3 grudnia 2015 roku, z okazji zbliżających się mikołajek, przedszkolaki, uczniowie i rodzice obejrzeli w szkole spektakl teatralny pt. „Królowa Śniegu”. Adaptację jednej z najbardziej znanych baśni H.Ch. Andersena przedstawiło Studio Teatralne „ART-RE” z Krakowa. Sztuka sfinansowana została ze środków Gminnego Centrum Kultury w Mszanowie. Spektakl pięknie ukazywał dzieciom motyw przyjaźni. Wspaniałe przedstawienie teatralno-muzyczne aktywizowało młodych widzów do wspólnej zabawy z aktorami. Barwne kostiumy oraz bogata scenografia w pełni oddały baśniową atmosferę i zimowy klimat przedstawienia. Wystąpiły ciekawe postacie: Królowa Śniegu, Kaj, Gerda, Kruk, Królewicz, Wróżka, Rozbójnik i Renifer. Edukacja teatralna pozwoliła najmłodszej widowni kształtować wrażliwość na kulturę, sztukę i świat. (Tekst: Hanna Błaszkowska, zdjęcia w albumie: Dorota Palarowska, Jolanta Górtatowska)
Spektakl teatralny „Królowa Śniegu”
Wycieczka klasy II do Szafarni i Golubia - Dobrzynia
Uczniowie klasy II byli na wycieczce dydaktycznej. Celem jej było poznanie muzycznej twórczości Fryderyka Chopina oraz życia na zamku w dawnych czasach. Pierwszym miejscem odwiedzonym przez dzieci była Szafarnia. To mała wieś, do której na letni wypoczynek przyjeżdżał Fryderyk Chopin. Uczniowie wysłuchali muzyki granej na fortepianie i zwiedzili Ośrodek Chopinowski. Bardzo ważnym elementem spotkania z muzyką Chopina była możliwość zapoznania się z fortepianem, a szczególnie z jego budową. Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzenie zamku w Golubi-Dobrzyniu. Dzięki sympatycznej pani przewodnik uczestnicy wyprawy poznali tajemnice zamkowych komnat i tajniki życia rycerskiego. (Tekst i zdjęcia w albumie: Emilia Dembińska)
Andrzejki 2015
26 listopada 2015 roku klasa IV wraz z wychowawcą Henrykiem Zagórskim i rodzicami zorganizowała dla całej szkoły dyskotekę andrzejkową. W pędzącym roku szkolnym była to ostatnia zabawa przed Adwentem. Jak na wieczór andrzejkowy przystało, swoje usługi oferowała przez cały czas wróżka. Tradycji stało się zadość i poprzez ustawianie butów ku wyjściu, dowiedzieliśmy się kto pierwszy wyjdzie za maż i kto się ożeni. Uczestnicy zabawy tańczyli przy znanych wszystkim przebojach. Najwięcej emocji wzbudzały zabawy, których ogranizatorzy przeprowadzili całą masę. Przez cały wieczór smakowitymi zapachami zapraszała gości bogato zaopatrzona kawiarenka. .Podczas zabawy wylosowano też wiele nagród. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę.
Wszystkie klasy zorganizowały też sobie wróżby andrzejkowe w swoich salach lekcyjnych. Tam przy różnych pysznościach był czas na inne popularne wróżby jak choćby lanie wosku. Życzymy wszystkim, aby każda dobra wróżba się spełniła (Tekst i zdjęcia w albumie: Henryk Zagórski)
Dzień Misia
W dniu 23 listopada 2015r. wszystkie dzieci z naszej szkoły obchodziły „ Światowy Dzień Pluszowego Misia” .Tego dnia uczniowie przynieśli swoje ulubione MISIE. Poznały historię Pluszowego Misia, obejrzały bajkę Pt. „ Miś Uszatek” . Odbyły się również konkursy pt.” Najpiękniejsza laurka dla Misia” .
W kategorii najmłodszych dzieci 1- miejsce -Błażej Arentowicz , 2- miejsce Lena Gawińska , 3-miejsce Mikołaj Waruszewski. Wyróżnienie otrzymał: Mateusz Arentowicz
W kategorii klas 1-3 :
1.Paulina Arentowicz
2.Dawid Wiśniewski
3.Bartosz Karpiński
Wyróżnienie otrzymały: Laura Gawińska i Martyna Groszkowska
W kategorii klas 4-6:
- Jakub Gajkowski
- Zuzanna Leśniewska
- Oliwia Wiśniewska
Wyróżnienie otrzymała Tamara Madoń
W konkursie na NAJWIĘKSZEGOMISIA wygrały dzieci p. Dereszewskichnatomiast w kategorii na NAJMNIEJSZEGO MISIAwygrała Wiktoria Gawińska .
Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy, książki i słodycze.
Był poczęstunek chleba z miodem czyli „ małe co nieco” KUBUSIA PUCHATKA.
Na zakończenie wszystkie dzieci wzięły udziałw zabawie z chustą animacyjną przy piosence pt: „ Jadą, jadą misie”.
Zabawa z Pluszowym Misiem wdraża w uczestnikach najważniejsze wartościtj. ciepło, miłość, wierność do przyjaciela z tymi słowami kojarzy się ukochany miś. (Tekst: Magdalena Wiśniewska; zdjęcia w albumie: Maciej Szymański)
Dzień głośnego czytania
Dzień 16 listopada ogłoszono w naszej szkole Dniem Głośnego Czytania. Z tej okazji uczniowie z klas IV – VI przygotowali pod kierunkiem pani Marii Przeradzkiej krótką część artystyczną, w której wcielili się w postacie z bajek i baśni: Kopciuszek, Czerwony Kapturek, Kubuś Puchatek, Dziewczynka z zapałkami H. Ch. Andersena i wróżki. Bohaterowie zachęcali do poznania ich losów przedstawionych w książeczkach dla dzieci. Następnie odbył się konkurs pięknego czytania. Uczniowie czytali fragmenty książek dla młodszych dzieci, chcąc tym samym zachęcić ich do poznania dalszych losów bohaterów. Czytanie to miało charakter konkursu do którego przystąpiło 14 uczniów klas IV – VI.
Komisja w składzie:
1. Pani Joanna Górtatowska – bibliotekarz Biblioteki Publicznej w Gwiździnach,
2. Pani Halina Kaczmarska – emerytowana bibliotekarka z Gwiździn,
3. Pani Hanna Błaszkowska – dyrektor szkoły,
oceniały technikę czytania, dykcję oraz sposób zachęcenia do lektury.
Wybór nie był łatwy, bo wszyscy uczniowie pięknie zaprezentowali fragmenty ulubionych książek. Jednak zdaniem jury:
I miejsce zajęła Martyna Smyka czytając fragment książki „Kopciuszek”
II miejsce Agata Leśniewska czytając fragment książki „Dynastia Miziołków”
III miejsce Emilia Wolicka czytając fragment książki „Najmilsi”
Potem nastąpiła prezentacja książek pozyskanych w ramach programu rządowego „Książki naszych marzeń”. Biblioteka szkolna nabyła 91 woluminów. Są to książki dla III, a nawet IV poziomów wiekowych czytelnika. Każdy tu może znaleźć coś dla siebie. Książki mają piękną szatę graficzną.
Po podsumowaniu konkursu można było je wypożyczyć z naszej biblioteki. (Tekst: Maria Przeradzka; zdjęcia w albumie: Henryk Zagórski)
Srebro i brąz naszych tenisistów
W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w Skarlinie odbył się Gminny Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny pod opieką nauczyciela Henryka Zagórskiego. Dziewczęta zagrały w składzie: Joanna Marszelewska i Martyna Smyka. Szkolne rozgrywki eliminacyjne chłopców przebiegały dość dramatycznie i w efekcie męska reprezentacja wystartowała w składzie: Jakub Leśniewski, Miłosz Bednarczyk i Wiktor Wierzbowski. Nasze tenisistki stoczyły bardzo wyrównaną walkę z koleżankami ze Skarlina. Losy meczu ważyły się do ostatniego punktu. Ustępując nieznacznie gospodyniom turnieju, Asia i Martyna zajęły ostatecznie III miejsce. Bardzo zdecydowane rozstrzygnięcia miały miejsce w rywalizacji chłopców. Nasi tenisiści wyraźnie wygrali z kolegami z Radomna i musieli uznać wyższość tenisistów skarlińskich. W efekcie zakończyli turniej na II miejscu. Nasi reprezentanci udekorowani zostali medalami i dyplomami. Gratulujemy im dobrego turnieju. (Tekst i zdjęcia w albumie: Henryk Zagórski)
