• Jesienna dyskoteka

• W czwartek 9 listopada 2023 roku klasa IV z wychowawcą i rodzicami zorganizowała dla wszystkich uczniów i dzieci z przedszkola Jesienną Dyskotekę. Organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek i atrakcji dla dzieci. Zaproszono wszystkich uczestników zabawy do kawiarenki z domowymi ciastami, przekąskami i napojami,i cukrową watą, do Jesiennej Fotobudki, wplatania we włosy kolorowych warkoczyków i robienia tatuaży oraz do loterii fantowej. Przygotowano wiele ciekawych konkursów i zabaw oraz wybrano Jesienną Królową Balu i Jesiennego Króla Balu. Królową została mianowana Nel Groszkowska z oddziału przedszkolnego, a Królem został Aleksander Wierzbowski z klasy I. Wspólnie świetnie się bawiliśmy i z zadowolonymi minami i wypiekami na twarzach wróciliśmy do domów. Dziękujemy Rodzicom i Uczniom za wspaniałą organizację imprezy. Zapraszamy do fotorelacji z dyskoteki.

• Wystawa z okazji 105 Rocznicy Niepodległej

• Uczniowie klas IV-V-VII pod okiem Pani Mai Grądzkiej, mieli za zadanie, wykonać w sposób plastyczno-historyczny- Pocztówki Niepodległościowe z życzeniami dla Niepodległej. Został też rozstrzygnięty konkurs na 4 najpiękniejsze POCZTÓWKI. Wszystkie prace, zostały wystawione na szkolnym holu , które możemy obejrzeć.

• Cztery tytuły Mistrzów Powiatu Nowomiejskiego

• 7 listopada 2023 roku w Szkole Podstawowej w Grodzicznie odbył się Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego dla drużyn, które wygrały wcześniej rywalizację gminną. Nasze cztery tenisowe zespoły w komplecie stanęły przy stołach, aby rywalizować o powiatowe puchary: W kategorii Igrzyska Dzieci - dziewczęta: Alicja Sargalska i Maja Górtatowska, chłopcy: Filip Sargalski i Dawid Duliński, w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej - dziewczęta: Paulina Groszkowska i Magdalena Napiórkowska, chłopcy: Dominik Duliński i Mikołaj Waruszewski. Rozgrywki nie trwały długo, ze względu na małą ilość drużyn. Nasze młodsze dziewczęta nie miały przeciwniczek, młodsi chłopcy i starsze dziewczęta pokonali rywali z Zajączkowa Lubawskiego, a starsi chłopcy zwyciężyli drużynę z Nowego Grodziczna. W ten sposób wszystkie nasze reprezentacje weszły w posiadanie tytułów Mistrza Powiatu Nowomiejskiego i z pucharami wróciły do domu. Gratulujemy im sukcesu sportowego i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach. (Tekst i zdjęcia w albumie: Henryk Zagórski)

• Szkoła Pamięta...

• Przedszkolaki, podobnie jak uczniowie szkoły także pamiętali o tych, którzy odeszli. Dzieci odwiedziły grób Księdza Kazimierza Wróblewskiego patrona naszej szkoły, aby zapalić znicz.

• Dzień Dyni w Oddziale Przedszkolnym 🎃

• Dnia 30.10 dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Dzień Dyni. Przedszkolaki poznały rodzaje dyń, a także części dyni, wydobywały pestki i miąższ z jej wnętrza. Dzieci stworzyły również piękne prace plastyczne, które zawisły na gazetce.

• XXIII Dzień Papieski

• Dnia 27 października 2023 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji XXIII Dnia Papieskiego, który w tym roku obchodziliśmy pod hasłem: Cywilizacja życia. Uczniowie pod kierunkiem pani Anny Żuralskiej oraz pana Mateusza Deredasa przy wsparciu pani Sylwii Nowak w inscenizacji słowno-muzycznej przenieśli nas w podróże Jana Pawła II po kontynentach. Wysłuchaliśmy także wypowiedzi naszego papieża na temat znaczenia prawdy w życiu. Na zakończenie uroczystości wszyscy uczestniczy otrzymali obrazki z wizerunkiem Jana Pawła II oraz modlitwę, którą mały Karol otrzymał od swojego ojca z prośbą do Ducha Świętego o Jego dary. Miłym akcentem tego wydarzenia była słodka niespodzianka w postaci kremówek papieskich dla wszystkich uczestników, które upiekły panie: Grażyna Górtatowska, Hanna Błaszkowska, Sylwia Nowak, Magdalena Bańka, Maria Przeradzka, Karolina Marchlewska, Hanna Wilczewska oraz Anna Żuralska. Tego dnia odbyło się również podsumowanie konkursu na ręcznie wykonany różaniec w którym wzięło udział dwadzieścia dwoje naszych uczniów. Różańce zostały wykonane z wielką starannością i z oryginalnym pomysłem w związku z tym wszyscy zostali nagrodzeni, a nagrodą były różańce misyjne nawiązujące do tematyki Dnia Papieskiego, jak również poczęstunek przygotowany przez panią Annę Żuralska oraz Sylwię Nowak. Dziękujemy naszym uczniom za piękny występ i galowe stroje, za zaangażowanie w wykonanie różańców, paniom za kremówki papieskiego, rodzicom za obecność i wspólne przeżywanie tego pięknego wydarzenia i życzymy, aby działania tego dnia zaowocowały DOBREM.