• rok szkolny 2014/2015

• Zbiórka makulatury

Nasza szkoła wzięła udział w zbiórce makulatury. Od września do grudnia uczniowie każdej z klas przynosili makulaturę gromadząc ją w swojej klasie. Do zbiórki przyłączyli się również nauczyciele oraz pracownicy obsługi szkoły. Łącznie zebraliśmy 800 kg. Makulaturę odebrali pracownicy firmy NOVOPLAST w Mszanowie. Mamy świadomość,  że w ten sposób dbamy o środowisko oszczędzając drzewa przed wycinką oraz energię potrzebną do produkcji papieru.  Planujemy przeprowadzić jeszcze jedną taką akcję, o której poinformujemy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji. (Tekst i zdjęcia w albumie: Anna Falkowska)

Certyfikat: "Szkoła Przyjazna Środowisku"

Nasza szkoła została nagrodzona tytułem „Szkoły Przyjaznej Środowisku”. Uroczyste wręczenie Certyfikatu Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty nastąpiło w dniu 10 grudnia 2014r. w budynku Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Małdytach. W tym dniu certyfikat odebrała delegacja z naszej szkoły:  Pani Dyrektor Hanna Błaszkowska, Anna Falkowska – koordynator działań ekologicznych oraz uczennice: Agata Leśniewska, Magdalena Dereszewska i Joanna Marszelewska. Podczas uroczystości podsumowującej IX edycję przyznawania tych ekologicznych wyróżnień mieliśmy okazję obejrzeć część artystyczną w wykonaniu uczniów miejscowej szkoły oraz prezentacje multimedialne przygotowane przez wyróżnione szkoły i przedszkola. Następnie z rąk wicekuratora oświaty odebraliśmy dyplom oraz statuetkę. Każdy uczestnik otrzymał również upominek. Nasza szkoła znalazła się wśród 18 nagrodzonych szkół województwa warmińsko-mazurskiego. Jest to dla nas duża radość i motywacja do dalszej pracy w dziedzinie ekologii.  Cieszymy się, że działania całej społeczności szkolnej przynoszą efekty utrwalające ekologiczne nawyki. Całość programu koordynowały: Anna Falkowska, Bożena Hoppe i Urszula Świniarska.

Nadmieniamy również, że wraz z nami na uroczystości wręczenia certyfikatów była też obecna delegacja z Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie, która także otrzymała tytuł „Szkoły Przyjaznej Środowisku”. Gratulujemy! (Tekst: Anna Falkowska; zdjęcie: Dorota Lipska)

Święto myśliwych

3 listopada w Brodnicy, w Kościele p.w. Matki Boskiej Fatimskiej uczennice klasy szóstej – Paulina Osmańska i Kinga Staszyńska wraz z opiekunkami  B. Hoppe i U. Świniarską uczestniczyły w diecezjalnej uroczystości święta patrona myśliwych i leśników Św. Huberta z udziałem Jego Ekscelencji Ks. Biskupa Andrzeja Suskiego. Zaproszenie przesłała Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu, Zarząd Okręgowy PZŁ w Toruniu, Porozumienie Kół Łowieckich „Kult Św. Huberta” oraz Ksiądz Kapelan Myśliwych i Leśników.

W uroczystościach brała udział liczna grupa myśliwych z naszego regionu, w tym członkowie Koła Łowieckiego „Szarak”, z którym współpracujemy. Po mszy nastąpiło uroczyste pasowanie na myśliwego. Druga część  uroczystości odbyła się w restauracji „Bosman” gdzie zasłużonym myśliwym wręczono medale i odznaczenia. Na koniec piękny koncert dała orkiestra reprezentująca związek łowiecki. (Tekst i zdjęcie: Urszula Świniarska)

Sprzątanie świata

Nasza szkoła przyłączyła się do 21 ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata wyznaczoną na ostatni weekend września. Każda klasa wraz z wychowawcą sprzątała wybrany rejon wsi. Jak zwykle nazbieraliśmy kilkanaście worków odpadów. Dzięki temu pokazujemy mieszkańcom co należy zrobić, aby żyć w czystym środowisku. (Tekst i zdjęcia: Anna Falkowska; więcej zdjęć w albumie fotograficznym, autorzy: Maria Przeradzka, Henryk Zagórski))

Sadzenie roślin