• 🧑‍🎄 Wyjazd mikołajkowy klasy czwartej do Hullo 🧑‍🎄

• 6 grudnia 2023 r. odbył się mikołajkowy wyjazd klasy czwartej z wychowawcą do Hullo w Lubawie. Celem wycieczki było propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zacieśnianie relacji wśród rówieśników, a przede wszystkim prezent mikołajkowy dla grzecznych dzieci. Uczniowie mieli możliwość poznania sposobów aktywnego spędzania wolnego czasu. Uczestniczyli w atrakcyjnej sali pełnej zabaw, śmiechu i relaksu. Były tam zjeżdżalnie, baseny z kulkami, trampoliny i wiele innych niespodzianek. Dziewczęta i chłopcy zaliczyli ściankę wspinaczkową. Każdy mógł sprawdzić swoją siłę i determinację, zdobywając szczyt. Hullo zamieniło się w wioskę Świętego Mikołaja. Ten wspaniały gość przybył do uczestników tego wydarzenia i wręczył słodki upominek. Dzieci wzięły też udział w warsztatach zdobienia pierników, które były świetną okazją, by uwolnić kreatywność i stworzyć słodkie arcydzieła! Pobyt w Hullo zakończył się pysznym obiadem. Dziękujemy Rodzicom za bardzo miły prezent mikołajkowy. To był magiczny czas pełen radości i świątecznego nastroju.

• 🧑‍🎄Mikołajkowa wycieczka klas VI i VII do Olsztyna 🧑‍🎄🤶

• Dnia 6 grudnia w dzień Świętego Mikołaja uczniowie klas VI i VII wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Olsztyna. Dzień pełen atrakcji uczniowie rozpoczęli sztuką teatralną w Teatrze Jaracza pt.: "Baśń o pięknej Parysadzie i ptaku Bulbulezarze". Jest to orientalna baśń Bolesława Leśmiana  o miłości, odwadze i poświęceniu. Po sztuce tartralnej uczniowie wybrali się na warsztaty świąteczne, które miały miejsce w Zamku Kapituły Warmińskiej. Wysłuchali opowieści o tradycjach Bożonarodzeniowych oraz związanych z obchodami Nowego Roku. Na zakończenie przygotowali karty świąteczne.

Ostatnim punktem wycieczki była zabawa w Escape Roomie . Uczniowie pełni zapału, chęci do działania oraz entuzjazmu podjęli wyzwanie wyjscia z pokoi. Wiele łamigłowek i zagadek i tylko 60 minut, żeby się z niego wydostać! W tej rozrywce liczył się spryt, spostrzegawczość i współpraca w grupie.

Tekst: Sylwia Nowak, Zdjęcia: Anna Żuralska

• Odwiedziny Mikołaja 🧑‍🎄🤶🧑‍🎄

• W przeddzień dnia Świętego Mikołaja, progi naszej szkoły odwiedził Święty Mikołaj. Jego przybycie wywołało uśmiech na twarzach dzieci, wiele radości oraz zapoćzątkowało oczekiwanie na wielki dzień narodzin Jezusa Chrystusa.

Mikołaj przypomniał dzieciom, aby dzis wieczorem ustawiły wyczyszone buty.

• 🎁🎁Paczuszka dla Maluszka - weź bombkę!

• Nasza szkoła przystąpiła do  bożonarodzeniowej akcji Paczuszka dla Maluszka, do której od 2013 r., zawsze w świątecznej atmosferze, zaprasza Fundacja Małych Stópek. Jej adresatami są podobnie jak w ubiegłych latach zaprzyjaźnione instytucje takie jak: domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Ponadto owoce zbiórki trafiają również do mam w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dzieciątka oraz podopiecznych naszej organizacji, których maluchy już pojawiły się na świecie. Symbolem naszej akcji od samego początku jest specjalna „paczuszkowa” bombka.

Wszystkich chętnych, którzy czują potrzebę pomocy matkom i ich dzieciom w sytuacjach kryzysowych, zapraszamy do zabierania bombek z choinki, która stoi na szkolnym holu.

Zapakowane paczuszki składamy pod choinką. Zostaną one dostarczone do Domu Samotnej Matki w Olsztynie do 6 stycznia 2024.

Potrzebne są: artykuły higieniczne, proszki, płyny do prania, szmpony, kremy, oliwki, pieluchy, mydła.

Koordynatorem akcji jest Pani Sylwia Nowak.

Serdecznie zapraszamy!

Paczuszka Dla Maluszka – Dobrze jest pomagać!

• Kiermasz świątecznych pierniczków klasy IV 🍩

• Aby wprowadzić szkolną brać w świąteczny nastrój, uczniowie z klasy IV wraz z wychowawczynią postanowili zorganizować 1 grudnia 2023 roku piernikowy kiermasz. Smak i zapach ciasteczek roztoczyły wokół wspaniałą atmosferę. Uczniowie mogli zakupić pierniczka i podarować go bliskiej osobie lub sprawić przyjemność sobie i zjeść ciacho na drugie śniadanie. Dziękujemy wszystkim za wsparcie! Cały dochód ze sprzedaży pierników zostanie przekazany na bieżącą działalność klasy czwartej.

Dziękujemy Rodzicom za wsparcie!