Narodowe Święto Niepodległości 2015
Z uwagi na bogaty szkolny kalendarz, już 9 listopada 2015 roku nasza społeczność czciła Narodowe Święto Niepodległości. Uczniowie klasy IV przy wsparciu wychowawcy Henryka Zagórskiego przedstawili scenę rodzinnego spotkania, podczas którego dziadkowie przybliżali wnukom okoliczności utraty i odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Pan Maciej Szymański odtworzył animowany film ilustrujący historię Polski i zorganizował wraz z uczniami prezentację wybranych polskich miast. Uczniowie poszczególnych klas kierowani przez wychowawców, przygotowali najważniejsze informacje o Warszawie, Toruniu, Krakowie, Gnieźnie, Poznaniu, Gdańsku i przybliżali je na tle pięknych obrazów polskich miast. Od kilku lat obchody tego szczególnego narodowego święta w naszej szkole polegają na odwoływaniu się do historii i jednocześnie na poznawaniu współczesnej Polski, o którą tak ofiarnie walczyli nasi przodkowie. W ten sposób pragniemy uświadomić wszystkim, jak wielką wartością jest dla nas wolna, niepodległa Polska. Winniśmy naszym przodkom troskę o kochaną Ojczyznę i ochronę wszystkiego, co mamy dzięki walce i pracy niezliczonych pokoleń Podaków. To radosne święto, więc dzielcie się swoją radością poprzez wywieszenie narodowych barw, abyśmy meli wspólne poczucie narodowej dumy. (Tekst i zdjęcia w albumie: Henryk Zagórski)
Śniadanie daje moc
Już od wielu lat uczniowie klas I-III naszej szkoły biorąi udział w akcji edukacyjnej ,,Śniadanie daje moc”. Celem akcji jest zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka . O pomyśle włączenia się uczniów naszej szkoły do akcji zostali wcześniej powiadomieni rodzice oraz sami zainteresowani – uczniowie. Wszyscy spisali się na medal, wspólnie przygotowanie śniadania było okazją do wymiany wielu cennych uwag dotyczących zasad zdrowego żywienia, zaś degustacja przebiegła w miłej i radosnej atmosferze (Tekst: Bożena Hoppe; zdjęcia w albumie: Bożena Hoppe, Maria Przeradzka)
Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny
Przed nami dwa wyjątkowe, jesienne dni w kalendarzu: 1 listopada - Wszystkich Świętych i 2 listopada - Dzień Zaduszny. Każdy z nas ma w pamięci osoby, które zakończyły już swoje ziemskie życie. Otoczmy naszą pamięcią nie tylko bliskich z rodziny, sąsiadów i przyjaciół. Wspomnijmy także innych, którym tak zwyczajnie, po ludzku winniśmy pamięć. Zapalmy świeczkę na grobie Patrona Szkoły ks. Kazimierza Wróblewskiego. Pomyślmy o nauczycielach, których życie upłynęło na nauczaniu również w naszej szkole. Jest też bardzo wielu uczniów, którzy nie przekroczą już progu dawnej szkoły, aby powspominać lata nauki. Mieszkańcy naszej miejscowości oddawali swoje życie w czasie minionych wojen. Zatrzymajmy się przy pięcioletnim już Dębie Pamięci, który upamiętnia ś. p. Franciszka Chałę i inne ofiary sowieckich zbrodni oraz tragiczne ofiary katastrofy smoleńskiej. Teraz również co jakiś czas kondukt pogrzebowy przemierza drogę z naszego kościoła na cmentarz, gdzie żegnamy tych, którzy swoje życie związali z Gwiździnami. Wspomnijmy ich wszystkich, a także tych, którzy spoczywają w miejscach nieznanych, bądź zapomnianych. Zapalmy im symboliczną świeczkę. (Tekst i zdjęcia w albumie: Henryk Zagórski)
Konkurs na lampiony halloweenowe
W piątek 27 października rozstrzygnięty został konkurs na najpiękniejszy lampion halloweenowy.Przybyłe z zachodu święto na stałe wpisało się do kalendarza imprez naszej szkoły. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przeprowadził konkurs na lampion wykonany z dyni. Pierwsze miejsce zdobył Jakub Gajkowski, miejsce drugie przypadło Joannie Marszelewskiej, miejsce trzecie zajęli ex aequo Piotr Waruszewski i uczniowie z klasy "0". Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe, zaś uczniowie "zerówki" słodki upominek. (Tekst: Maciej Szymański; zdjęcia w albumie: Henryk Zagórski)
Apel o oszczędzaniu
Jak co roku w październiku odbył się apel podsumowujący działalność Szkolnej Kasy Oszczędności, która działa w naszej szkole od wielu lat. Na początku uczniowie klasy piątej przedstawili ,,Naradę na temat oszczędzania”. Krótka inscenizacja zachęcała wszystkich do oszczędzania wody, prądu, książek i pieniędzy. Po obejrzeniu przedstawienia opiekun SKO Bożena Hoppe dokonała podsumowania stanu oszczędności zgromadzonych na książeczkach SKO. Wszyscy uczniowie, którzy oszczędzają systematycznie otrzymali nagrody i upominki, ufundowane przez Bank PKO. W poczet członków SKO przyjęto uczniów klasy pierwszej, którym wręczono książeczki. Dodatkowo klasy, które oszczędzają systematycznie otrzymały kalendarze ścienne( klasa II, V i VI). Wszystkim uczniom rozdano ulotki informacyjne dla uczniów i rodziców zachęcające do zakładania indywidualnych kont internetowych. Opiekun SKO podziękowała wychowawcom klas za pomoc przy prowadzeniu SKO. (Tekst: Bożena Hoppe; zdjęcia w albumie: Henryk Zagórski)
Powiatowy Konkurs Plastyczny Promujący Działalność SKO i PKO
Już po raz dwunasty dnia 22.10.2015r. w Tereszewie odbył się Powiatowy Konkurs Plastyczny promujący działalność SKO i PKO. Brały w nim udział trzy uczennice naszej szkoły: Maja Czołba z klasy drugiej, Oliwia Wiśniewska z klasy czwartej i Zuzanna Marchlewska z klasy szóstej. Zadaniem Mai było narysowanie strony tytułowej „Książeczki SKO dla przedszkolaka”.Maja wykonała ładna pracę i jury przyznało naszej reprezentantce III miejsce. Również starsze uczennice wykazały się dużymi zdolnościami plastycznymi. Oliwia wykonując „Ulotkę zachęcającą do oszczędzania”- zdobyła II miejsce w kategorii klas III-IV. Zuzia wykonała „Projekt EKO –torby” i zdobyła II miejsce w najstarszej kategorii. Uczennice otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe.(Tekst i zdjęcia w albumie: Bożena Hoppe)
Gminny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Tymbarku
21 października 2015 roku na boisku "Orlik" w Bratianie rozegrano eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Tymbarku: "Z podwórka na stadion". Naszą szkołę reprezentowały trzy drużyny pod opieką nauczyciela Henryka Zagórskiego. Pierwsza z nich to chłopcy grający w kategorii wiekowej U - 10. W jej skład weszli: Bartosz Karpiński, Emil Bednarczyk, Patryk Sargalski, Jakub Marchlewski, Cezary Kopański, Mateusz Smyka, Tomasz Wiśniewski, Kamil Bukowski i Kacper Dembiński. Druga drużyna to dziewczęta grające w kategorii U - 12. W jej składzie znalazły się: Joanna Marszelewska, Martyna Smyka, Zuzanna Rutkowska, Magdalena Dereszewwska, Mariola Dereszewska, Zuzanna Stanowicka, Małgorzata Paczkowska, Agnieszka Wadecka, Zuzanna Kogut i Tamara Madoń. Trzecia nasza drużyna to chłopcy z kategorii U - 12, którzy wystąpili w składzie: Miłosz Bednarczyk, Wiktor Wierzbowski, Jakub Leśniewski, Rafał Wiśniewski, Patryk Dereszewski, Jakub Gajkowski i Mateusz Waruszewski. Wszystkie reprezentujące szkołę drużyny zagrały świetnie. Najmłodsi chłopcy zajęli II miejsce, choć do ostatniej sekundy ostatniego meczu byli na pierwszej pozycji w turnieju. Pokonali oni kolegów z Bratiana 1 : 0, a w meczu z drużyną Tylic pechowo zremisowali i to zadecydowało o drugiej pozycji. To jednak pierwszy występ drużyny w takim składzie i cieszy ich bardzo dobra gra. Nasze dziewczęta przeważały od początku i pokonały koleżanki z Tylic 2 : 0. Remis z drużyną ze Skarlina wystarczył, żeby wygrały cały turniej. To był bardzo pomyślny turniej również dla naszych piłkarzy. Od samego początku prowadzili grę na bardzo wysokim poziomie. Efektem bardzo dobrej gry były liczne gole. W meczu z Tylicami chłopcy wygrali 3 : 0. Kolegów ze Skarlina pokonali zaś aż 4 : 0. Nie tracąc żadej bramki, z kompletem punktów zajęli I miejsce w turnieju. Naszse mistrzowskie reprezentacje dziewcząt i chłopców awansowały w ten sposób do dalszego etapu rozgrywek. Wszyscy nasi grający uczniowie zasługują na wielkie uznanie. (Tekst i zdjęcia w albumie: Henryk Zagórski)
Powiatowe Biegi Przełajowe
20 października 2015 roku, na terenach przylegających do bratiańskiego Orlika, odbyły się Powiatowe Biegi Przełajowe. Lekkoatleci z naszego powiatu ścigali się na przełajowych trasach we wszystkich szkolnych kategoriach wiekowych. Nasi biegacze stanęli na starcie biegu na 600 m (dziewczęta z kl. IV i młodsze), 800 m (chłopcy z kl. IV i młodsi oraz dziewczęta z klas V - VI) i 1000 m. (chłopcy z klas V - VI). Pod opieką nauczyciela Henryka Zagórskiego wystartowali: Wiktor Wierzbowski, Krystian Paczkowski, Szymon Kołodziejski, Magdalena Dereszewska, Mariola Dereszewska, Patryk Dereszewski, Miłosz Bednarczyk, Jakub Gajkowski, Rafał Wiśniewski, Krzysztof Waruszewski, Mateusz Waruszewski, Zuzanna Kogut, Małgorzata Paczkowska, Tomasz Wiśniewski, Emil Bednarczyk. Stawką w tych biegach była przede wszystkim kwalifikacja do zawodów szczebla wojewódzkiego. Sztuka ta udała się naszej jednej z najmłodszych biegaczek - Małgorzacie Paczkowskiej. Istnieje szansa, że w wojewódzkich finałach wystartują również: Magdalena Dereszewska i Patryk Dereszewski, którym zabrakło jednego miejsca wyżej do kwalifikacji. Warto dodać, że jako piątoklasiści ścigali się oni z uczniami klasy VI. Pozostali nasi uczniowie również zaprezentowali się dobrze. Dla części z nich był to pierwszy start w takim biegu na etapie powiatowym. Gratulujemy wszystkim! (Tekst i zdjęcia w albumie: Henryk Zagórski)
Nasi reprezentanci w Biegu Pacółtowskim
18 października 2015 roku w niedzielne popołudnie w Pacółtowie zebrali się miłośnicy biegania. Wyzwaniu w postaci deszczowej pogody i rozmytych tras biegowych postanowili stawić czoła wszyscy znani w naszym rejonie biegający lekkoatleci. Wśród startujących znaleźli się też nasi reprezentanci: Jakub Gajkowski i rodzeństwo: Miłosz, Emil i Rozalia Bednarczykowie. Wszyscy oni mieli do pokonania trudną, krosową z powodu deszczu trasę 2000 m. Start naszych uczniów w tym otwartym biegu okazał się bardzo udany. Wszyscy przybiegli bowiem w czołówce. Najlepszy wynik uzyskał Miłosz Bednarczyk, który zajął III miejsce i wywalczył medal. Po zakończonym biegu odbyło się też losowanie nagród rzeczowych. Otrzymali je wszyscy startujący w biegu. Start w tak trudnych warunkach, przebycie błotnistej trasy i dobre miejsca naszych biegaczy świadczą o ich dużych możliwościach i zasługują na nasze wielkie uznanie. (Tekst: Henryk Zagórski; zdjęcia w albumie: Henryk Zagórski, Marta Karwowska)
XV Dzień Papieski
15 października 2015 roku uczestniczyliśmy w szkolnych obchodach XV Dnia Papieskiego. Uczniowie z klas IV - VI przygotowani przez pracującą od tego roku w naszej szkole panią katachetkę Annę Żuralską, przygotowali z tej okazji specjalny program artystyczny. Znalazły się w nim różne informacje i ciekawostki o św. Janie Pawle II. Przede wszystkim jednak zostaliśmy wszyscy zaproszeni do wspólnego śpiewania. Szkoła rozbrzmiała bliskimi Wielkiemu Papieżowi i nam również melodiami, zgodnie ze starą mądrością chrześcijańską: Kto śpiewa, jakby modlił się podwójnie. Tegorocznemu dniu dla uczczenia św. Jana Pawła II - wielkiego Polaka, towarzyszy hasło: Jan Paweł II - Patron Rodziny. Do znaczenia tych słów nawiązał goszczący tego dnia w naszej szkole proboszcz gwiździńskiej parafii ks. Józef Cierkowski. Wspomniał o swoim spotkaniu z Ojcem Swiętym i bijącym od niego cieple, które bierze się z miłości. Duszpasterz życzył wszystkim dzieciom, aby miały wśród swoich bliskich miłość, która niezbędna jest do wzrastania i rozwoju każdego człowieka. (Tekst i zdjęcia w albumie: Henryk Zagórski)
Dzień Edukacji Narodowej
14 października 2015 roku nasza społeczność obchodziła Dzień Edukacji Narodowej. Popularnie święto to nazywane jest "Dniem Nauczyciela", ponieważ wszyscy nauczający stanowią fundament edukacji i to oni urzeczywistniają edukacyjne idee, pracując ze swymi uczniami. Dyrektor szkoły Hanna Błaszkowska witając przybyłych na uroczystość, nawiązała do historycznej Komisji Edukacji Narodowej z 1773 r., określanej mianem pierwszego Ministerstwa Oświaty w Europie. Swoją obecnością zaszczycili nas tego dnia przedstawiciele gwiździńskich organizacji i instytucji, przedstawicielka organu prowadzącego szkołę oraz ci, którzy niegdyś nauczali w naszej szkole, a także emerytowani nauczyciele i pracownicy obsługi szkoły. Nasi uczniowie pod kierunkiem nauczycieli: Bożeny Hoppe, Emilii Dembińskiej i Macieja Szymańskiego, przedstawili program artystyczny dla uczczenia tego dnia. Dyrektor szkoły poinformowała zebranych, że w przeddzień święta Nagrodę Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie odebrała nauczycielka Maria Przeradzka, a nasz nauczyciel j. angielskiego Maciej Szymański złożył ślubowanie jako nauczyciel mianowany.Kierująca szkołą podziękowała wszystkim nauczycielom za ich pracę i wręczyła nagrody za szczególne osiągnięcia.wyróżnionym: Bożenie Hoppe, Henrykowi Zagórskiemu, Annie Falkowskiej i Maciejowi Szymańskiemu. Nagrody Dyrektora otrzymały też panie z administracji i obsługi szkoły: Ewa Gajkowska i Dorota Palarowska. Tradycyjnie obchodom tego święta towarzyszy w naszej szkole ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Najmłodsi przygotowali na tę okazję specjalny występ, po czym dokonano aktu ślubowania i pasowania na ucznia. Zgodnie z tradycją, najstarsi uczniowie przeprowadzili pierwszakom otrzęsiny. Na koniec na powitanie wśród uczniowskiej braci, pierwszacy otrzymali liczne prezenty. W klasie pierwszej, pod opieką wychowawczyni Bożeny Hoppe uczą się: Paulina Arentowicz, Rozalia Agnieszka Bednarczyk, Oliwia Czołba, Bartosz Górtatowski, Oliwia Ewa Kazimier, Kacper Kogut, Adam Kopański, Jagoda Szmidt, Dawid Wiśniewski, Kuba Wiśniewski i Kornelia Maria Wolarz. Po zakończonej uroczystości rodzice najmłodszych uczniów przygotowali słodki poczęstunek z tortem w roli głównej. Życzymy wszyscy pierwszoklasistom oraz nauczycielom sukcesów w nauce ku radości całej naszej społeczności. (Tekst i zdjęcia w albumie: Henryk Zagórski)
Trzecie miejsce piłkarzy nożnych
13 października 2015 roku na "Orliku" w Bratianie odbył się Gminny Turniej Mini Piłki Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych. Nasza drużyna pod opieką nauczyciela Henryka Zagórskiego zagrała w składzie: Miłosz Bednarczyk, Wiktor Wierzbowski, Jakub Leśniewski, Rafał Wiśniewski, Jakub Gajkowski, Krystian Paczkowski, Patryk Dereszewski, Jacek Wiśniewski, Mateusz Waruszewski, Tomasz Wiśniewski. Zawody rozegrano systemem "każdy z każdym". Nasi piłkarze mieli kłopoty z wejściem w turniej z pełną mocą. Być może przeszkodą było panujące zimno. Pierwsze dwa mecze nie należały do udanych. Zarówno ze Skarlinem, jak i z Radomnem straciliśmy po jedfnej bramce. Potem bylo już tylko lepiej. Skromne zwycięstwo nad reprezentacją z Tylic dodało woli walki naszym piłkarzom. W ostarnim meczu z kolegami z Bratiana pokazali, co naprawdę potrafią. Wygrali dość łatwo 3 : 1. W całym turnieju zajęliśmy trzecie miejsce i wróciliśmy z pucharem do szkoły. To dobry wynik i naszej męskiej drużynie należą się gratulacje, zważywszy na wyrównany poziom piłkarski drużyn. (Tekst i zdjęcia w albumie: Henryk Zagórski)
Wycieczka klasy II do Nowego Miasta Lubawskiego
13 października 2015 uczniowie klasy II uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej. Odwiedziliśmy Komendę Powiatową Policji, gdzie poznawaliśmy trudną pracę policjantów. Obejrzeliśmy magazyn ze sprzętem specjalnego przeznaczenia. Spotkaliśmy się z policjantami zajmującymi się wykrywaniem przestępstw. Oczywiście nie zabrakło też oglądania samochodu policyjnego – wszyscy mogli przez chwilę w nim posiedzieć. Utrwaliliśmy również zasady poruszania się po drogach. Każdy uczestnik wycieczki otrzymał odblask.
Kolejnym elementem wycieczki były warsztaty dotyczące zdrowego odżywiania. W tym celu udaliśmy się do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej na spotkanie z jej pracownikiem. W ramach zajęć rozwiązywaliśmy zagadki, rebusy, krzyżówki, które przybliżyły nam problem zdrowego odżywiania. Dowiedzieliśmy się między innymi, że każdego dnia powinniśmy wypijać około ¾ litra mleka i zjadać 5 porcji warzyw i owoców. Do szkoły wróciliśmy z bagażem nowych doświadczeń i wiadomości. (tekst i zdjęcia E. Dembińska)
Święto Drzewa 2015
8 października w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Drzewa /obchodzonego w Polsce 10 października/z udziałem zaproszonego gościa – Izabeli Redman-Zalewskiej, pracownika Welskiego Parku Krajobrazowego. W ramach tegorocznych obchodów podczas apelu społeczność szkolna obejrzała występ przedstawienia pt.” Drzewo twoim przyjacielem” w wykonaniu uczniów klasy czwartej. Następnym punktem programu obchodów były zajęcia dla uczniów klas 1-3 i 4-6, które poprowadziła pani Izabela. Zajęcia miały formę warsztatów, na których uczniowie obejrzeli prezentację dotyczącą rozpoznawania gatunków drzew, następnie pracowali w grupach. Każda grupa miała do dyspozycji zasuszone liście drzew, które po odbiciu na kartce należało przyporządkować do właściwego drzewa. Wszyscy uczniowie wywiązali się z zadania bardzo dobrze. Momentem, na który czekali wszyscy uczniowie było posadzenie drzewka – brzozy szczepionej na pniu. Wszyscy uczestnicy wraz z panią Izabelą udali się przed szkołę, gdzie w przygotowane miejsce uroczyście posadziliśmy młodą brzozę. Całą imprezę koordynowała Anna Falkowska.
Organizując ten apel przyłączyliśmy się do ogólnopolskiego programu ogłoszonego przez ekologiczny Klub Gaja w 13 edycji Święta Drzewa. Program objęty jest patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Ministra Środowiska – zachęca do podjęcia rzeczywistych działań na rzecz ochrony środowiska i klimatu – sadzenia i ochrony drzew. (Tekst: Anna Falkowska; zdjęcia w albumie: Henryk Zagórski)
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie