Uwaga uczniowie i rodzice! Gotowy jest już zestaw podręczników na następny rok szkolny 2012/2013. Wciąż wdrażamy nową podstawę programową i dlatego szczególnie zwracamy Waszą uwagę na podręczniki do przyszłej klasy IV. Szkolny zestaw podręczników dostępny jest w szkole i na naszej stronie internetowej. Aby się z nim zapoznać, należy kliknąć na zakładkę: "O szkole", następnie wybrać: "Podręczniki na rok szk. 2012/2013" (Tekst: Henryk Zagórski).
Aktualności
Zestew podręczników na rok szk. 2012/2013
Domowy wypiek chleba
Dnia 11.06.2012r. uczniowie mieli okazję poznać tajniki domowego wypieku chleba. Pani Cecylia Domżalska, mieszkanka Gwiździn i jednocześnie babcia jednej z uczennic klasy III zaprosiła nas do pomocy przy wypieku chleba. Mieliśmy okazję własnoręcznie przygotować chlebowe ciasto na zakwasie, bez żadnych konserwantów. Po wyrośnięciu mogliśmy samodzielnie pod czujnym okiem gospodyni mogliśmy zagnieść chleb i rozłożyć go na blachy. Chleb został upieczony w piecu węglowym. Na drugi dzień z tego pachnącego chleba, wykonaliśmy kanapki. Były bardzo smaczne ,tak smaczne, że dzieci z klasy III zjadły cały bochenek tego pysznego chlebka. Swojski chleb oprócz wspaniałego smaku ma także jeszcze jedną zaletę, otóż pachnie świeżością i potrafi wytrzymać smakowo do następnego wypieku - kiedyś zwyczajowo prowadzonego co tydzień. Gospodyni podała nam przepis na domowy chleb. Bardzo dziękujemy pani Cecylii Domżalskiej, że mogliśmy uczestniczyć w pokazie domowego wypieku chleba, a przy tym zobaczyć ile jest przy tym pracy. Należy pamiętać, aby szanować chleb, gdyż nic nie jest w stanie go zastąpić (Tekst i zdjęcia w albumie: Bożena Hoppe).
Gratulacje od Wójta Tomasza Waruszewskiego
Oto pismo Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie Tomasza Waruszewskiego dotyczące wyniku Sprawdzianu uczniów w klasie szóstej naszej szkoły, organizowanego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w Warszawie i Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Łomży, skierowane do dyrektora, nauczycieli i uczniów (kliknij więcej).
Medaliści Mini Euro 2012
5 czerwca 2012 roku na stadionie MOSiR w Nowym Mieście Lubawskim odbył się piłkarski turniej dla chłopców szkół podstawowych pod nazwą Mini Euro 2012. Nasza drużyna pod kierunkiem Henryka Zagórskiego stanęła do rozgrywek w składzie: Jakub Puwalski, Patryk Czarnota, Szymon Gajkowski, Błażej Gumowski, Cezary Milewski, Paweł Paczkowski, Piotr Paczkowski i Dominik Bukowski. Chłopcy podjęli rywalizację wsród dziesięciu drużyn. Były to ekipy z: Bratiana, Zbiczna, Szwarcenowa, Ostrowitego, Górzna, dwie drużyny z Nowego Miasta i dwie z Lubawy. Turniej rozegrano w wylosowanych grupach. Nasi piłkarze trafili na Zbiczno, Szwarcenowo i Lubawę. Wyszliśmy z grypy i walczyliśmy o miejsca na podium. Ostatecznie drużyna zakończyła turniej na III miejscu. Wszyscy otrzymali medale, piłkę, koszulki, dyplom i gadżety związane z Euro 2012. Gratulujemy bardzo serdecznie naszym sportowcom, dla których był to zapewne ostatni start i sukces w przedstawionym składzie. Tylko jeden z turniejowego składu uczeń kl V pozostaje w szkole. Pozostali zostaną wkrótce jej absolwentami. Już dziś dziękujemy im za godne reprezentowanie szkoły, za wszystkie starty dające naszej społeczności radość i poczucie dumy. Wielkie brawa! (Tekst i zdjęcia w albumie: Henryk Zagórski)
Festyn Rodzinny: "Mamo, tato bądźmy razem!"
27 maja 2012 roku tuż po Dniu Matki, na terenie szkoły odbył się Festyn Rodzinny w ramach XIV Warmińsko - Mazurskich Dni Rodziny, obchodzonych pod hasłem: "Mamo, tato, bądźmy razem!". Ta rodzinna impreza w niedzielne popołudnie została zorganizowana z inicjatywy Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie Tomasza Waruszewskiego przy współpracy szkoły i wszystkich lokalnych instytucji oraz organizacji. Zaczęło się od występu dzieci - uczniów Szkoły Podstawowej im. ks. K. Wróblewskiego w Gwiździnach, którego treść poświęcona była rodzinie. Następnie odbył się Bieg rodzinny z udziałem wszystkich chętnych. Tuż po biegu miejscowi harcerze przedstawili program kabaretowy: "Lekcja matematyki". Wszystko tego słonecznego dnia skupiało się wokół rodzinnych wartości i dlatego rodziny wzięły udział najpierw w quizie rodzinnym, a następnie w sprawnościowym turnieju rodzin. Ten festynowy, rodzinny dzień zakończył pokaz strażacki. Podczas festynu czynna była kawiarenka z pysznymi ciastami i innymi smakołykami. Przygotowano też lody i pieczone kiełbaski. (Tekst: Henryk Zagórski)
Zjazd Absolwentów Zasadniczej Szkoły Rolniczej
19 maja odbył się w Gwiździnach Zjazd Absolwentów Zasadniczej Szkoły Rolniczej, która funkcjonowała w latach 1957-1976. Zjazd rozpoczął się od Mszy Świętej, którą w intencji absolwentów i nauczycieli, odprawił proboszcz tamtejszej parafii, ks. Jacek Koczorski. Po mszy absolowenci złożyli kwiaty na grobie Patrona szkoły, ks. K. Wróblewskiego. Następnie byli uczniowie przeszli do szkoły. Nie mogli rozpoznać w tym nowym budynku swojej dawnej „budy”. Z niedowierzaniem oglądali piękne sale i korytarze. Później wszyscy wysłuchali montażu słowno-muzycznego w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej. Obecna Dyrektor szkoły, Pani Hanna Błaszkowska, w swoim wystąpieniu przybliżyła gościom monografię Zasadniczej Szkoły Rolniczej. Głos też zabrał wójt Gminy Nowe Miasto Lub., Tomasz Waruszewski, który życzył zebranym wspaniałej zabawy. Zwrócił też uwagę na to, iż takie zjazdy do doskonała okazja do powrotu w dawne lata szkolne.Absolwenci z zainteresowaniem oglądali stare kroniki i dokonali wpisu w księdze pamiątkowej. Następnie przyszedł czas na wspomnienia, rozmowy i zabawę przy muzyce w sali Domu Ludowego w Mrocznie. Na zjeździe obecni byli też dawni nauczyciele: Barbara i Lech Bober i Pani Cecylia Jarmużewska. Spotkanie z nimi było pełne emocji i wzruszeń. Na zjeździe obecni byli też dawni nauczyciele: państwo Barbara i Lech Bober oraz Pani Cecylia Jarmużewska. Spotkanie uczniów z pedagogami było pełne emocji i wzruszeń. Mamy nadzieję, że wszyscy, którzy opuścili jej mury dobrze wspominają ten czas spędzony w Gwiździnach, a wiedza zdobyta w trakcie nauki pozwoliła im osiągnąć życiowy sukces. Początek lat sześćdziesiątych to okres największego rozkwitu szkolnictwa rolniczego w powiecie. Na jego terenie powstało szesnaście szkół przysposobienia rolniczego. Wśród nich szkoła z Gwiździn była bardzo wysoko oceniana przez ówczesną władzę i społeczeństwo. Również w prasie, m.in. „Głosie Olsztyńskim” znajdujemy wzmianki na ten temat, czytając, że: âJest to jedna z najlepszych szkół w województwie...”. Zamieszczona ocena świadczy o bardzo wysokich notowaniach nie tylko na szczeblu powiatu, ale także województwa. Nikt nie ma wątpliwości, że stało się to możliwe dzięki uporowi i ciężkiej pracy Panów Emila Iluka oraz Bolesława Świgonia.
Największą zasługę rozwoju w tym kierunku należy przypisać pasjonatowi szkolnictwa rolniczego w powiecie wspomnianemu już Bolesławowi Świgoniowi. Chyba nie było osoby wśród ówczesnych mieszkańców, która nie znałaby mężczyzny na rowerze przemierzającego niezależnie od pogody drogę z Nowego Miasta do Gwiździn. Odwiedzał on swoich podopiecznych w ich gospodarstwie, gdzie dokonywał szczegółowej kontroli doświadczalnych poletek. Darzony był głębokim szacunkiem przez uczniów oraz ich rodziców. Zjazd przygotowały nauczycielki: Urszula Świniarska i Ewa Skubaja przy ogromnej pomocy jednej z absolwentek – Marii Renkel. (Tekst i zdjęcia w albumie: Ewa Skubaja)
,,Z podwórka na stadion”- Tymbark 2012
Po zwycięstwie w eliminacjach gminnych reprezentacja dziewcząt z klasy I, II, i III pojechała na rozgrywki powiatowe, podczas których dziewczyny wygrały z reprezentacją Nowego Miasta Lub. To zwycięstwo dało im przepustkę do udziału w finale wojewódzkim. We wtorek, 15 maja na Stadionie Lekkoatletycznym w Olsztynie spotkały się 33 najlepsze drużyny z Warmii i Mazur Podczas rozgrywek na olsztyńskim stadionie naszym dziewczynom nie udało się wejść do ćwierćfinału. Mimo to wróciliśmy zadowoleni , każda piłkarka otrzymała, medal, czapkę orz słodycze. „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” to największy Turniej dla dziesięciolatków w Europie. Tylko na Warmii i Mazurach do tegorocznej edycji rozgrywek zgłosiło się ponad 8400 dzieci, a w całej Polsce ponad 140 000. . Na warmińsko-mazurski finał Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” sponsor Turnieju – firma Tymbark oraz jego organizator – Polski Związek Piłki Nożnej, przygotowali niezwykłą niespodziankę w postaci „Akcji Flaga” Na każdym z 16 finałów wojewódzkich, młodzi piłkarze i piłkarki będą podpisywać jedną z 16 flag uczestników Turnieju UEFA Euro 2012. Następnie przekażą je piłkarzom z reprezentacji każdego kraju podczas rozgrywek Turnieju EURO 2012. W trakcie finału warmińsko-mazurskiego, młodzi piłkarze oraz trenerzy podpisali niemiecką flagę, którą zwycięskie drużyny już wkrótce przekażą wraz z życzeniami reprezentacji Niemiec. W skład naszej reprezentacji weszły Zuzanna Stanowicka kl.I, Zuzanna Rutkowska kl. I, Martyna Smyka kl. I, Zuzanna Leśniewska kl. II, Agata Leśniewska kl.II, Agata Milewska kl.III, Paulina Osmańska kl.III, Aleksandra Dabrowska KL.III, Kinga Staszyńska kl. III.Gratulujemy dziewczętom, że udało im się wejść do finału wojewódzkiego. Tekst i zdjęcia w albumie: Bożena Hoppe)
Wyróżnienie dla Michaliny Milewskiej
Michalina Milewska, uczennica klasy V przystąpiła do konkursu Książka moich marzeń. Jej zadanie polegało na stworzeniu książki, wymarzonej przez sibie. Michasia napisała książkę, a w jej oprawianiu pomógł jej Pan Henryk Zagórski. Książka naszej uczennicy wyglądała tak, jakby powstała w drukarni. 15 maja w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Szkoły Podstawowej nr 1 imienia Jana Pawła II odbyło się podsumowanie tegoż konkursu. Książka Michaliny Milewskiej zdobyła wyróżnienie.Gratulujemy! Tekst i zdjęcie w albumie: Ewa Skubaja)
Wycieczka do Nowego Miasta Lubawskiego
W dniu 14.05.2012 klasa III pojechała do Nowego Miasta Lub na krótką wycieczkę. Najpierw odwiedziliśmy Muzeum Ziemi Lubawskiej, gdzie poznaliśmy wiele dawniej używanych przedmiotów codziennego użytku. Następnie udaliśmy się do Komendy Powiatowej PSP. Zobaczyliśmy tam nowoczesne samochody pożarnicze i inny sprzęt. Obejrzeliśmy ćwiczenia sprawnościowe strażaków , mogliśmy też sami poćwiczyć w siłowni strażackiej. Tajniki pracy strażaka przybliżył na m długoletni strażak p. Marek Orzepowski.. Mogliśmy nawet przymierzyć ubrania strażackie, a także potrzymać sikawkę. Dziękujemy panu Markowi Orzepowskiemu za bardzo ciekawe i miłe spotkanie. Po wizycie w KPPSP bardzo zadowoleni wróciliśmy do szkoły. (Tekst i zdjęcia w albumie: Bożena Hoppe)
Wycieczka VI klasy w Tatry
Uczniowie klasy VI naszej szkoły wraz z wychowawcą Henrykiem Zagórskim i rodzicami wyjechali w dniach 23 – 27 kwietnia 2012 r. na pięciodniową wycieczkę w Tatry polskie i słowackie. Udział wszystkich uczniów w tej wycieczce możliwy był dzięki wspólnemu wysiłkowi ich samych, wychowawcy i rodziców. Przez trzy lata zbierali oni środki na ten wymarzony wyjazd w góry. Największa ich część pochodziła z organizacji trzech ostatnich Zjazdów Absolwentów. Wcześniejsze zjazdy umożliwiły trzy lata wcześniej podobny wyjazd poprzednim wychowankom. Pozostałe środki pochodziły z organizacji imprez dla społeczności szkolnej. Młodzi turyści jadąc w Tatry zwiedzili po drodze Kraków, po czym zakwaterowali się w Białym Dunajcu. Zwiedzili między innymi Zakopane, jednak najważniejsze były wędrówki górskimi szlakami. Najpierw ruszyli na wyprawę w Dolinę Kościeliską. Wszyscy z pewnością zapamiętają wspinaczkę po łańcuchach i przejście Smoczej Jamy. Dużo radości i dumy przyniosło też zdobycie pierwszego w życiu tatrzańskiego szczytu, jakim był Nosal. Wycieczka dotarła również w Tatry po stronie słowackiej. Po przekroczeniu granicy urządzono wyprawę przez Hrebienok do wodospadów w Dolinie Zimnej Wody. W drodze powrotnej do Gwiździn, uczestnicy wycieczki znaleźli jeszcze czas na zwiedzanie Wadowic – rodzinnego miasta Jana Pawła II. Wycieczka była ukoronowaniem współpracy uczniów, wychowawcy i rodziców, bez której wyjazd wszystkich uczniów nie byłby możliwy. Warto też wspomnieć, że poza wycieczką, wspólne przedsięwzięcia przyniosły wiele innych trudnych do przecenienia korzyści jak choćby radość absolwentów z ich spotkań, a także cenne efekty edukacyjne i wychowawcze. (Tekst i zdjęcia w albumie: Henryk Zagórski)
Tenisowy Memoriał Wiesława Rybackiego
22 kwietnia 2012 roku w sali Domu Rolnika w Skarlinie odbył się VII Memoriał Wiesława Rybackiego w Tenisie Stołowym. Zagrali też w nim nasi tenisiści pod opieką Henryka Zaqgórskiego. Dziewczzęta i chłopcy wystąpili w dwóch kategoriach wiekowych: klasa IV i mładsi, a także klasa V i VI. Najlepszy wynik osiągnął Patryk Czarnota, który wygrał rywalizację w kategorii starszych chłopców, zdobywając memoriałowy pychar za pierwsze miejsce. II miejsce wśród dziewcząt młodszych zajęła Wiktoria Samsel. Świetnie zagrał też debiutujący na zawodach tenisowych Mateusz Paczkowski, który zajął w kategorii chłopców młodszych miejsce III, zdobywając brązowy medal. Poza podium zakończyli swe rozgrywki: Szymon Gajkowski, Michalina Milewska, Brajan Kazimier, Dominik Bukowski, Dominik Gorzewski. Gratulujemy miejsc na podium i wszystkim dziękujemy za dobrą grę w reprezentacji szkoły. (Tekst i zdjęcia w albumie: Henryk Zagórski)
Trójbój Lekkoatletyczny
21 kwietnia 2012 roku w Szkole Podstawowej w Tylicach odbył się Gminny Trójbój Lekkoatletyczny. Wystartowały w nim wszystkie reprezentacje szkół podstawowych naszej gminy. Byli to uczniowie klasy IV i młodsi. Pełna reprezentacja liczyła pięć osób. Do klasyfikacji generalnej trójboju liczyły się łącznie cztery najepsze wyniku członków drużyny. Niestety naszą drużynę chłopców dotknął pech. Wystartowało bowiem tylko trzech naszych reprezentantów z klasy IV: Jan Gawiński, Dominik Gorzewski i Mateusz Paczkowski. Dwaj pozostali: Błażej Marszelewski i Marcin Wiśniewski, padli ofiarą choroby i nie mogli wystartować. Trójka zawodników robiła, co mogła, jednak drużynowo nie mogli walczyć o czołowe miejsca. Warto tu podkreślić, że walczyli bardzo dzielnie. Bez przeszkód nie obyło się też w drużynie dziewcząt. Wystartowały tylko cztery reprezentantki naszej szkoły: Wiktoria Samsel, Wiktoria Smyka, Julia Dąbrowska i Kinga Staszyńska. Taki skład jednak wystarczył, aby walczyć o miejsce na podium. Udało się to naszej dziewczęcej reprezentacji, która zajęła w całym trójboju III miejsce. Nasze lekkoatletki zobyły puchar i brązowe medale. Opiekę nad sportowcami sprawował Henryk Zagórski. Gratulacje dla naszych uczniów za reprezentowanie szkoły i sukces sportowy. (Tekst i zdjęcia w albumie: Henryk Zagórski)
VIII Zjazd Absolwentów
21 kwietnia do Szkoły Podstawowej im. ks. Kazimierza Wróblewskiego w Gwiździnach wrócili jej najstarsi Absolwenci urodzeni w roku 1948 i wcześniej. Niektórzy byli już gośćmi pierwszego zjazdu. Dla innych było to pierwsze spotkanie po wielu, wielu latach. VIII Zjazd rozpoczęli udziałem we mszy świętej w intencji byłych uczniów, nauczycieli, a także współczesnej szkoły i osób z n nią związanych. Zupełnie inne, nowe oblicze szkoły czekało na tych, którzy spędzili w jej murach wiele czasu z lat swego dzieciństwa. W nowoczesnych wnętrzach, ze wzruszeniem wracali oni do minionych dawno szkolnych przygód. Goście wysłuchali programu słowno – muzycznego w wykonaniu obecnych uczniów gwiździńskiej szkoły i z zainteresowaniem przeglądali udostępnione kroniki. Spotkanie po latach poza wzruszeniami, przyniosło wiele radości. Dlatego uczestnicy Zjazdu bawili się wesoło przy muzyce w sali świetlicy wiejskiej. Siedząc przy wspólnym stole, opowiadali o swoich losach, żartowali i prześcigali się w dowcipach. Był to też czas wspominania tych, którzy zakończyli już drogę swojego życia, a kiedyś zasiadali razem z uczestnikami Zjazdu w szkolnych ławach. Wspominano też gości pierwszego zjazdu sprzed kilku lat, którzy nie doczekali już ponownego spotkania. „Dobrze, że wtedy byli z nami” – mówili obecni na Zjeździe. Są też Absolwenci, których stan zdrowia nie pozwolił na przybycie do starej podstawówki. Wielu wzruszeń i radości dostarczyła wszystkim ucząca niegdyś część z gości, była dyrektor szkoły Cecylia Jarmużewska. Dzięki niej znowu zabrzmiały stare szkolne piosenki i wierszyki. Absolwenci nabywali też wydaną niedawno książkę, zawierającą historię szkoły, z którą zawsze czuli się będą związani. Po Zjeździe dostępne też będą dla nich zdjęcia i film DVD z jego przebiegu. „To bezcenne chwile” – mówili goście, dziękując organizatorom VIII Zjazdu: rodzicom uczniów klasy VI z jej wychowawcą Henrykiem Zagórskim, wspieranym przez dyrektor Hannę Błaszkowską i nauczycielkę Ewę Skubaja. (Tekst i zdjęcia w albumie: Henryk Zagórski)
Jesteśmy mistrzami w ORTOGRAFII!!!
20 kwietnia 2012 przedstawiciele klasy I, II i III wzięli udziął w X Gminnym Konkursie Ortograficznym dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Do walki stanęli: Kacper Milewski z klasy I, Paulina Kądzielewska z klasy II oraz Aleksandra Dąbrowska z klasy III. Uczniowie zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Kacper zajął I miejsce, Paulina IV miejsce, a Ola II miejsce. W klasyfikacji drużynowej nasza szkoła zwyciężyła i otrzymaliśmy puchar ufundowany przez Krystynę Danielewską, dyrektora Gminnego Zespołu Oświaty w Mszanowie. Gratulujemy!!! (tekst i zdjęcia Emilia Dembińska)
II Rocznica posadzenia Dębu Pamięci
13 kwietnia 2012 roku obchodziliśmy II Rocznicę posadzenia Dębu Pamięci na skwerku w Gwiździnach. Rośnie on tam od dwóch lat na cześć zamordowanego w Miednoje asp. Franciszka Chały, a także na cześć wszystkich ofiar sowieckiego mordu tamtego czasu i tych, którzy tragicznie zginęli przed dwoma laty pod Smoleńskiem z parą prezydencką Lechem i Marią Kaczyńskimi na czele. Dąb z małej sadzonki stał się przez te dwa lata małym drzewkiem. Niech wraz z jego wzrostem utrwala się nasza pamięć o tragicznej przeszłości, bo jest ona niezbędna do budowania dobrej przyszłości. Społeczność Szkoły Podstawowej im. ks. Kazimierza Wróblewskiego w Gwiździnach pod przewodnictwem sztandaru udała się na skwer. Tam otoczyliśmy kręgiem Dąb Pamięci. Stanęli wśród nas państwo Grażyna i Janusz Browalscy (wnuczka asp. Franciszka Chały i jej mąż) oraz Krystyna Danielewska - Dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty. Dyrektor szkoły Hanna Błaszkowska przypomniała okolicznośco posadzenia Dębu przed dwoma laty. Nasi uczniowie uczcili znanych i bezimiennych bohaterów związanych z rocznicą, poetyckim montażem słowno - muzycznym. Była też chwila ciszy, złożenie kwiatów i zapalone przy Dębie znicze naszej pamięci. Rocznicowe obchody przygotowali: Ewa Skubaja i Henryk Zagórski. (Tekst i zdjęcia w albumie: Henryk Zagórski)
5 porcji warzyw, owoców, soków
PIJĘ SOK PRZEZ CAŁY ROK!!!
W konkursie na projekt realizowany w ramach programu edukacyjnego „5 porcji warzyw, owoców lub soku” uczniowie klasy II są najlepsi w województwie warmińsko-mazurskim. Aby wziąć udział w wielkim finale, który odbędzie się 31 maja 2012 konieczny jest udział jak największej liczby osób w głosowaniu on-line. Mamy szansę zdobyć cenne nagrody dla naszej szkoły.
Jak głosować? Podpowiadamy
1. Trzeba odwiedzić stronę programu „www.5 porcji warzyw, owoców lub soku”
2. Kliknąć w zakładkę „głosuj na najlepszą pracę”
3. Otwiera się strona z szesnastoma województwami
4. Teraz trzeba zarejestrować się (pierwsza zakładka z lewej strony u góry) – potrzebny jest e-mail - kto nie ma skrzynki e-mail koniecznie musi ją sobie wcześniej założyć
5. Kolejny krok to zalogowanie się
6. Teraz klikamy w województwo warmińsko-mazurskie i pojawia się strona reprezentująca naszą szkołę – klikamy na dole w słowo „zagłosuj” i czekamy na informację „twój głos został przyjęty.
7. Jeśli z tego samego komputera głosuje kilka osób, to muszą to robić w odstępie czasowym około 5-10minut.
Liczy się każdy oddany głos. (Tekst: Emilia Dembińska)
Wielkanoc 2012
W dniach 5 - 10 kwietnia 2012 roku mamy wiosenną przerwę świąteczną. W tym czasie obchodzimy Wielkanoc. To bardzo ważny świąteczny czas, podobnie jak Boże Narodzenie. Po wielu tygodniach wytężonej pracy, po rekolekcjach, w kończącym się czasie Wielkiego Postu oczekujemy na Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Są one ważną okazją do składania życzeń. I my chcemy z niej skorzystać za pośrednictwem Internetu. Wiosna kojarzy się z życiem, z powrotem do życia, z radością, do której zachęca natura. Niech to wszystko stanie się udziałem każdego z członków naszej społeczności szkolnej: uczniów, nauczycieli, rodziców oraz pracowników administracji i obsługi. Niech wszystko to obecne będzie przez przeżycie Świąt, w każdym mieszkańcu naszej malowniczej miejscowości. Życzymy tego wszystkim przyjaciołom naszej szkoły i tym, którzy odwiedzą naszą stronę internetową. Wierzymy, że kiedy już miną Święta, ubogaceni ich treścią, pełni wiosennych sił, ponownie podejmiemy swoje obowiązki, aby czerpać radość z efektów ich wypełniania. (Tekst: Henryk Zagórski)
Sprawdzian szóstoklasistów
3 kwietnia 2012 roku w sali gimnastycznej naszej szkoły uczniowie najstarszej klasy przystąpili do uzupełniania testu w ramach ogólnopolskiego Sprawdzianu w VI Klasie Szkoły Podstawowej. Celem tego obowiązkowego pomiaru dydaktycznego jest uzyskanie informacji o stopniu opanowania wiadomości i umiejętności właściwych absolwentowi szkoły podstawowej. Ogólnie nazwać je można kompetencjami każdego z uczniów. Mają one oczywiste znaczenie dla dalszej edukacji i w przyszłości dla podejmowanej pracy. To duże przeżycie dla dwunastu naszych uczniów, którzy w komplecie stawili się w oznaczonym czasie i pokonując stres uzupełniali przez godzinę test kompetencji. Nad właściwym przebiegiem sprawdzianu czuwała komisja w składzie: Dyrektor szkoły - Hanna Błaszkowska jako przewodnicząca Szkolnej Komisji Egzaminacyjnej, Henryk Zagórski jako przewodniczący Zespołu Nadzorującego i członkowie Komisji: Anna Falkowska, Iwona Klimek i Ilona Klimek z naswzej szkoły oraz Beata Turulska ze Szkoły Podstawowej w Tylicach. Życzymy naszym uczniom dobrych wyników napisanego sprawdzianu. (Tekst i zdjęcia w albumie: Henryk Zagórski)
VII Powiatowy Turniej Szkolnych Kas Osazczędności dla klas I - III
2 kwietnia 2012r. w Szkole Podstawowej w Tereszewie odbył się powiatowy turniej SKO dla uczniów klas I- II. Była to już siódma edycja tego konkursu. Nasza szkolę reprezentowali” Kacper Milewski- uczeń klasy pierwszej , Paulina Kądzielewska z klasy drugiej i Aleksandra Dąbrowska uczennica klasy trzeciej. Uczestnicy konkursu rozwiązywali krzyżówki i rebusy, odpowiadali na pytania związane z bankowością. Cały konkurs miał charakter zabawowy i nawiązywał do EURO 2012.Nasza reprezentacja zdobyła 18 punktów i zajęła drugie miejsce, zaraz po zespole Jamielnika , który zdobył 19 punktów. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody w postaci książek, gier edukacyjnych i przyborów szkolnych, co spowodowało że wszyscy zadowoleni wrócili do domu. Do udziału w konkursie uczniów przygotowały nauczycielki: Urszula Świniarska, Emilia Dembińska i Bożena Hoppe. (Tekst i zdjęcia w albumie: Bożena Hoppe)
Turniej Piłki Nożnej: "Z podwórka na stadion"
31 marca 2012 roku w sali Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie spotkali się najmłodsi piłkarze z klas I -III szkół naszej gminy. Od wielu już lat rywalizują ze sobą w turnieju piłkarskim pod patronatem "Tymbarku". Do sportowej walki stanęły też reprezentacje naszych najmłodszych dziewcząt i chłopców pod opieką Ewy Skubaja. W turnieju wzięło udział pięć drużyn dziewcząt i tyle samo chłoców. Rozgrywki urządzono więc systemie "każdy z każdym". Wszyscy rozegrali po cztery spotkania i wtedy stało się jasne, jakie zajęli miejsca. Nasi chłopcy po pełnej zaangażowania grze zakończyli turniej na III miejscu. Jeszcze lepiej zagrały dziewczęta, które tryumfowały w całym turnieju i jako zdobywczynie I miejsca, będą reprezentowały naszą gminę na turnieju powiatowym. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w dalszej grze. (Tekst: Henryk Zagórski; zdjęcia w albumie: Grażyna Zagórska i Iwona Trąpczyńska)
Archiwum Aktualności