17 lutego 2018 roku nasz uczeń klasy VII – Miłosz Bednarczyk wziął udział w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z matematyki, który odbył się w Olsztynie. Organizatorem konkursu jest Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty. W czasie dziewięćdziesięciu minut miał do rozwiązania 20 niełatwych zadań, w tym 5 otwartych. Rozwiązując zadania, uczniowie walczyli o tytuł laureata lub finalisty. Wyniki będą znane za około trzy tygodnie. Należy przypomnieć, że Miłosz już w klasie V zdobył tytuł laureata w kategorii szkół podstawowych. Życzymy mu powtórzenia tego zaszczytnego tytułu. (Tekst i zdjęcia w albumie: Maria Przeradzka)
Nasze sukcesy w Halowych Igrzyskach Gminy Nowe Miasto Lubawskie
17 lutego 2018 roku w sali gimnastycznej szkoły w Bratianie odbyły się XIV Halowe Igrzyska Gminy Nowe Miasto Lubawskie. To duźa, sportowo - rekreacyjna impreza, w której rywalizują ze sobą reprezentacje poszczególnych miejscowości. Od lat w tych gminnych zmaganiach dominują Gwiździny. Tak było i tym razem. Reprezentacja naszej miejscowości skutecznie walczyła we wszystkich dyscyplinach igrzysk i z najlepszym dorobkiem punktowym zdobyła największe trofeum. W tych szczególnych zawodach wzięli też udział członkowie naszej szkolnej społeczności. Dyrektor szkoły Hanna Błaszkowska zdobyła złoty medal w trójboju kadry samorządowej. Dorota Palarowska pracująca w obsłudze naszej szkoły zdobyła wraz z drużyną srebrny medal w turnieju przeciągania liny. Henryk Zagórski, nasz nauczyciel prowadzący igrzyska wywalczył również srebrny medal w konkursie rzutów do kosza. Udział w igrzyskach wzięli też nasi uczniowie. Patryk Sargalski wraz ze swoimi rodzicami zdobył srebrny medal w turnieju rodzinnym. Nasze uczennice zaś tryumfowały w warcabach. Rozalia Bednarczyk zdobyła złoty medal igrzysk, a Agnieszka Wadecka wywalczyła medal srebrny w tej konkurencji. Gratulujemy wszystkim startującym i życzymy dalszych sukcesów. (Tekst: Henryk Zagórski, zdjęcia wkrótce)
Odwiedziny lekarza weterynarii
Dnia 13 lutego do naszej szkoły zawitał lekarz weterynarii Pani Ewelina Wyrzykowska wraz z przesympatycznym kundelkiem . Pani doktor znana jest ze swojego oddania i miłości dla zwierząt. Pani Ewelina prowadzi renomowaną lecznicę "Kubuś" w Nowym Mieście Lubawskim oraz małe schronisko dla zwierząt niechcianych. Dzięki prelekcji, uczniowie naszej szkoły mieli okazję dowiedzieć się jak wygląda praca weterynarza. Mowa była również o empatii i szacunku z jakimi należy traktować zwierzęta. Uczniowie bardzo chętnie brali udział w dyskusji bawiąc się przy tym z "maskotką" spotkania- rozochoconym pieskiem "Karmelem" . W podziękowaniu za przybycie i udzielenie prelekcji , Samorząd Uczniowski przekazał Pani doktor karmę dla zwierząt, którą to społeczność szkolna zbierała podczas akcji " Nakarm futrzaka". Tekst: Maciej Szymański; zdjęcia w albumie: Henryk Zagórski)
Rekrutacja na rok 2018/2019
Drodzy Rodzice,
poniżej podajemy terminy postępowania rekrutacyjnego oraz kryteria, wg których odbędzie się rekrutacja do klas I szkoły podstawowej.
Do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej
przyjmuje się z urzędu dzieci zamieszkałe w obwodzie danej szkoły
na podstawie zgłoszenia rodziców (prawnych opiekunów).ZGLOSZENIE_2018_2019_klasa_I_SP.doc
Wypełniony wniosek należy złożyć w sekretariacie szkoły w terminie do 12 marca 2018 roku.
Wszystkie dokumenty można pobrać : w sekretariacie lub ze strony internetowej szkoły.
Drodzy Rodzice,
poniżej podajemy terminy postępowania rekrutacyjnego oraz kryteria, wg których odbędzie się rekrutacja do przedszkola, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego.
Dzieci kontynuujące edukację w przedszkolu, oddziałach przedszkolnych oraz innych formach wychowania przedszkolnego w naszej gminie nie będą brały udziału w procesie rekrutacyjnym.
Obowiązkiem Rodziców jest złożenie w terminie do 28 lutego 2018 roku deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego. Deklaracja.doc
Aby kandydatura nowego dziecka była rozpatrzona
w postępowaniu rekrutacyjnym należy:
wypełnić Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola/oddziału przedszkolnego/innej formy wychowania przedszkolnego. Wniosek_zgloszenia_do_wychowania_przedszkolnego_2018_2019.doc
Wypełniony wniosek należy złożyć w sekretariacie szkoły
najpóźniej do dnia 12 marca 2018 roku.
Wszystkie dokumenty można pobrać : w sekretariacie lub ze strony internetowej szkoły.
zarzadzenie_w_sprawie_rekrutacji_2018_2019.pdf
kryteria_rekrutacji_do_klasy_I_SP.pdf
kryteria_rekrutacji_II_etap_do_przedszkoli__oddzialow__innych_form_wychowania.pdf
Nasz Patron - "Zasłużony dla Gminy Nowe Miasto Lubawskie"
9 luitego 2018 r. w Urzędzie Gminy Nowe Miasto Lubawskie z/s w Mszanowie odbyła się bardzo ważna dla naszej szkoły sesja Rady Gminy. Jednym z punktów porządku obrad było bowiem rozpatrzenie wniosku mieszkańców Gwiździn o nadanie naszemu Patronowi ks. Kazimierzowi Wróblewskiemu pośmiertnie tytułu: "Zasłużony dla Gminy Nowe Miasto Lubawskie". Do udziału w sesji zaproszeni zostali między innymi: Dyrektor Szkoły Podstawowej im. ks. Kazimierza Wróblewskiego w Gwiździnach Hanna Błaszkowska, Rada Sołecka Gwiździn z zasiadającą w niej nauczycielką Bożeną Hoppe i nauczyciel historii Henryk Zagórski. Ten ostatni przedstawił zgromadzonym prezentację postaci ks. Kazimierza. Radni poznali ważne fakty z jego życia ilustrowane fotografiami oraz szeroką działalność księdza jako kapłana i sportowca. Istotną częścią prezentacji było doniosłe znaczenie tej wybitnej postaci dla współczesnego rozwoju Gwiździn i naszej szkoły. Prezentacja zyskała uznanie członków Rady Gminy i obecnych na sesji gości. Wójt Tomasz Waruszewski podzielił się również swoją osobistą refleksją związaną z kontaktem z księdzem Kazimierzem. W przeprowadzonym głosowaniu pojęto jednomyślną uchwałę o nadaniu naszemu Patronowi ks. Kazimierzowi Wróblewskiemu tytułu: "Zasłużony dla Gminy Nowe Miasto Lubawskie". To wydarzenie o doniosłym znaczeniu dla naszej szkoły, dla rodziny ks. Kazimierza oraz dla społeczności Gwiździn, której służył i wśród której spoczywa zgodnie ze swoją wolą. (Tekst: Henryk Zagórski; zdjęcia w albumie: Hanna Błaszkowska)
Nasza szkoła przyjazna środowisku
8 lutego 2018r. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się uroczystość przyznania szkołom Certyfikatów „ Szkoła Przyjazna Środowisku”. Kapituła Konkursu powołana przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty to zaszczytne wyróżnienie przyznała naszej szkole. Certyfikat odebrała delegacja w składzie: Dyrektor szkoły Hanna Błaszkowska wraz z nauczycielem koordynującym program Anną Falkowską. Podczas uroczystości podsumowującej XII edycję konkursu mieliśmy okazję wysłuchać ciekawej prelekcji na temat roślin naszych ogrodów /w tym również roślin niebezpiecznych dla ludzi/. Następnie z rąk wicekuratora oświaty odebraliśmy certyfikat, który jest dla nas ukoronowaniem naszych działań na rzecz poszanowania zasobów środowiska. Certyfikat przyznawany jest na okres trzech lat, nadaje on rangę przedsięwzięciom podejmowanym przez całą szkołę, która staje się wzorem do naśladowania. Zdobycie certyfikatu jest kontynuacją naszych wieloletnich działań zakresie ekologii, gdyż poprzedni certyfikat uzyskaliśmy w 2014 roku. Jest to dla nas duża radość i motywacja do dalszej pracy w dziedzinie ekologii. Cieszymy się, że działania całej społeczności szkolnej przynoszą efekty utrwalające ekologiczne nawyki. (Tekst: Anna Falkowska; zdjęcia w albumie: Hanna Błaszkowska, Anna Falkowska)
Warsztaty z Instytutem Pamięci Narodowej
6 dnia lutego 2018 roku do naszej szkoły na zaproszenie nauczyciela historii Henryka Zagórskiego przybył przedstawiciel Instytutu Pamięci Narodowej z Gdańska - Arkadiusz Kazański. W roku 2018 dużo uwagi poświęcamy sprawie niepodległości, ponieważ cieszymy się nią od stu lat. Wolności brakowało nam nie tylko w czasach rozbiorów Polski. Nie byliśmy też w pełni niepodlegli nawet po II wojnie światowej. Ważną rolę w odmienieniu losu Polaków odegrała "Solidarność". To jej właśnie poświęcone były warsztaty, które gość z IPN przeprowadził z uczniami klasy VII. Wiedza, którą zdobyli w czasie tych zajęć przyda się im do lepszego zrozumienia dziejów naszego kraju i wzmocni patriotyczną postawę wobec Ojczyzny. Pracownik IPN podarował nam gry i materiały edukacyjne, które pomogą w zdobywaniu wiedzy historycznej. W zamian Dyrektor szkoły Hanna Błaszkowska ofiarowała wykładowcy książkę Henryka Zagórskiego poświęconą historii naszej szkoły. (Tekst i zdjęcia w albumie: Henryk Zagórski)
Głosujmy na naukową stację zabaw PGNiG w naszej gminie!
Gmina Nowe Miasto Lubawskie bierze udział w konkursie: "Powietrze bez śmieci" organizowanym przez PGNiG w ramach społecznej kampanii edukacyjnej. Główną nagrodą jest powstanie na terenie gminy naukowej stacji zabaw PGNiG o wartości ok. 100 tysięcy złotych. Aby zdobyć tą nagrodę, musimy głosować do 28 lutego.
To proste:
1. Kliknij na link:https://www.powietrzebezsmieci.pl/gminy/zaglosuj#dest
2. Wybierz naszą gminę i podaj swój adres e-mail
3. Kliknij na link w otrzymanej na swojego maila wiadomości.
4. Odpowiedz na proste pytanie i potwierdź.Z jednego adresu e-mail można zagłosować raz dziennie. Prosimy o zaangażowanie mieszkańców, absolwentów szkoły i wszystkich naszych przyjaciół.
Serdecznie dziękujemy
(Tekst: Henryk Zagórski - na podstawie informacji z Urzędu Gminy Nowe Miasto Lubawskie)
Bal Przebierańców
26 .01.2018r. podczas ferii zimowych, w naszej szkole odbył się „ Bal Przebierańców”. W tym dniu w naszej szkole w której pojawiły się trzydzieści trzy kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Można było spotkać : księżniczki, wiedźmy, pająki , pszczółki, Spider-Mana, policjanta, Czerwonego Kapturka ,PippiLangstrumpf, a także pannę młodą w ślubnym welonie i wiele innych postaci. Stroje dzieci były tak piękne i pomysłowe, że nie można było poznać, kto naprawdę kryje się pod karnawałową postacią. Dzieci bawiły się wesoło przy muzyce, mogły też skorzystać z kawiarenki zorganizowanej przez rodziców uczniów z klasy pierwszej i trzeciej. Podczas balu odbył się konkurs na „Króla i Królową Balu”. W pracy komisji wzięła udział Pani dyrektor szkoły, Hanna Błaszkowska, p. Anna Urbańska - przedstawiciel rodziców oraz uczennica Joanna Marszelewska przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Królową Balu 2018r. została Oliwia Kazimier ( Panna młoda ),a Królem Balu 2018r. – Krzysztof Groszkowski ( Czerwony Kapturek ), zaś wszyscy uczestnicy balu otrzymali słodki upominek. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, pani dyrektor podziękowała dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowaniu pięknych, balowych strojów. Zabawę karnawałową dla dzieci przygotowały nauczycielki Maria Przeradzka, Bożena Hoppe i Karolina Dąbrowska, a nagrody ufundowała Rada Rodziców. (Tekst: Bożena Hoppe; zdjęcia w albumie: Maria Przeradzka)
Dzień Babci i Dzień Dziadka 2018
21 i 22 stycznia to wyjątkowe dni w roku. Dzień Babci i Dzień Dziadka – dni zimowe i zazwyczaj mroźne, a w sercach wnuków gorące, pełne miłości i szacunku. Z tej okazji, 21 stycznia 2018 roku w sali Świetlicy Wiejskiej w Gwiździnach odbyło się uroczyste spotkanie, które otworzyła dyrektor szkoły Hanna Błaszkowska, składając seniorom serdeczne życzenia. Do ciepłych słów dołączyli się Ireneusz Dąbrowski, sołtys Gwiździn oraz Anna Lenckowska, kierownik Referatu Oświaty w Gminie Nowe Miasto Lubawskie. W imieniu Tomasza Waruszewskiego, wójta nowomiejskiej gminy wręczyła przedstawicielce seniorów, pani Agnieszce Hincmann, (która tego dnia obchodziła również imieniny) bukiet kwiatów. Dzieci z ZWP, Oddziału Przedszkolnego, klasy I i III pod kierunkiem swoich pań przygotowały wiersze, piosenki i tańce. Starsi uczniowie zaprezentowali przedstawienie teatralne pt. ,,Czy to bajka, czy nie bajka”, przygotowane pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego, pani Pauliny Bieńkowskiej. Młodzi artyści z wielkim zaangażowaniem odtwarzali swoje role, chcąc tym samym podziękować dziadkom i babciom za ich miłość, dobroć i cierpliwość oraz za to, że ich doskonale rozumieją i zawsze mają dla nich czas. Goście ze wzruszeniem obserwowali swoje wnuki i dziękowali im gromkimi brawami. Nie zabrakło tradycyjnego ,,100 lat” i toastu za zdrowie gości. Następnie wnuki zaprosiły swoje babcie i swoich dziadków do wspólnej zabawy przy muzyce pana Jarosława Leśniewskiego. Świetna zabawa, przerywana konkursami i śpiewem karaoke trwała do późnych godzin wieczornych. Smaczne dania i przemiłą obsługę zapewniły niezawodne panie z Rady Rodziców. (Tekst: Maria Przeradzka, zdjęcia w albumie: Grażyna Jonowska)
Odeszła Pani Urszula Dembińska
17 stycznia 2018 roku odeszła od nas do wieczności Świętej Pamięci Urszula Dembińska. Była nauczycielką pracującą w naszej szkole w latach 1954 - 1986. W tym czasie i po przejściu na emeryturę mieszkała w naszej społeczności w Gwiździnach.
Przez długie lata nauczania kształtowała rzesze młodych ludzi, przygotowując ich do dorosłego życia. Z wieloma z nich spotykała się po latach w czasie Zjazdów Absolwentów naszej szkoły. Były to dla wszystkich wzruszające chwile i okazja do okazania wdzięczności za dar wiedzy i wychowania.
Dziś, w obliczu tak dotkliwej straty, łączymy się w bólu z rodziną Śp. Urszuli Dembińskiej, z jej dawnymi uczniami i wszystkimi, których zasmuciło jej odejście. Realizując swoje nauczycielskie powołanie, chlubnie wpisała się na karty historii naszej szkoły, która dumna jest z tego dziedzictwa i pozostaje mu wierna. W ten sposób na zawsze pozostanie w pamięci szkolnej społeczności.
Uroczyście pożegnamy Śp. Urszulę Dembińską w sobotę 20 stycznia o godz. 11.00. Pokój Jej Duszy...!
(Tekst: Henryk Zagórski)
Ferie zimowe - plan zajęć
Ferie zimowe to czas odpoczynku po zakończeniu I semestru roku szkolnego. Warto zregenerować siły, aby solidnie popracować nad wynikami w II semestrze nauki. W tym celu najlepiej zaplanować aktywny wypoczynek. Dla tych uczniów, którzy nie wyjeżdżają z Gwiździn, proponujemy różne zajęcia w szkole. Aby pobrać ich plan, proszę kliknąć w następujący link: Plan-ferie..docx. Swoje propozycje spędzenia czasu wolnego przedstawiła też gwiździńska biblioteka. Przede wszystkim jednak, życzymy wszystkim dobrego zdrowia, ponieważ wielu uczniów w ostatnich dniach miało z nim kłopoty. Przypominamy też o zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw na lodzie i śniegu. Życzymy naszym uczniom udanych ferii i szczęśliwego powrotu do szkolnych zajęć w II semestrze. (Tekst: Henryk Zagórski)
Gwiazdka szkolna i WOŚP 2018
12 stycznia 2018 roku odbyła się w naszej szkole doroczna zabawa gwiazdkowa, połączona z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Tą radosną imprezę otworzyła dyrektor szkoły Hanna Błaszkowska. Po jej wystąpieniu, swój program artystyczny przedstawiły dzieci. Było to przedstawienie: "Bajka to czy nie bajka", które swoją premierę miało w listopadzie minionego roku. W celu wsparcia WOŚP przeprowadzona została licytacja plakatów, książek, wyrobów artystycznych i wielu innych gadżetów. Potem przyszedł czas na zabawę. Sala gimnastyczna wypełniła się uśmiechniętymi dziećmi, zwłszcza z młodszych klas. Goszczący w szkole animatorzy przeprowadzili z ich udziałem wiele zabaw, które wyzwoliły pozytywne emocje i przyniosły wiele radości. W tym samym czasie wszyscy mogli wziąć udział w loterii fantowej lub odwiedzić kawiarenkę, która oferowała pyszne ciasta i wiele innych smakołyków. Dochód z tych wszystkich działań oraz ze zbiórki pieniężnej w łącznej kwocie 1700,45 złotych i 10 euro zasili Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Nadszedł też oczekiwany z niecierpliwością czas odwiedzin Mikołaja. Nie zawiódł on i tym razem zgromadzonych w gwiździńskiej sali gimnastycznej uczestników szkolnej gwiazdki. Przygotowaniem i przeprowadzeniem tej wyjątkowej szkolnej imprezy zajęła się Rada Rodziców, nauczyciele: Anna Falkowska, Paulina Bieńkowska, Maciej Szymański, Bożena Hoppe i Anna Żuralska oraz pracownicy obsługi i Samorząd Uczniowski. Dziękujemy wszystkim za pracę, ofiarność i wspólną zabawę (Tekst i zdjęcia w albumie: Henryk Zagórski).
VII Powiatowy Konkurs Plastyczny ,,Kartka świąteczna"
W grudniu 2017r Szkolna Kasa Oszczędności przy Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu ogłosiła VII Powiatowy Konkurs Plastyczny po hasłem ,,Kartka świąteczna”. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie kartki bożonarodzeniowej. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tym konkursie. Prace wykonali uczniowie z klasy pierwszej, trzeciej i szóstej. Nasi plastycy zajęli w tym konkursie bardzo wysokie lokaty. Bartek Górtatowski zajął drugie miejsce w kategorii klas I-III, a Emilia Wolicka uplasowała się na trzecim miejscu w grupie uczniów starszych. Uczniowie odebrali dyplomy i nagrody 22 grudnia 2017r. podczas apelu wigilijnego w naszej szkole. Nagrodami były gry planszowe. Gratulujemy Bartkowi i Emilii i życzymy dalszych sukcesów. (Tekst: Bożena Hoppe)
Boże Narodzenie 2017
22 grudnia 2017 roku świąteczna atmosfera wypełniła każde miejsce w szkole i udzieliła się całej naszej społeczności. Stopniowo narastała ona już od odwiedzin św. Mikołaja. Na szkolnym korytarzu pojawiła się wtedy piękna choinka, rozbłysły kolorowe światełka i wszystkie klasy zyskały świąteczne dekoracje. Od kilku dni roznoszący się po szkole piernikowy zapach, zdradzał kuchenną krzątaninę uczniów, pracujących nad świątecznymi wypiekami. Ostatni dzień przed zimową przerwą świąteczną rozpoczęliśmy od kilku godzin nauki. Potem uczniowie wraz ze swymi wychowawcami zasiedli do wyczekiwanych klasowych wigilii. Dzielili się opłatkiem, składali życzenia i rozmawiali przy tradycyjnych stołach wigilijnych o tym czarownym, świątecznym czasie. Potem przyszła kolej na szkolne jasełka. Przygotowali je uczniowie pod opieką nauczycieli: Anny Żuralskiej, Mateusza Deredasa, Anny Falkowskiej i Emilii Dembińskiej. Była Święta Rodzina, pasterze, aniołki, królowie, no i piękne, wzruszające kolędy. W tej atmosferze wręczono też nagrody laureatom bożonarodzeniowych konkursów. Dyrektor szkoły Hanna Błaszkowska tradycyjnie podzieliła się opłatkiem z reprezentującą wszystkich uczniów przewodniczącą Samorządu Szkolnego - Joanną Marszelewską. Złożyła też uczniom, ich rodzicom i pracownikom szkoły świąteczne i noworoczne życzenia. Wesołych Świąt życzymy też wszystkim mieszkańcom Gwiździn, Absolwentom i Przyjaciołom naszej szkoły. Niech tegoroczne święta będą dla nas czasem radości i rodzinnego szczęścia. Pamiętajmy również o tych, którzy nie zasiądą już z nami do wigilijnej wieczerzy. Niech tradycja wolnego nakrycia pomoże nam być otwartymi na drugiego człowieka, również kiedy minie już świąteczny czas.(Tekst i zdjęcia w albumie: Henryk Zagórski).
Konkurs plastyczny - Aniołek Bożonarodzeniowy
W grudniu 2017r.Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lub. zorganizowało konkurs plastyczny pod hasłem Aniołek Bożonarodzeniowy- Ozdoba Choinkowa. Do konkursu zgłosiło się pięcioro naszych uczniów: Dominik Duliński z klasy pierwszej , Bartosz Górtatowski, Oliwia Czołba i Rozalia Bednarczyk z klasy trzeciej oraz Maja Czołba z klasy czwartej. Dzieci wykonały piękne aniołki z różnych materiałów. Wszyscy nasi uczniowie za swoje rękodzieła otrzymali nagrody, które zostały wręczone 17 grudnia 2017r. na rynku nowomiejskim, na którym odbywał się Jarmark Świąteczny. Dzieci odebrały nagrody w postaci puzzli. Każdy bożonarodzeniowy aniołek będzie ozdabiał choinkę w bazylice nowomiejskiej. Można tam podziwiać aniołki wykonane przez wszystkich uczestników konkursu. Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów. (Tekst i zdjęcia w albumie: Bożena Hoppe)
Ogólnopolski Konkurs ,,Orzeł Matematyczny” dla szkół podstawowych
14 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs ,,Orzeł Matematyczny” dla szkół podstawowych. Konkurs został przeprowadzony w czterech kategoriach wiekowych : klasy I-II III-IV, V-VI i klasa VII. Wzięło w nim udział 14 uczniów z klas I-VII. Przed przystąpieniem do rozwiązywania zadań, dyrektor szkoły Hanna Błaszkowska skierowała do uczniów słowa otuchy i uznania za ich dotychczasowe sukcesy matematyczne. Dla pierwszoklasistów był to pierwszy tak ważny konkurs. Test matematyczny składał się z 21 zadań jednokrotnego wyboru. Nie można było korzystać z kalkulatorów. Za każdą poprawną odpowiedź uczeń otrzyma 1 punkt, a za złą odpowiedź 0 punktów. Na rozwiązanie zadań uczniowie mieli 60 minut. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone pod koniec marca 2018 roku. Uczniowie uczestniczący w konkursie bez względu na uzyskany wynik otrzymają dyplom uznania, zaś najlepsi tytuł laureata ogólnopolskiego konkursu i cenne nagrody. Koordynatorem konkursu była Maria Przeradzka, nauczycielka matematyki. Na wyniki czekamy z niecierpliwością. Za wszystkich uczestników trzymamy kciuki i życzymy im jak najlepszych wyników.(Tekst : Maria Przeradzka, zdjęcia w albumie : Ewa Gajkowska)
Matematyka nie taka straszna - Gminny Konkurs Matematyczny dla klas I - III
Każdego roku w grudniu w naszej szkole odbywa się Gminny Konkurs Matematyczny. W tym roku konkurs odbył się już po raz osiemnasty. Mali matematycy rywalizują w swoich grupach wiekowych walcząc o tytuł najlepszego. W tym roku przyjechało na konkurs czternaścioro uczniów – pięcioro z klas pierwszych, troje z klas drugich i sześcioro z klas trzecich. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice – Paulina Groszkowska i Rozalia Bednarczyk. Paulina wywalczyła pierwsze miejsce – gratulujemy. (tekst: E. Dembińska; zdjęcia w albumie: Henryk Zagórski)
Odwiedziny św. Mikołaja
Już 5 grudnia i to bardzo wcześnie rano odwiedził naszą szkołę św. Mikołaj. Radosny dźwięk dzwonka oznajmił wszystkim, że staruszek z workiem pełnym prezenów jest już naszym gościem. Szkoła przywitała go świątecznym wystrojem, który widać już w każdej klasie i na szkolnych korytarzach. Pojawiła się też piękna, duża choinka. Mimo wcześniejszych reklam i różnych zapowiedzi świąt, wydawały się one jeszcze odległe w czasie. Teraz jednak czujemy, że Boże Narodzenie zbliża się bardzo szybko. Mikołaj odwiedził wszystkich uczniów w klasach, rozdając upominki z okazji swoich imienin. Pytał oczywiście dzieci o to czy były grzeczne, licząc na ich szczerość. Większość klas oddała się tradycyjnej radości obdarowywania innych i przyjmowania prezentów niespodzianek. Wyjątkowy dzień św. Mikołaja jest do tego najlepszą okazją dla wszystkich, bez względu na wiek. Odchodząc, Mikołaj przypomniał o wigilijnej nocy, co sprawiło, że wszyscy zatęsknili za cudownym czasem Bożego Narodzenia. (Tekst i zdjęcia w albumie: Henryk Zagórski)
Mikołajkowy wyjazd do kina
Z okazji Mikołajek rodzice uczniów klas: I i III zafundowali swoim pociechom wyjazd do iławskiego kina na seans pt. ,,Coco”. Organizacją wycieczki zajęła się wychowawczyni klasy III pani Bożena Hoppe. 5 grudnia rano uczniowie pod opieką swoich pań udali się do Iławy, by obejrzeć w sali kinowej film o meksykańskim chłopcu, który marzył o karierze muzyka. Niestety rodzina bohatera filmowej opowieści, na skutek pewnej traumy z przeszłości, bardzo sceptycznie patrzyła na jego pasję grania i śpiewania. On jednak postanowił walczyć o spełnienie swoich marzeń. Zdecydował się na udział konkursie talentów, po którym rozpoczęła się jego wielka przygoda z muzykowaniem. Chłopiec jest przykładem tego, że warto iść za głosem serca i kochając swoją rodzinę ponad wszystko, dążyć do celu.
,,Coco ‘’ to animacja” o sile miłości i więzi rodzinnych, o których powinniśmy pamiętać zwłaszcza w okresie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci wróciły z kina pełne wrażeń i podziwu dla determinacji, z jaką dążył do celu główny bohater filmu. (Tekst: Maria Przeradzka, zdjęcia w albumie : Bożena Hoppe)
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie