie udało się jednak pokonać Orzysza. W walce o trzecie miejsce nasze zawodniczki musiały uznać wyższość Żabiego Rogu, który ma na swoim koncie czołowe miejsca w Polsce i starty w turniejach europejskich. IV miejsce i uznanie organizatorów finału jest dla nas jak wygrana i daje nam ogromną rodość. Dziewczęta wspaniale walczyły i rozsławiły naszą szkołę, o której wielu słyszało po raz pierwszy. Jesteśmy z nich dumni! Wielkie brawa! (Tekst i zdjęcia w albumie: Henryk Zagórski)
Uroczystość z okazji świąt majowych
Z okazji zbliżających się świąt majowych, uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą Henrykiem Zagórskim, przygotowali uroczystość szkolną. Przypomnieli wszystkim o trzech ważnych świętach na początku tego wiosennego miesiąca. Przedstawili krótkie informacje o Święcie Pracy obchodzonym 1 maja, Święcie Flagi Rzeczypospolitej Polskiej przypadającym na drugi dzień maja oraz o Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Następnie zaprezentowali pokaz multimedialny, poświęcony obrazowi Jana Matejki: "Uchwalenie Konstytucji 3 Maja". Poza informacjami ogólnymi o tym historycznym dziele, uczestnicy uroczystości dowiedzieli się sporo o postaciach, które artysta uwiecznił i celach, jakie mu przy tym przyświecały. Głównym punktem uroczystości był przemarsz przez Gwiździny. Cała społeczność szkolna z wykonanymi przez uczniów flagami, podążyła za szkolnym sztandarem, eksponując nazwy świąt majowych. To ważna dla nas wszystkich lekcja patriotyzmu i przywiązania do historii i symboli narodowych. (Tekst i zdjęcia w albumie: Henryk Zagórski)
Gminny Konkurs Ortograficzny
Jak co roku w kwietniu odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas I-III. Nasza szkołę reprezentowały trzy uczennice: Oliwia Wiśniewska z klasy pierwszej, Joanna Marszelewska uczennica klasy drugiej oraz Agata Leśniewska z klasy trzeciej. Uczniowie podczas konkursu pisali dyktanda, a następnie rozwiązywali test ortograficzny . Najlepiej z naszych uczennic wypadła Agata Leśniewska ,która wśród uczniów klasy III zajęła trzecie miejsce. Gratulujemy Agacie, a także Oliwii i Joasi i życzymy dalszych sukcesów. (Tekst: Bożena Hoppe)
Tydzień Ziemi
W dniach 22-26.04.13r. w naszej szkole odbył się Tydzień Ziemi pod hasłem: „Wiemy, jak Cię chronić Ziemio”. Każdego dnia zaplanowano działania związane z ochroną środowiska. W poniedziałek odbył się happening ekologiczny, na którym uczniowie z wcześniej przygotowanymi transparentami wyruszyli w pochodzie przez wieś skandując hasła ekologiczne. W tym dniu zakończono zbiórkę elektrośmieci ogłoszoną kilka dni wcześniej z inicjatywy Wydziału Ochrony Środowiska Gminy Nowe Miasto Lub. Poszczególne klasy wraz ze swoimi wychowawcami zbierali śmieci. Kolejnego dnia we wtorek odbyła się prelekcja z udziałem pani Aliny Ławickiej z Wydziału Ochrony Środowiska Gminy Nowe Miasto Lub. Uczniowie mieli okazję uzyskać informacje na temat sposobów zagospodarowania odpadów w naszym regionie. Następnie każda klasa wykonała plakat „Sposób na elektrośmieci”, który wyeksponowała na drzwiach swojej klasy. W tym dniu część uczniów miała okazję uczestniczyć w niecodziennym wydarzeniu. Myśliwi z Koła Łowieckiego "Szarak” zaprosili uczniów wraz z nauczycielami na ceremonię wypuszczenia bażantów w okolicy Kaczego Bagna. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek o bażantach, po czym wspólnie z myśliwymi wypuścili ptaki z klatek.
Następnego dnia w środę odbyło się szkolenie dla uczniów klas 4-6 z udzielania pierwszej pomocy z udziałem pani Haliny Kleinowskiej z Oddziału Rejonowego PCK w Nowym Mieście Lub. Po zakończeniu szkolenia przeprowadzono szkolny konkurs wiedzy „Jak segregować odpady”. Konkurs miał formę testu pisemnego i był przeznaczony dla klas w dwóch kategoriach wiekowych: 1-3 i 4-6.
W czwartek 25.04 nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji ogłoszonej przez fundację ekologiczną ARKA „ Listy dla Ziemi”. Wszyscy uczniowie na specjalnym papierze listownym przysłanym przez fundację napisali listy skierowane do dorosłych, w których wyrażali swoje prośby w obronie Ziemi. Wyłoniono najciekawsze listy, które zostały nagrodzone i przeczytane podczas apelu na zakończenie Tygodnia Ziemi.
Ostatniego dnia w piątek klasa 5 i 6 udały się na wycieczkę do biogazowni rolniczej w Boleszynie. Uczniowie mieli okazję przekonać się, że można wyprodukować tzw. czystą energię nie zanieczyszczając środowiska oraz wykorzystując do produkowania biogazu odpady fermowe, kiszonkę kukurydzianą, wywar z gorzelni oraz serwatkę. Zwiedzanie tego obiektu udostępnił nam prezes biogazowni - pan Andrzej Galiński.
W tym dniu odbył się również apel podsumowujący Tydzień Ziemi, na którym wręczono nagrody zwycięzcom konkursu „Jak segregować odpady” oraz nagrodzono autorów najciekawszych „Listów dla Ziemi”. Klasa 2 pod kierunkiem wychowawczyni Urszuli Świniarskiej przedstawiła inscenizację o tematyce ekologicznej. Dyrektor szkoły Hanna Błaszkowska podziękowała całej społeczności szkolnej za trud i zaangażowanie w ochronę środowiska. Po apelu uczniowie wraz z nauczycielami spędzili czas przy ognisku smażąc pyszne kiełbaski. Koordynatorkami Tygodnia Ziemi były: Anna Falkowska, Bożena Hoppe, Urszula Świniarska i Ewa Skubaja.
Wyniki szkolnego konkursu wiedzy „Jak segregować odpady”
Klasy 1-3
I miejsce: Agata Leśniewska kl.3
II miejsce: Agnieszka Wadecka kl.1
III miejsce: Zuzanna Stanowicka kl.2
Klasy 4-6:
I miejsce: Kinga Staszyńska kl.4
II miejsce: Aleksandra Dąbrowska kl.4
III miejsce: Wiktoria Smyka kl.5
Nagrodzeni uczniowie za najciekawszy „List dla Ziemi”:
Maciej Dembiński kl.3 oraz Zuzanna Domżalska kl.4
(Tekst i zdjęcia w albumie: Anna Falkowska)
Zasiedlanie bażantów przez myśliwych z Koła Łowieckiego „Szarak” w okolicach Gwiździn w obecności uczniów miejscowej szkoły
Zasiedlenia bażantami okolic Gwiździn w gminie nowomiejskiej dokonała 23.04.13r. liczna grupa myśliwych z Koła Łowieckiego „Szarak” wraz z uczniami Szkoły Podstawowej im.ks.K.Wróblewskiego w Gwiździnach, nauczycielami i sołtysem wsi, panem Ireneuszem Dąbrowskim. Dzieci uczestniczyły w ciekawej żywej lekcji przyrody, która była cennym doświadczeniem. Myśliwi, pani Irena Światła i pan Adam Olszewski opowiadali o życiu i zwyczajach tych pięknych ptaków. Uczniowie dowiedzieli się, że zasiedlanie bażantów ma na celu zwiększenie populacji w łowisku. Ptaki hodowane są przede wszystkim przez prywatnych hodowców i koła łowieckie., tzw. hodowla wolierowa bażantów. Do łowiska wypuszczono dorosłe bażanty – kury i koguty. Bażanty występują głównie na terenach nizinnych, na łąkach i terenach rolniczych, najchętniej w pobliżu zarośli, skrajach lasów,a zimą przebywają także w trzcinowiskach. Długość ciała: 53-90 cm. Ptak wielkości kury . Samiec jest bardzo ozdobny mając zielono połyskującą głowę, białą obrożę na szyi i rdzawe ubarwienie w łuskowaty wzór. Ozdobą samca jest długi, pręgowany ogon, a na wiosnę także czerwone płatki skórne po bokach głowy. Samica jest jasnobrązowa w ciemne plamy ze znacznie krótszym ogonem. Populacja jego jest ciągle podtrzymywana przez ptaki zasiedlane w celach łowieckich. Samica tworzy gniazdo na ziemi, bardzo dobrze ukryte wśród roślinności. Od kwietnia do czerwca samica składa 8-12 brązowo-zielonkawych jaj. Jajami i młodymi zajmuje się wyłącznie samica. Chwile po wykluciu wyprowadza młode z gniazda, które mogą przyciągnąć drapieżniki (np. lisy, koty, kuny). Młode pozostają pod opieką matki przez 80 dni. Dorosłe bażanty żywią się prawie wyłącznie pokarmem roślinnym: nasionami, owocami i pędami roślin. Natomiast młode w pierwszych tygodniach życia karmione są drobnymi bezkręgowcami. Gniazdo zakłada bażancica najchętniej na uprawach polnych. Najmniejsze gniazdo liczyło 6 jaj ,a największe 17jaj.Kura po złożeniu tylu jaj, ile może obsiąść rozpoczyna wysiadywanie. Nie ucieka z gniazda nawet przed drapieżnikiem. Wylęg jaj trwa 23-25 dni i zależy od ilości jaj w gnieździe. Kura z pisklętami tworzy grupę rodzinną przez 7-9 tygodni. Pisklęta bażancie do 3 tygodni życia nie wydzielają tzw. odwiatru, przez co nie są wyczuwalne dla drapieżników. Musimy troszczyć się o te zwierzęta zwłaszcza zimą, gdyż ta pora roku jest trudna do przetrwania dla tych przepięknych ptaków. (Tekst: Hanna Błaszkowska; zdjęcia w albumie: Henryk Zagórski)
Wielki sukces Jakuba Wadeckiego w Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2013
W marcu 2013 r zespole Szkół w Bratianie odbyły się gminne eliminacje XXXVI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Naszą szkołę reprezentowała Zuzanna Domżalska, uczennica klasy czwartej i Jakub Wadecki z klasy szóstej. Zuzia zdobyła bardzo dobre piąte miejsce, zważywszy, że brała udział w tym konkursie po raz pierwszy. Jakub Wadecki uplasował się na drugim miejscu co umożliwiło mu start w eliminacjach powiatowych, które odbyły się w Biskupcu. Jakub okazał się najlepszy na tym etapie i 19 kwietnia pojechał na eliminacje wojewódzkie do Giżycka, jako jedyny reprezentant naszego powiatu w kategorii szkół podstawowych. Po eliminacjach pisemnych i ustnych w kategorii szkół podstawowych nasz uczeń zajął pierwsze miejsce. Jest to bardzo duży sukces ,gdyż pytania w tym roku były wyjątkowo trudne. Zwycięstwo na etapie wojewódzkim OTWP dało naszemu uczniowi przepustkę do udziału w finale centralnym OTWP, gdzie będzie reprezentował województwo warmińsko- mazurskie w swojej kategorii wiekowej, a także bardzo cenną nagrodę – w postaci pięknego roweru. Tegoroczny finał centralny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej odbędzie się w dniach 7 - 9 czerwca w Kołobrzegu. Gratulujemy naszemu koledze i życzymy powodzenia w finale centralnym. Przygotowaniem uczniów do turnieju zajmuje się nauczyciel naszej szkoły- Bożena Hoppe (Tekst: Bożena Hoppe; zdjęcia w albumie: Bożena Hoppe i Henryk Zagórski)
Uwaga! Zbiórka elektrośmieci!
Dyrektor Szkoły Podstawowej im ks. k. Wróblewskiego w Gwiździnach informuje, że w ramach obchodów DNIA ZIEMI na terenie szkolnym odbędzie się bezpłatna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, takiego jak: sprzęt AGD (pralki, lodówki, piecyki, itp.), sprzęt RTV (radia, telewizory, sprzęt hi-fi, itp.), sprzęt komputerowy, sprzęt biurowy oraz inne urządzenia elektryczne i elektroniczne. W przypadku trudności związanych z dostarczeniem elektrośmieci do szkoły firma usługowa może odebrać je z posesji (po wcześniejszym zgłoszeniu).
TERMIN ZBIÓRKI
19.04. 2013r w godz. 8.00 do 17.00
20.04. 2013r w godz. 11.00 do 15.00
22.04. 2013r w godz. 8.00 do 17.00
Dodatkowe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły: nr tel. 564728839 lub 512034658
Gminny Konkurs Historyczny
17 kwietnia 2013 roku w Szkole Podstawowej w Radomnie odbył się szósty już konkurs historyczny dla szkół podstawowych gminy Nowe Miasto Lubawskie. Naszą szkołę reprezentowały pod opieką Henryka Zagórskiego trzy uczennice: Michalina Milewska, Aleksandra Dąbrowska i Zuzanna Domżalska. Podobnie jak inni uczestnicy, dziewczęta zaprezentowały trzy fotografie historyczne, których treść odnosiła się do szczególnych miejsc w Gwiździnach. Po prezentacji uczniowie gminnych podstawówek integrowali się pracując razem podczas warsztatów etnograficznych. Prowadziła je etnograf z Warszawy, a ich efektem był przewodnik po naszej Małej Ojczyźnie. Ostatnik punktem konkursu była degustacja regionalnych potraw. My poczęstowaliśmy inne szkoły kiełbasą o dawnej nazwie "worszta". Jej smak został doceniony, czego dowodem był pusty półmisek po zakończeniu degustacji. Podsumowując prezentacje uczniów, komisja konkursowa oświadczyła, że nie była w stanie wyłonić kolejnych miejsc. Z uwagi na wysoki poziom wszystkich szkół, przyznano każdej reprezentacji równorzędne pierwsze miejsce. Gratulujemy dziewczętom i życzymy wiele jeszcze sukcesów. (Tekst i zdjęcia w albumie: Henryk Zagórski)
III rocznica posadzenia Dębu Pamięci
11 kwietnia 2013 roku obchodziliśmy uroczystość rocznicową poświęconą zamordowanemu w 1940 roku przez NKWD Franciszkowi Chała, wszystkim, którzy męczeńsko zginęli z rąk Rosjan oraz ofiarom katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Przed trzema laty posadziliśmy na gwiździńskim skwerku Dąb Pamięci. Każdego roku manifestujemy pamięć o tych, na cześć których on rośnie. Dlatego i w tym roku ponieśliśmy szkolny sztandar i podążyliśmy za nim do naszego Dębu. Tam, w obecności rodziny asp. Franciszka Chały, złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicz naszej pamięci o bohaterskich ofiarach historycznych tragedii. Uczennice naszej szkoły przedstawiły program słowno - muzyczny, który przywołał te wydarzenia i wskazał na ich tragiczny wymiar. Opuszczając to szczególne miejsce w Gwiździnach, wróciliśmy do szkoły, do naszych obowiązków. Jednak kolejne rocznicowe obchody utrwwaliły w nas wszystkich pamięć o tych, którzy odeszli w tak tragiczny, niesprawiedliwy sposób. Uroczystość przygotowali: Ewa Skubaja i Henryk Zagórski przy wsparciu Dyrektor Hanny Błaszkowskiej. (Tekst i zdjęcia w albumie: Henryk Zagórski)
Powiatowy konkurs SKO
Przedstawiciele klas I-III uczestniczyli w Powiatowym Turnieju Szkolnych Kas Oszczędności. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu bankowości i znajomości środków płatniczych w naszym kraju. Zespół składający się z przedstawiciela klasy I – Mateusz Kopaczewski, przedstawiciela klasy II – Miłosz Bednarczyk oraz przedstawicielki klasy III – Paulina Kądzielewska wywalczył IV miejsce. Gratulujemy! (tekst i zdjęcia E. Dembińska)
Gminny Turniej Gier i Zabaw: "Jestem sprawny"
Uczniowie klas I-III wzięli udział w Gminnych Zawodach Sportowych „Jestem sprawny”. Zawody odbyły się w szkole w Radomnie. Dzieci rywalizowały w swoich kategoriach wiekowych. Każda grupa musiała wykonać inny zestaw zabaw ruchowych. Klasy II i III zdobyły III miejsce. Brawa i gratulacje należą się jednak wszystkim, bowiem dzieci godnie reprezentowały naszą szkołę i dały z siebie wszystko. (tekst E. Dembińska)
Sprawdzian w VI klasie Szkoły Podstawowej 2013
4 kwietnia 2013 roku w całej Polsce szóstoklasiści zasiedli do pisania testu kompetencji pod okiem komisji nadzorujących. Tak też było i w naszej szkole. Uczniowie klasy szóstej, nasi przyszli absolwenci usiłowali pokonać stres, aby dobrze rozwiązać wszystkie zadania, które zawierał sprawdzian. Nad sprawnym przebiegiem sprawdzianu pieczę miała Dyrektor szkoły - Hanna Błaszkowska, która przed jego rozpoczęciem życzyła uczniom powodzenia. Pisanie testu nadzorowały dwie komisje. Pierwsza w składzie: Henryk Zagórski - przewodniczący i człon kowie: Ewa Skubaja, Maciej Szymański i Maria Przeradzka. Drugiej komisji przewodniczyła Anna Falkowska, a jej członkowie to: Bożena Hoppe, Ilona Klimek, Kazimierz Lenckowski. Wszyscy uczniowie bez przeszkód wypełnili test w regulaminowym czasie, po czym uczesdtniczyli w procedurze pakowania prac do bezpiecznej koperty, która przekazana została Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży. Testy zostaną teraz sprawdzine przez egzaminatorów OKE, a następnie uczniowie i szkoła otrzymają uzyskane wyniki (Tekst i zdjęcia w albumie: Henryk Zagórski)
Wielkanoc 2013
Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzymy wszystkim radości rodzinnego świętowania. Jak doczekaliśmy się świąt po długim poście, tak doczekamy się wiosny i budzącej się do życia przyrody. Mimo przeciwności zimowych, życzymy wszystkim tradycyjnego lanego poniedziałku. Niech ten świąteczny czas będzie też odpoczynkiem od nauki i pracy, abyśmy mogli do swoich obowiązków wrócić z nowymi siłami. Wesołego Alleluja!!! (Tekst: Henryk Zagórski)
Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
26 marca 2013 roku w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Tylicach odbył się kolejny turniej wiedzy i umiejętności dotyczących ruchu drogowego. Wzięły w nim udział reprezentacje wszystkich szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy z klasy V: Jan Gawiński, Dominik Gorzewski i Marcin Wiśniewski. Pierwszy etap to pisanie testu z zasad ruchu drogowego. Następnie trzeba było pokonać rowerowy tor przeszkód z możliwie małą ilością błędów. Rywalizacji towarzyszyło dużo stresu i emocji. Nasi rowerzyści bardzo dobrze przejechali tor przeszkód. Niestety zbyt mała ilość punktów zdobytych w trakcie pisania testu nie pozwoliła zająć miejsca na podium turnieju. Nasi uczniowie zyskali jednak sporo przydatnej wiedzy z zakresu bezpiecznego poruszania się na drodze. (Tekst i zdjęcia w albumie: Henryk Zagórski)
XXI Wojewódzka Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK
W sobotę 23 marca 2013 roku w Szkole Podstawowej nr 15 im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie odbyła się XXI Wojewódzka Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Wzięła w niej udział nasza uczennica z kl 6 – Agata Wiśniewska – laureatka finału rejonowego, która wcześniej na tym etapie zajęła I miejsce. W kategorii szkół podstawowych Agata reprezentowała naszą szkołę oraz cały powiat /wraz z uczennicą ze szkoły w Zajączkowie/. Po uroczystym powitaniu uczestników olimpiady przydzielono do poszczególnych sal, w których mieli oni napisać test składający się z 30 pytań. Po napisaniu testu uczniowie wraz z opiekunami obejrzeli część artystyczną w wykonaniu uczniów tamtejszej szkoły a następnie pokaz udzielania pierwszej pomocy. Wszyscy uczestnicy olimpiady otrzymali nagrody z rąk przedstawiciela komisji zarządu okręgowego. Olimpiadę zakończył wspólny obiad w szkolnej stołówce . Gratulujemy Agacie sukcesu, gdyż udział w olimpiadzie na etapie wojewódzkim jest dużym wyróżnieniem i potwierdzeniem zdobycia wiedzy i umiejętności. (Tekst i zdjęcia w albumie: Anna Falkowska)
Powitanie wiosny 2013
21 marca w iście zimowej scenerii witaliśmy Wiosnę. Oznak tej pory roku próżno było szukać, bo śnieg pokrywał wszystko wkoło. Mieliśmy jednak nadzieję, że nasza uroczystość przyśpieszy nadejście Wiosny, na którą czekamy z utęsknieniem. Już kilka dni wcześniej każda klasa wylosowała jedną literkę z wyrazu WIOSNA. Następnie trzeba było literkę ozdobić i wykonać kolorowy wiosenny plakat. Tak wykonane literki posłużyły nam za scenografię. W tym dniu odbył się konkurs recytatorski Las i jego mieszkańcy. Recytatorów oceniało jury w składzie: ks. Jacek Koczorski, pani Ilona Klimek i pan Maciej Szymański. A oto wyniki tego konkursu:
Kategoria klas O-I:
1 m. Oliwia Wiśniewska kl. I
2 m. Tamara Madoń kl. I
3 m. Amelia Dembińska kl. O
Kategoria klas II-III:
1 m. Zuzanna Stanowicka kl. II i Zuzanna Leśniewska kl. III
2 m. Agata Leśniewska kl. III
3 m. Martyna Smyka kl. II
Kategoria klas IV-VI:
1m. Paulina Osmańska kl. IV
2 m. Aleksandra Dąbrowska kl. IV
3 m. Wiktoria Smyka kl. V
Następnie cała społeczność szkolna udała się na boisko gdzie symbolicznie pożegnaliśmy zimę i spaliliśmy Marzannę. Teraz pozostaje nam tylko czekać na wiosenną aurę! Powitanie Wiosny przygotowały panie: Urszula Świniarska, Ewa Skubaja i Anna Falkowska (Tekst: Ewa Skubaja; zdjęcia w albumie: Henryk Zagórski)
Mistrzynie Powiatu Nowomiejskiego w Unihokeju
15 marca 2013 roku nasz drużyna dziewcząt w unihokeju, jako najlepsza w Gminie Nowe Miasto Lubawskie, udała się na turniej powiatowy do Kurzętnika. Dziewczęta zagrały w składzie: w bramce Kinga Staszyńska, w ataku: Agata Wiśniewska i Wiktoria Samsel, na pomocy: Julia Dąbrowska. W obronie grały zamiennie: Joanna Waruszewska, Michalina Milewska, Katarzyna Gorczyca i Wiktoria Smyka. Pieczę nad zespołem sprawował Henryk Zagórski. Dziewczęta zadebiutowały na parkiecie kurzętnickiej sali sportowej. Zmierzyły się w bardzo trudnym meczu z miejscową drużyną, która przez cały czas trwania rywalizacji skutecznie się broniła i chwilami zagrażała naszej bramce. Nasze reprezentantki mając wyraźną przewagę w polu, oddawały wiele strzałów, które jednak były niecelne albo bronione przez bramkarkę. Nie udało się rozstrzygnąć meczu w przepisowym czasie gry. Nie pomogła też dogrywka i swoją wyższość sportową nasze dziewczęta pokazały dopiero w drugiej serii tak stresujących rzutów karnych. Tak oto jako Mistrzynie Powiatu zyskały prawo startu w zawodach wojewódzkich, gdzie towarzyszyli im będą chłopcy ze Skarlina, którzy również wygrali turniej powiatowy. Brawo, brawo, brawo..!(Tekst i zdjęcia w albumie: Henryk Zagórski)
Dzień Kobiet
Z okazji Dnia Kobiet męska część społeczności szkolnej składa wszystkim Paniom: tym młodszym i starszym, życzenia dobrego zdrowia, radości w życiu oraz małych i dużych sukcesów wynikających ze spełniania swoich marzeń. Oferujemy Wam dziś Drogie Panie nasze wsparcie na co dzień, aby życzenia te łatwiej się spełniały. Dziękujemy Wam też przy tej okazji za wszelkie dobro, którym nas każdego dnia obdarowujecie. Naszymi życzeniami pragniemy objąć również wszystkie mamy naszych uczniów, absolwentki i mieszkanki Gwiździn. Wszystkiego co najlepsze! (Tekst: Henryk Zagórski)
Archiwum Aktualności