• ❗❗❗23-24-25 maja 2023r. – Egzamin ósmoklasisty
          • ❗❗❗23-24-25 maja 2023r. – Egzamin ósmoklasisty

          • Redagowanie zaproszenia oraz rozprawki lub opowiadania twórczego, obliczanie wysokości trójkąta czy długości pociągu, napisanie e-maila do koleżanki z Anglii w języku angielskim… Między innymi z takimi zadaniami zmagało się 10 naszych ósmoklasistów, którzy 23 maja przystąpili do egzaminuz języka polskiego, następnego dnia podjęli się rozwiązywania zadań egzaminacyjnych z matematyki, a 25 maja zmierzyli się z arkuszem z języka angielskiego. Choć obawy dziewcząt i chłopców z klasy 8 rosły z każdą chwilą, a niejednej osobie drżały ręce, każdy dzielnie przyjął wyzwanie. Cała gwiździńska społeczność życzyła Wam, Drodzy Ósmoklasiści, by wyniki, które otrzymacie były jak najwyższe i przekraczały Wasze oczekiwania. Z pewnością szczęście na egzaminie przyniósł Wam czarny długopis z czterolistną koniczyną podarowany przez pana dyrektora, Henryka Zagórskiego. Dziękujemy Nauczycielom, Wychowawcy, Rodzicom i Ósmoklasistom za Wasze starania i włożony wysiłek.

            Tekst i zdjęcia: Hanna Błaszkowska

             

        • Warsztaty profilaktyczne "Odlot"
          • Warsztaty profilaktyczne "Odlot"

          • 26 maja 2023r. w naszej szkole odbyły się dwugodzinne warsztaty profilaktyczne dla uczniów z klasy 8 i klasy 6 sfinansowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Mszanowie. Program pt. „Odlot” dotyczył zapobiegania narkomanii. Warsztaty były częścią większego programu zakładającego działanie w środowisku lokalnym, może stanowić więc element szerzej planowanych działań. Pan dyrektor, Henryk Zagórski powitał prowadzącą warsztaty, panią Lucynę Grochowalską i pedagoga szkolnego, panią Hannę Błaszkowską. Celem spotkania było
            poznanie pojęcia uzależnienia, wyjaśnienie mechanizmu uzależnienia, poznanie przyczyn i skutków sięgania po narkotyki. Prowadząca warsztaty, pani Lucyna Grochowalska wprowadziła słuchaczy do tematu, przedstawiła przebieg zajęć, dokonała wstępnej diagnozy uczestników na temat narkotyków, sposobu ich działania, osób, które po nie sięgają i powodów, dla których to robią. Mini wykład odnosił się do faktów i mitów, które pojawiły się podczas zadania diagnostycznego. Prelegentka omówiła zależność fizyczną i psychiczną, tolerancję, zespół abstynencyjny, zagrożenia bezpośrednie związane z dawką i różną osobniczą wrażliwością, zanieczyszczenia,  posób użycia, mieszanie środków, miejsce użycia, zachowanie pod wpływem odurzenia, wpływ środków odurzających na osobowość, zachętę do podjęcia osobistej decyzji chroniącej przed problemami, jakie niesie ze sobą sięganie po środki uzależniające. Uczestnicy warsztatów byli aktywni i z pewnością nabyli cenną wiedzę, jak zapobiegać narkomanii, zgodnie z założeniami szkolnego Programu Wychowawczo-Profilaktycznego.

            Tekst i zdjęcia: Hanna Błaszkowska

        • Z wizytą w bibliotece...
          • Z wizytą w bibliotece...

          • Dzieci z Oddziału Przedszkolnego wybrały się z wizytą do Biblioteki Wiejskiej w Gwiździnach. W bibliotece miały okazje zobaczyć jak wygląda praca bibliotekarza oraz w jaki sposób można wypożyczyć książki. Dzieci zwiedziły różne zakamarki w Bibliotece. Regały byly wypełnione książkami z różnych dziedzin, co bardzo zaciekawiło przedszkolaków. Pani Bibliotekarka - Jolanta Gortatowska opowiedziała o tym jak wiele wartości daje człowiekowi czytanie książek. Pokazała dzieciom, że biblioteka to nie tylko miejsce, gdzie wypożycza się książki, lecz także miejsce integracji, czytelni czy ciekawych zabaw. Pani Jolanta zachęca dzieci do zajęć oraz warsztatów, które regularnie są organizowane w Bibliotece. Dzieci miały przyjemność posłuchać bajki, którą przeczytała bibliotekarka. Nastepnie czytały i oglądały książki, które znajdują się w tym wspaniałym miejscu. To była ciekawa przygoda w świat książek! Dziękujemy za ciepłe przyjęcie !

            Teskt i zdjęcia: Agata Olszewska

        • XIV edycja konkursu "Las bez tajemnic" 🌲🌳🌲🌳
          • XIV edycja konkursu "Las bez tajemnic" 🌲🌳🌲🌳

          • W dniu 18 maja na terenie Leśnictwa Grabiny, przy wiacie edukacyjnej „Jarzębinka” odbył się międzypowiatowy konkurs wiedzy o leśnictwie i łowiectwie pod hasłem „Las bez tajemnic”.

            W pięknej leśnej scenerii oraz przy cudownej pogodzie, w XIV już edycji konkursu wzięło udział aż 21 szkół, naszą szkolę reprezentowały uczennice klasy VIII - Oliwia Kazimier oraz Rozalia Bednarczyk. Zadaniem dziewcząt było indywidualne rozwiązanie testu wiedzy, rozpoznawanie gatunków mrówek, a także wykonanie projektu przedstawiającego mrowisko.

            Celem konkursu było rozwijanie zainteresowania lasem wśród uczniów szkół podstawowych. Uczniowie pogłębili swoją wiedzę o owadach społecznych, poznali prace leśnika i kulturę łowiecką oraz zrozumieli znaczenie lasów dla człowieka.

            Ogromnym zainteresowaniem cieszył się pokaz gaszenia pożaru, w którym uczestniczyły dwa zastępy straży pożarnej – OSP Łąkorz i OSP Tereszewo.  Podleśniczy leśnictwa Grabiny  przygotował prelekcję na temat roli pszczół w przyrodzie i życiu człowieka oraz przedstawił wiele zagadnień związanych z pracą pszczelarza w pasiece.

            Naszym dziewczętom udało się wywalczyć 4 miejsce! Z czego bardzo się cieszymy. Zarówno Rozalia jak i Oliwia z radością skorzystały ze "stołu obfitości" przy wybieraniu nagród. Spośród wielu cennych i atrakcyjnych nagród, obydwie wybrały vouchery o nominale 100 zł do swoich ulubionych sklepów. Dziękujemy za wspaniałe przygotowanie się do tak trudnego konkursu i życzymy dalszych sukcesów.

            Serdecznie dziękujemy Pani Mai Grądzkiej za pomoc w przygotowaniu mrowiska.

            Tekst i zdjęcia: Sylwia Nowak

        • I Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego dla uczniów klas II-III
          • I Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego dla uczniów klas II-III

          • Dnia 10 maja 2023 odbył się pierwszy powiatowy konkurs z języka angielskiego dla uczniów klas II i III zorgranizowany w Szkole Podstawowej im Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim. Naszą szkołę reprezentowali: Krzysztof Groszkowski z klasy III oraz Wiktoria Barra z klasy II. Konkurencja była ogromna. Naszym uczniom nie udało się zająć miejsca na podium ale sam udział w konkursie był dla nich cennym doświadczeniem. Życzymy sukcesów i wytrwałości w kolejnych rywalizacjach. 

             

            Tekst i zdjęcia: Sylwia Nowak

          • 🥇KRONIKA OLIWII KAZIMIER WYRUSZA NA KONKURS WOJEWÓDZKI pt.: ,,Mikołaj Kopernik - człowiek wielu talentów” 👏👏👏

          • W naszej szkole odbył się konkurs na kronikę pt.: ,,Mikołaj Kopernik- człowiek wielu talentów’’. Kroniki były realizowane pod okiem naszej historyczki i plastyczki Pani Mai Grądzkiej. Uczennice, które brały udział w konkursie i zdobyły następujące miejsca to:   

            🥇I miejsce: Oliwia Kazimier - uczennica klasy VIII  

            🥈II Miejsca exequo: Jowita Kazimier, Natalia Wolarz i Lena Gawińska - uczennice klasy V

            🥉III miejsce exequo: Magdalena Napiórkowska i Paulina Groszkowska uczennice klasy VI

            Kronika konkursowa Oliwii Kazimier, uczennicy klasy VIII, która realizowana była pod kierunkiem historyczno-plastycznym Pani Mai Grądzkiej, przeszła z największą punktacją etap szkolny i wyrusza w dalszą drogę na udział w etapie II wojewódzkim. Kronika została starannie wykonana przeróżnymi sposobami, takimi jak: utwardzanie tekstylne, mix media, decoupage, odlewy elastyczne, scrapbooking, suszone liście i kwiaty, postarzanie kart preparatami do renowacji mebli, tekturki ozdobne, elementy ozdobione sklejką, pozłacanie, postarzanie stron specjalnym preparatem i kawą. Te tajniki zdobnicze zostały przekazane naszej uczennicy przez Panią Maję Grądzką, która wykorzystała poznane metody do wykonania swojej kroniki.

             

             

            Tekst i zdjęcia: Maja Grądzka

        • AKCJA SPOŁECZNO-EDUKACYJNA  "KONWALIA"
          • AKCJA SPOŁECZNO-EDUKACYJNA "KONWALIA"

          • Z okazji 550 rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika pod kierunkiem pani Mai Grądzkiej odbyła się w szkole akcja społeczno-edukacyjna ,,Konwalia”. Zadaniem uczniów było wykonanie logo akcji ,,Konwalia’’. Uczniowie na etapie szkolnym zajęli następujące miejsca: I miejsce Jowita Kazimier, II miejsce Natalia Wolarz, III miejsce Błażej Arentowicz. Inspiracją do zorganizowanej akcji o takiej właśnie nazwie stał się XVI-wieczny wizerunek Mikołaja Kopernika z konwalią w dłoni, umieszczonym w katedrze w Strasburgu jako ozdoba zegara astronomicznego. Autorem portretu jest szwajcarski malarz i ilustrator- Tobias Stimmer. Współpracujący z nim przy odnowieniu zegara matematyk Conrad Dasypodius, wyrażając swój ogromny szacunek wobec Mikołaja Kopernika, napisał: ,,Portret na najniższym poziomie wieżyczki przedstawia wspaniałego uczonego, matematyka Mikołaja Kopernika (…)”. Konwalia od średniowiecza aż po następne lata utożsamiana była z wiedza przyrodniczą i sztuką medyczną, często pojawiała się na portretach osób związanych z powyższymi dziedzinami nauk. Konwalię w dłoniach Mikołaja Kopernika na portrecie autorstwa Stimmera, można odczytać zatem jako ponadczasowy symbol wszechstronnych zainteresowań i zdolności naszego Wielkiego Rodaka. Jego osoba silnie związana jest z Warmią, ponieważ na jej terenie sprawował min. funkcje kanonika, administratora dóbr, lekarza, prawnika i rozwijał swoje pasje związane z astronomią. We wrześniu nastąpi zasadzenie konwalii w przestrzeni publicznej i szkolnej oraz zostanie ona upamiętniona okolicznościową tablicą. Odbędzie się też wystawa prac plastycznych loga uczniów naszej szkoły z akcji ,,Konwalia”.

            Tekst i zdjęcia: Maja Grądzka

        • Uroczystość 1, 2 i 3 maja
          • Uroczystość 1, 2 i 3 maja

          • 1, 2 i 3 maja to święta z których każdy dzień ma swoje znaczenie i historię. Dnia 27 kwietnia odbyła się akademia przygotowana przez Panią Maję Grądzką. Na wstępie po przemowie Pani Mai Grądzkiej i Pana Dyrektora Henryka Zagórskiego, rozpoczęło się przedstawienie. Akademia miała charakter słowno-muzyczno-taneczny. Scenariusz akademii opracowała Pani Maja, jej zadaniem był dobór treści a nad poprawnością recytacji czuwała polonistka Pani Hanna Błaszkowska. Piosenki patriotyczne przygotował Pan Mateusz Deredas. Układy taneczne z pomponami, taniec z szarfą i taniec z flagami przedstawione na akademii były pomysłu naszej Pani od historii. Na zakończenie zostały również ogłoszone wyniki konkursu plastycznego pt. ,,1, 2 i 3 maja” a następnie wręczone nagrody i dyplomy przez Panią Maję Grądzką i Pana Dyrektora. Nastąpiło również zabawne podsumowanie akademii w formie zapamiętanych  treści z występów, które poprowadziła Jowita Kazimier z Natalią Wolarz. Zadaniem uczniów oglądających występy, było odgadnięcie dat, które pojawiły
            się podczas przedstawienia.Za poprawną odpowiedź, uczeń był nagrodzony drobnym upominkiem.

            HISTORIA DAT

            1 maja – Święto Pracy

            Dzień ten upamiętnia wydarzenia z początku maja 1886 roku w Chicago w Stanach Zjednoczonych, kiedy to robotnicy wywołali strajk. Buntowali się oni przeciw koszmarnym warunkom pracy i wykorzystywaniu przez kapitalistów. Musieli bowiem co dzień pracować po 12 godzin w bardzo trudnych warunkach i za niskie wynagrodzenie. Bunt robotników narastał, a przełomowe wydarzenia rozegrały się w zakładzie firmy McCormick Harvester Co. Właściciel zakładu zwolnił wówczas wszystkich pracowników, a na ich miejsce przyjął nowych i wynajął ochroniarzy. Zwolnieni robotnicy zorganizowali 1 maja wielką demonstrację, w której udział wzięło kilkadziesiąt tysięcy osób. Demonstracje tłumione przez policję trwały kilka dni i zginęło w nich kilkunastu robotników i jeden policjant. Trzy lata później, w 1889 roku, dla uczczenia tych wydarzeń i dramatycznej walki robotników ustanowion Święto Pracy. W Polsce święto to było obchodzone od 1890 roku

            2 maja – Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej


            To dość młode święto, które ustanowiono w 2004 roku. Wybór daty święta miał dwie przyczyny. Jedna związana była z tym, że właśnie 2 maja 1945 r. flaga polska została zawieszona w Berlinie na Reichstagu oraz na Kolumnie Zwycięstwa. Druga dotyczyła tego, że w czasach PRL władze nakazywały wywieszanie flag 1 maja w Święto Pracy, które komuniści uznawali za jedno z najważniejszych świąt. Nakazywali jednak zdejmowanie ich 2 maja, w obawie, by nie wisiały do 3 maja – daty upamiętniającej ogłoszenie pierwszej polskiej konstytucji. To święto było bowiem w Polsce ludowej zakazane. 

            3 maja – Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja


            Tego dnia Polacy na całym świecie obchodzą święto narodowe upamiętniające przyjęcie w 1791 r. pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej konstytucji. Był to przełomowy i nowatorski dokument zmieniający sposób rządzenia krajem. Uchwalenie Konstytucji 3 maja zostało uznane za święto już 5 maja 1791. Niestety niedługo później nastąpiły rozbiory Polski, a Polska zniknęła z mapy Europy. Jednak dążenie Polaków do niepodległości było niezłomne, a pomagała im w tym pamięć o ustanowieniu pierwszej Polskiej konstytucji. Święto oficjalnie przywrócono w 1919 roku – po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w , ale w czasach komunizmu znów zlikwidowano. Powtórnie przywrócono je w 1990 roku.

            Tekst: Maja Grądzka

        • Mistrzostwa Udzielania I Pomocy PCK
          • Mistrzostwa Udzielania I Pomocy PCK

          • 27 kwietnia 2023 roku w naszej szkole odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. W konkursie wystartowały drużyny ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu nowomiejskiego. Łącznie wzięło udział 13 zespołów. Organizatorem mistrzostw był Zarząd Rejonowy PCK w Nowym Mieście Lubawskim. Uczestnicy musieli wykazać się zarówno wiedzą teoretycznąpodczas pisania testu jak i praktyczną udzielając pomocy poszkodowanym na pięciu stacjach. Po podsumowaniu punktacji okazało się, że w kategorii szkół podstawowych wygrała nowomiejska SP nr 1, drugie miejsce zajęła drużyna z SP w Gwiździnach, a trzecie Szkoła Podstawowa z Zajączkowa. W klasyfikacji szkół średnich zwyciężył Zespół Szkół w Bielicach. Drugie miejsce przypadło Zespołowi Szkół w Kurzętniku, a trzecie Zespołowi Szkół im C.K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim. Zespół Szkół w Bielicach będzie reprezentował powiat nowomiejski na etapie wojewódzkim. Jesteśmy dumni z wyniku, wiedzy i umiejętności naszych uczniów. Serdecznie gratulujemy naszemu zespołowi w składzie: Paulina Arentowicz, Oliwia Kazimier i Bartosz Górtatowski, który przygotowywał się pod kierunkiem opiekuna SK PCK, pani Mari Przeradzkiej i nauczyciela EDB, pana Macieja Dąbrowskiego.

            (Tekst i zdjęcia w albumie: Maria Przeradzka)

        • Paulina i Oliwia na Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Matematyki.
          • Paulina i Oliwia na Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Matematyki.

          • 10 lutego 2023 roku, dwie uczennice z klasy VIII, Paulina Arentowicz i Oliwia Kazimier  wzięły udział w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Matematyki. W listopadzie 2022r. obie zmierzyły się z konkursowymi zadaniami matematycznymi na etapie szkolnym i obie wywalczyły sobie uczestnictwo w kolejnym etapie tego konkursu, który odbył się 10 lutego 2023 roku w Olsztynie. Pod kierunkiem nauczycielki matematyki, pani Marii Przeradzkiej sumiennie przygotowywały się do etapu wojewódzkiego, na którym zmierzyły się z niełatwymi zadaniami matematycznymi. Zakres trudności był ogromny, o czym świadczy niewielka ilość laureatów w tegorocznej edycji. Dziewczętom nie udało się uzyskać wymaganej ilości punktów, aby zostać laureatem i być zwolnioną z egzaminu 8-klasisty, ale wiedza jaką posiadły podczas przygotowań do tego etapu z pewnością zostanie wykorzystana na egzaminie ósmoklasisty 24 maja bieżącego roku szkolnego. Ich udział w etapie wojewódzkim jest już wielkim zaszczytem i osiągnięciem. Jesteśmy z nich dumni i serdecznie gratulujemy im udziału. Pani Ewie Kazimier dziękujemy za dowiezienie dziewcząt na konkurs i sprawowanie nad nimi opieki. Życzymy im sukcesów matematycznych w szkole średniej. 

            (Tekst: Maria Przeradzka, zdjęcie: Ewa Kazimier)

        • Rejonowa Olimpiada Zdrowia PCK
          • Rejonowa Olimpiada Zdrowia PCK

          • Rejonowa Olimpiada Zdrowia PCK

            21 kwietnia 2023 roku w Zespole Szkół im C.K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim odbył się etap rejonowy Olimpiady Zdrowia PCK. Do zadań konkursowych przystąpiło osiemnastu uczestników z terenu powiatu nowomiejskiego. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Paulina Groszkowska z klasy VI i Paulina Arentowicz z klasy VIII. Uczniowie szkół podstawowych rozwiązywali test z wiedzy obejmującej zagadnienia związane z promocją zdrowia, zdrowym stylem życia, zdrowym żywieniem i promowaniem aktywności fizycznej. Zakres wiedzy daleko wykraczał poza podstawę programową, dlatego też wymagał od naszych uczennic podjęcia dodatkowego wysiłku w przygotowaniu się do niej pod kierunkiem opiekuna SK PCK, pani Marii Przeradzkiej. Nasze uczennice uplasowały się poza podium, ale wiedza jaką posiadły na temat ochrony zdrowia pozostała z nimi i jest bezcenna. Bardzo dziękujemy im za sumienne przygotowywanie się do olimpiady i godne reprezentowanie naszej szkoły oraz gratulujemy zdobytej wiedzy.

            (Tekst i zdjęcia w albumie: Maria Przeradzka)

        • "Aurerum Oris" - II Powiatowy Konkurs Recytatorski
          • "Aurerum Oris" - II Powiatowy Konkurs Recytatorski

          • 26 kwietnia 2023 roku Miejskie Centrum Kultury zorganizowało II Powiatowy Konkurs Recytatorski „Aurerum Oris”, który został przeprowadzony w Kinoteatrze „Harmonia” w Nowym Mieście Lubawskim. Każdy uczestnik recytował jeden wybrany utwór poetycki. Celem konkursu było kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego poprzez sztukę recytacji, artystyczna konfrontacja młodych recytatorów oraz stworzenie dzieciom możliwości zaprezentowania poezji polskiej. Konkurs był imprezą otwartą w pięciu kategoriach wiekowych. Uczestnicy z naszej szkoły byli w kategorii 11-13 lat oraz 14-16 lat. Jury przy ocenie artystów brało pod uwagę dobór repertuaru do wieku i osobowości dziecka, interpretację, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny. Naszą szkołę reprezentowało siedmioro recytatorów: Paulina Arentowicz z klasy VIII – Inwokacja „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza, Oliwia Kazimier z klasy VIII – „Ptasie radio” Juliana Tuwima, Jowita Kazimier z klasy V – „Daktyle” Danuty Wawiłow, Jakub Karpiński z klasy V – „Jak to dobrze być chłopakiem” Katarzyny Kowalskiej, Piotr Hincmann z klasy V – „Żaba” Jana Brzechwy, Amelia Hincmann z klasy V – „Parasol” Marii Konopnickiej oraz Magdalena Napiórkowska z klasy VI – „Pocałunki” Marii Pawlikowskij - Jasnorzewskiej. Uczniowie pięknie recytowali wiersze, ale nie udało się im zająć miejsc od I-III. Życzymy im powodzenia w kolejnej edycji konkursu, a na szkolnej uroczystości będzie możliwość zaprezentowania poezji przez naszych wspaniałych recytatorów. Do konkursu uczniów przygotowała Hanna Błaszkowska – nauczyciel języka polskiego. Dziękujemy pięknie pani Ewie Kazimier za pomoc w przewozie dzieci na konkurs.

            Tekst i zdjęcia: Hanna Błaszkowska

        • "Zaproszenie do Narnii" - występ koła teatralnego w Jamielniku
          • "Zaproszenie do Narnii" - występ koła teatralnego w Jamielniku

          • 28 kwietnia 2023 r. odbyła się w Bibliotece Publicznej w Jamielniku uroczystość Pasowania na Czytelnika uczniów kl. I ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jamielniku. Pasowanie na czytelnika to symboliczne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Była to wyjątkowa uroczystość, ponieważ z gościnną wizytą przybyli na zaproszenie bibliotekarki, pani Elżbiety Olszta, uczniowie z naszej szkoły należący do Koła Teatralnego wraz z opiekunem, panią Hanną Błaszkowską. Artyści wcielili się w rolę bohaterów literackich i przedstawili sztukę teatralną pt. „Zaproszenie do Narnii” inspirowaną książką  C.S. Lewisa. Myślą przewodnią przedstawienia było zachęcenie uczniów do czytania książek, co wkomponowało się w uroczystość Pasowania na Czytelnika. Po przedstawieniu Uczniowie z klasy I złożyli uroczystą przysięgę - obiecali, że będą wypożyczać książki, czytać je i szanować. Uroczystego pasowania dokonała pani Grażyna Tadajewska – dyrektor jamielnickiej szkoły. Nasi artyści w ramach podziękowania otrzymali okolicznościowe długopisy z wygrawerowanym imieniem i nazwiskiem. Opiekun koła, pani Hanna Błaszkowska odebrała z rąk dyrektora szkoły, dyrektora Gminnego Centrum Kultury oraz bibliotekarki piękne Podziękowanie za uatrakcyjnienie spotkania kulturalno-edukacyjnego sztuką teatralną. Słowa uznania zostały skierowanie do naszych uczniów: Dominika Dulińskiego, Dawida Dulińskiego, Pauliny Groszkowskiej, Magdaleny Napiórkowskiej, Kacpra Hincmanna, Jakuba Karpińskiego, Jakuba Wolickiego, Ewy Wolickiej, Jowity Kazimier, Leny Gawińskiej i Amelii Hincmann, opiekuna i mam artystów, tj. pani Anny Karpińskiej i pani Ewy Kazimier. Dzieci z klasy I wraz z wychowawcą, panią Iwona Wasilów, wręczyły też pani Hani wspaniałe laurki. To wielka radość, że przedstawienie podobało się. Widzowie docenili artyzm małych aktorów i wdzięczność za poświęcony czas. Po przedstawieniu nasi artyści zwiedzili Lokalną Izbę Pamięci prowadzoną przez  panią Elżbietę Olszta. Była to niezwykła lekcja historii. Dzieci obejrzały eksponaty dokumentujące przeszłość, dowody sposobów życia naszych przodków. Muzeum to niezwykłe i niepowtarzalne miejsce, które przekazuje ogromną wiedzę z najróżniejszych dziedzin. Serdecznie dziękujemy rodzicom, pani Annie Karpińskiej i pani Ewie Kazimier za dowóz dzieci do Jamielnika.

            Tekst: Hanna Błaszkowska, zdjęcia: Hanna Błaszkowska, Anna Karpińska, Ewa Kazimier