• Sprawny Maluch
          • Sprawny Maluch

          • 18 kwietnia nasze przedszkolaki wzięły udział w imprezie rekreacyjnej dla dzieci sześcioletnich "Sprawny Maluch" zorganizowanej przez Pana Ryszarda Krzemieniewskiego przy współpracy z Zespołem Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku. Oddział przedszkolny reprezentowała sześcioosobowa drużyna, która startowała w wyścigu rzędów i wykonywała zadania. Każdy okazał się wygranym, ponieważ organizator imprezy sklasyfikował wszystkie dzieci na I miejscu! Wszystkie dzieci otrzymały upominki, medale i dyplomy. (Tekst i zdjęcia w albumie: Hanna Wilczewska)

        • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
          • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

          • Szkoła Podstawowa im. ks. Kazimierza Wróblewskiego w Gwiździnach od 14 lat zaangażowana jest w ogólnopolski projekt edukacyjny „Katyń… ocalić od zapomnienia”. Celem programu jest upamiętnienie niemal 22 tysięcy osób skrytobójczo zamordowanych i spoczywających w Katyniu, Charkowie, Miednoje, Bykowni poprzez sadzenie Dębów Pamięci. Drzewo rosnące na skwerze w Gwiździnach upamiętnia aspiranta Policji Polskiej, Franciszka Chałę, mieszkańca Gwiździn, ofiarę zbrodni katyńskiej.

             

            12 kwietnia społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi  uczciła pamięć Bohaterów tej okrutnej zbrodni przy skwerze w Gwiździnach, który w ubiegłym roku Rada Gminy Nowe Miasto Lubawskie podjętą uchwałą nazwała skwerem Ofiar Katyńskich. To właśnie tam rośnie dąb przypominający o najwyższej ofierze jaką poniósł Franciszek Chała mieszkaniec Gwiździn.

             

            W uroczystości wzięli udział: sekretarz Gminy Nowe Miasto Lubawskie - pani Agnieszka  Paturalska-Miehlau, zastępca komendanta Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim podinsp. Waldemar Bartnicki, rodzina zamordowanego mieszkańca Gwiździn, asp. Franciszka Chały - państwo Grażyna i Janusz Browalscy, dyrektor Szkoły Podstawowej im. ks. Kazimierza Wróblewskiego w Gwiździnach - pan Henryk Zagórski oraz nauczyciele i uczniowie szkoły. Uczniowie z klasy VII i VI pod kierunkiem Hanny Błaszkowskiej, nauczycielki języka polskiego, Julity Bulińskiej nauczycielki historii i pana Mateusza Deredasa, nauczyciela muzyki, przygotowali scenariusz uroczystości i występujących podopiecznych.

        • Podium piłkarek nożnych w Turnieju o Puchar Tymbarku
          • Podium piłkarek nożnych w Turnieju o Puchar Tymbarku

          • 11 kwietnia 2024 roku na bratiańskim orliku odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Tymbarku w kategorii U-12. Drużyna naszych dziewcząt zagrała w składzie: Lena Gawińska, Jowita Kazimier, Maja Górtatowska, Alicja Sargalska, Nikola Dembińska, Zofia Kalinowska i Iga Dembińska. W drużynie chłopców zagrali: Dawid Duliński, Piotr Hincmann, Krzysztof Groszkowski, Wiktor Leśniewski, Konrad Wolicki, Igor Wiśniewski i Dominik Dachowski. Było to pierwsze piłkarskie wyzwanie tej wiosny dla naszych drużyn. Był to też pierwszy start w przedstawionych składach, który dostarczył ciekawych informacji o predyspozycjach zawodników do gry na poszczególnych pozycjach. Jak zawsze nasi reprezentanci zaprezentowali się godnie i stoczyli emocjonującą sportową walkę na boisku. Naszym chłopcom nie udało się stanąć na podium, dziewczęta zaś wywalczyły III miejsce w gminnej rywalizacji. Gratulujemy wszystkim dobrej gry i życzymy dalszych sukcesów. (Tekst i zdjęcia w albumie: Henryk Zagórski)

          • UDZIAŁ W KONKURSIE ,,ZE STAREGO COŚ NOWEGO’’.

          • Nasza uczennica klasy VI, Jowita Kazimier, wzięła udział w konkursie rękodzielniczym pt. ,,Ze starego coś nowego’’ organizowanym przez Muzeum Lokalne Ziemi Lubawskiej wraz z partnerami. Uczennica przekazała na konkurs, własnoręcznie odnowiony stary taboret, z dodatkowo naniesioną grafiką , zdobienie sposobem decoupage, które wykonała pod kierunkiem nauczycielki plastyki, Pani Mai Grądzkiej.

          • WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO PT. ,,KURCZAK Z RECYKLINGU’’

          • W naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pt. ,,Kurczak z recyklingu’’. Prace które wpłynęły na konkurs, zostaną wszystkie nagrodzone. Na naszym szkolnym holu, można już podziwiać dzieła uczestników konkursu. Serdecznie gratulujemy uczestnikom pomysłów, zapału i niesamowitego talentu. Następujące miejsca:
            Kategoria przedszkolna: 

            I miejsce Julia Roguszczak
            II miejsce Maria Jarmużewska
            III Nela Groszkowska i Emilia Golińska

            Kategoria klas IV-VI-VII

            I miejsce Maja Górtatowska
            II miejsce Nikola Dembińska

            Tekst i zdjęcie: Maja Grądzka

          • SUKCES MAI GÓRTATOWSKIEJ!

          • Sukces uczennicy Mai Górtatowskiej z klasy IV , w powiatowym konkursie pt. ,,Tradycje wielkanocne’’ , organizowanym przez Szkołę Podstawowa im. Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach. Uczennica w kategorii klas IV-VIII, zajęła II miejsce. Wielkie brawa i gratulacje. Życzymy kolejnych sukcesów.

            Tekst i zdjęcia: Maja Grądzka

        • Wielkanoc 2024
          • Wielkanoc 2024

          • Na Świąteczny, Wielkanocny czas, życzę całej społeczności szkolnej, wszystkim mieszkańcom Gwiździn, przyjaciołom szkoły i odwiedzającym tę stronę, radości Zmartwychwstania Pańskiego. Niech te święta wzmocnią nadzieję i wiarę w moc dobra w Waszym życiu. Jak po Wielkim Poście przychodzi Wielkanoc, tak po czasie trudów życia przychodzi szczęście. Cieszmy się rodzinnym ciepłem, prezentami od Zajączka, wielkanocnym jajkiem, które pomalujemy, lanym poniedziałkiem i wiosną, która w słońcu czy też w deszczu - zawsze niesie nowe życie.

            dyrektor szkoły
            Henryk Zagórski

          • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej 2024 - eliminacje gminne

          • W dniu 26 marca 2024 roku, Zespół Szkół w Bratianie stał się areną lokalnych (gminno-miejskich) zmagań w ramach XLV edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, noszącego hasło „Młodzież zapobiega pożarom”. Wydarzenie to, ugruntowane na przestrzeni lat jako istotny element edukacyjny w Polsce, ma na celu nie tylko zwiększenie świadomości młodzieży w zakresie bezpieczeństwa pożarowego, ale także promowanie aktywnego i odpowiedzialnego udziału w ochronie przeciwpożarowej. Rocznie przyciąga ono uczniów z całego kraju, co potwierdza jego znaczącą rolę w kształtowaniu postaw prospołecznych wśród młodego pokolenia.

            Tegoroczne gminne eliminacje zgromadziły reprezentantów szkół z rozmaitych części gminy, w tym z miejscowości takich jak Radomno, Gwiździny, Skarlin, Nowe Miasto Lubawskie oraz gospodarz – Bratian. Przybyli oni, by zmierzyć się z zadaniami, które sprawdziły ich wiedzę oraz umiejętności praktyczne w zakresie prewencji pożarowej.

            Wśród reprezentantów naszej szkoły znaleźli się: Marcelina Trawicka z klasy III, Krzysztof Groszkowski z klasy IV, Paulina Groszkowska z klasy VII, oraz Szymon Wiśniewski, również z klasy VII.

            Turniej, jak co roku, wyróżniał się wysokim poziomem merytorycznym, wymagając od uczestników nie tylko teoretycznej wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej, ale także zdolności do szybkiego reagowania i stosowania tej wiedzy w praktyce. Zagadnienia obejmowały szeroki zakres tematów, od funkcjonowania służb ratowniczych, poprzez metody ewakuacji, aż po analizę przyczyn i skutków pożarów oraz strategie ich zapobiegania. Konkurencje te stanowiły wyzwanie, którego pokonanie wymagało nie tylko dogłębnej znajomości tematu, ale również zdolności do logicznego myślenia i pracy pod presją czasu.

            Spośród naszych uczniów szczególne wyróżnienie zdobył Krzysztof Groszkowski, który zajął drugie miejsce w kategorii klas I-IV. To osiągnięcie kwalifikuje go do udziału w kolejnym etapie rywalizacji – eliminacjach powiatowych, które zaplanowano na 26 kwietnia w Kurzętniku. Trzymamy kciuki.

            Tekst i zdjęcia: Leszek Chechłowski

          • Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2024 - etap gminny w Tylicach

          • W dniu 20 marca 2024 roku, Społeczna Szkoła Podstawowa w Tylicach stała się miejscem zmagania młodych pasjonatów bezpiecznej jazdy podczas gminnych eliminacji Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. To wydarzenie, mające na celu nie tylko wyłonienie najlepszej drużyny do dalszych etapów rywalizacji, ale przede wszystkim promowanie wiedzy o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, skupiło uczniów klas IV-VIII ze Społecznej Szkoły Podstawowej oraz innych szkół na terenie gminy. Naszą szkołę godnie reprezentowała trójka uczniów: Cezary Dąbrowski z klasy VI oraz Kacper Bańka i Kacper Hincmann z klasy VII.

            Konkurs składał się z kilku etapów, wymagających od uczestników nie tylko teoretycznej wiedzy, ale również umiejętności praktycznych. Pierwszym wyzwaniem były testy dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego (brd), które sprawdzały stopień znajomości przepisów oraz zasad obowiązujących na drodze. Następnie uczestnicy mieli okazję wykazać się w praktyce, rywalizując na rowerowym torze przeszkód. To zadanie pozwoliło na ocenę ich zręczności i umiejętności zachowania kontroli nad rowerem w różnych sytuacjach, co jest niezbędne do bezpiecznego poruszania się po drogach.

            Nasza drużyna z Gwiździn, mimo że nie stanęła na podium, wykazała się dużym zaangażowaniem i determinacją. Uczestnicy z naszej szkoły dzielnie przystąpili do każdego z zadań, demonstrując swoje umiejętności i wiedzę. Miejsce, które zajęli, choć poza podium, jest wynikiem, który daje cenne doświadczenie i motywację do dalszego rozwijania się w tej ważnej dziedzinie. To doświadczenie będzie nieocenionym atutem w przyszłych edycjach konkursu, który łączy w sobie elementy wiedzy teoretycznej oraz sprawności praktycznej.

            Oprócz rywalizacji, turniej był również okazją do promowania kultury bezpieczeństwa wśród młodzieży, podnoszenia świadomości o zagrożeniach w ruchu drogowym oraz kształtowania postaw odpowiedzialnych użytkowników dróg. Działania takie jak Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym mają kluczowe znaczenie dla budowania bezpiecznej przestrzeni drogowej i są ważnym elementem edukacji każdego młodego człowieka.

             

            Tekst i zdjecia: Leszek Chechłowski

        • Szkolny konkurs "Mam Talent" - Nagroda główna
          • Szkolny konkurs "Mam Talent" - Nagroda główna

          • W związku z przeprowadzonym z okazji Pierwszego Dnia Wiosny Szkolnego Konkursu "Mam Talent", dnia 27 marca 2024 wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie odebrali swoją nagrodę główną. Organizatorzy przygotowali poczęstunek w postaci pizzy, frytek oraz słodkich dodatków. Taka forma nagradzania uczestników wzbudza wielkie zainteresowanie oraz radość. Raz jeszcze dziękujemy wszystkim za przygotowanie się do konkursu oraz odwagę w podzieleniu się swoimi pasjami oraz talentami. 

            Tekst i zdjęcia: Sylwia Nowak

        • Szkolne przedstawienie teatralne na motywach powieści L.M. Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza”
          • Szkolne przedstawienie teatralne na motywach powieści L.M. Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza”

          • Szkolne Koło Teatralne „Zielona Gęś” przygotowało spektakl teatralny pt. „Próba”. Scenariusz przedstawienia na motywach powieści Lucy Maud Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza”. Młodzi aktorzy przygotowali dekoracje, stroje XIX –wieczne, rekwizyty. Próby do występu odbywały się od jesieni. Jaka jest Ania z Zielonego Wzgórza? Czy to tylko beztroska trzpiotka, paplająca co jej ślina na język przyniesie i stale pakująca się w kłopoty? A może to wrażliwe i czarujące dziewczę, które swoją bezpretensjonalnością i szczerością potrafi podbić serca wszystkich dookoła? Te pytania stawiały i stawiają sobie miliony czytelników i widzów na całym świecie, którym przyszło się zetknąć z fenomenem postaci wykreowanej przez Lucy Maud Montgomery już przeszło sto lat temu. To opowieść o potrzebie przyjaźni, ciepła i akceptacji. Na Zielone Wzgórze do domu Mateusza i Maryli Cuthbert przybywa jedenastoletnia Ania Shirley. Ania jest sierotą, wcześnie straciła rodziców, ale swoim pozytywnym nastawieniem do życia podbija serca wszystkich wokół. Szalone przygody rudowłosej Ani i jej przyjaciół odegrali aktorzy w żywym planie. Przypomnieliśmy najbardziej znane epizody powieści. Spektakl był i zabawny i liryczny – dlatego jednocześnie zachwycił i rozbawił widzów oraz skłonił do wielu refleksji. W nastrój opowieści wprowadziła symboliczna scenografia oraz stylowe kostiumy. Pełne uroku przedstawienie dostarczyło młodym widzom niezapomnianych emocji, a dorosłym przypomniało „smaki” dzieciństwa. 

            Wspaniałe role naszych młodych aktorów spotkały się z pełną akceptacją widowni:
            Wystąpili: Magdalena Napiórkowska, Ewa Wolicka, Jowita Kazimier, Maja Górtatowska, Jakub Karpiński, Paulina Groszkowska, Nikola Dembińska, Natalia Wolarz, Alicja Sargalska, Krzysztof Groszkowski, Piotr Hincmann, Lena Gawińska, Amelia Hincmann


            Inspicjenci: Kacper Bańka i Kacper Hincmann


            Reżyser: Hanna Błaszkowska

             

            Tekst i zdjęcia: Hanna Błaszkowska

        • W świecie przygód Pinokia, drewnianego pajacyka, który stał się prawdziwym chłopcem
          • W świecie przygód Pinokia, drewnianego pajacyka, który stał się prawdziwym chłopcem

          • Szkolny teatr „Zielona Gęś” przygotował dla uczniów, nauczycieli i rodziców przedstawienie kukiełkowe pt. „Pinokio”. W spektaklu wzięli udział młodzi aktorzy z klasy czwartej pod kierunkiem opiekuna koła teatralnego, pani Hanny Błaszkowskiej. Kukiełki do przedstawienia wykonali sami uczniowie z pomocą swoich rodziców.  Widzowie mieli okazję zapoznać się z przygodami Pinokia, głównego bohatera książki Carla Collodi’ego. Widzowie poznali wady oraz zalety Pinokia. Inscenizacja przygód drewnianego pajacyka spotkała się z ciepłym
            przyjęciem. Młodzi aktorzy wcielili się w postać Dżeppetta, Świerszcza, Pinokia, Kota i Lisa oraz Wróżkę. Pajac wystrugany przez stolarza Dżeppetta z kawałka drewna marzył, aby stać się prawdziwym chłopcem. Zanim jednak zamienił się w chłopca, był ogromnym urwisem, który sprawiał wszystkim wiele kłopotów. Bohater ten był kłamczuchem i zawsze, gdy oszukiwał, wydłużał mu się nos. Pinokio w końcu zrozumiał, że w życiu trzeba być dobrym i należy pomagać innym. W nagrodę za swoje dobre uczynki przemienił się w prawdziwego chłopca.
            Dzieci lubią teatr kukiełek, ponieważ pozwala im przejść od rzeczywistości do świata baśni. Lalki ożywają na ich oczach i przeżywają fantastyczne historie.

            Tekst i zdjęcia: Hanna Błaszkowska

          • PANI WIOSNA

          • W szkole w Gwiździnach, na szkolnym holu, zawitała piękna Pani Wiosna. Nasza Szkolna Dama, zmienia szatę, kiedy następują zmiany pór roku. Codziennie wita wszystkich odwiedzających naszą szkołę, uczniów i pracowników.

            Tekst i zdjęcia: Maja Grądzka

          • PALMA WIELKANOCNA-SZKOLNA KSIĘGA GUINNESSA

          • Dnia 18 marca uczniowie jak co roku, z opiekunem szkolnej Księgi Guinnessa, panią Mają Grądzką, wykonywali palmę wielkanocną. Każdego roku wykonują ją coraz wyższą, aby pobić zeszłoroczny wynik . Nasza Palma Wielkanocna, w tym roku liczy 3 metry i 60 cm i jest wyższa od zeszłorocznej. Gratulujemy naszym uczniom, pobicia kolejnego rekordu i ich wielkiego zapału w takich szkolnych akcjach.

            Tekst i zdjęcia: Maja Grądzka

          • KOŁA ZAINTERESOWAŃ

          • W naszej szkole w każdy poniedziałek, odbywają się na przemian, koła zainteresowań, prowadzone przez panią Maję Grądzką. Zajęcia między innymi takie jak: koło tańca, koło plastyczne i master chef. Uczniowie uczęszczający na zajęcia regularnie w nich uczestniczą, pogłębiając swoje zainteresowania, pasję oraz rozwijają swoją wyobraźnię i twórczość.

             

            Tekst i zdjęcia: Maja Grądzka

        • Pierwszy Dzień Wiosny 2024. Szkolny konkurs "Mam Talent"
          • Pierwszy Dzień Wiosny 2024. Szkolny konkurs "Mam Talent"

          • Dnia 21 marca 2024 obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Wiele atrakcji zostało zaplanowanych na ten wyjątkowy dzień. 

            Pierwszym punkten programu był szkolny konkurs "Mam Talent", na który uczniowie ze zniecierpliwieniem czekali już od wielu tygodni. Dzieci zaprezentowały wiele talentów: od wokalnych, artystycznych po akrobatykę. Wszyscy zostali przyjęci z wielkim entuzjazmem, radością oraz aprobatą. Mieliśmy okazję podziwiać naszych wychowanów w niecodziennych aktywnościach. Sprawili nam wszystkim wiele radości. Jury nie było w stanie wyłonic najlepszej osoby, dlatego wszyscy uczestnicy zostali wyróżnieni i nagrodzeni. 

            Następnie uczniowie obejrzeli krótki filmik z pierszymi oznakami wiosny w przyrodzie, na podstawie którego organizatorzy przeprowadzili quiz. Uczniowie z entuzjazmem odpowiadali na przygotowane pytania. Uczniowie  przprowadzili wiosenny eksperyment. Sprawdziliśmy, czy zabarwiona woda ma wpływ na zanużone w niej białe tulipany. Po milkunastu minutach okazało się, że tak. Tulipany przybrały kolor wody, w której się znajdowały.

            Kolejnym punktem tegorocznego Dnia Wiosny było przygotowanie wiosennych kanapek. Uczniowie z zapałem i twórczością odnieśli się do tego zadania. Powstały piękne, kolorowe a zarazem zdrowe kanapki.

            Opiekunka Koła Teatralnego "Zielona Gęś" Pani Hanna Błaszkowska wraz z uczniami przygotowali i wystawili dwie sztuki: "Ania z Zielonego Wzgórza" oraz "Pinokio". Spektakle okazały się wielkim sukcesem. Mieliśmy okazję podziwiać talent aktorski naszych uczniów. Dzieła dopełniły przecudne stroje!

            Pierszy Dzień Wiosny obfitiował w wiele atrakcji. Dziękujemy organizatorom, rodzicom oraz uczniom za włączenie się w przygotowania. 

             

            Tekst: Sylwia Nowak, Zdjęcia: Hanna Wilczewska

             

             

        • Spotkanie autorskie z nowomiejską pisarką panią Dorotą Deą Makowską.
          • Spotkanie autorskie z nowomiejską pisarką panią Dorotą Deą Makowską.

          • Dnia 20 marca 2024 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z nowomiejską pisarką panią Dorotą Deą Makowską. Pisarską przygodę pani Dorota rozpoczęła w wieku 12 lat zapisując swoje wiersze w zeszycie podarowanym przez babcię. Wspierana rodziną, nauczycielami rozwijała swoją pasję, której owocem zostały dwie książki: “W tę grudniową noc” oraz “Zostań moim światłem.” Niezwykłość pani Doroty to nie tylko talent pisarski, ale empatia, pogoda ducha, umiejętność nawiązywania kontaktów i niesienie pomocy potrzebującym, tym bardziej jest to niezwykłe, iż pani Dorota od urodzenia zmaga się ze spastycznością mięśni, co w znacznym stopniu uniemożliwia jej swobodne poruszanie. Podczas spotkania opowiadała z radością o pisarstwie, swoim życiu, pasjach. Na zakończenie spotkania chętni uczniowie otrzymali autografy pisarki. Dziękujemy Pani Dorocie, że przyjęłą zaproszenie od naszej szkoły, Paniom z Klubu Miłośniczek Książki za obecność, a naszym uczniom życzymy, aby to spotkanie dodało im wiary w realne urzeczywistnienie marzeń.

             

            Tekst i zdjęcia: Anna Żuralska

        • Tydzień Mózgu 2024
          • Tydzień Mózgu 2024

          • To, że mózg to ważna część naszego ciała wie każdy. Nie każdy jednak wie, co robić, aby tak ważny organ prawidłowo się rozwijał i długo nam służył w dobrym zdrowiu.

            Tegoroczne działania w poszczególnych dniach Tygodnia Mózgu miały właśnie takie zadanie. Dzięki nim nasi uczniowie dowiedzieli się jak można wykryć witaminę C w sokach owocowych, a badanie naukowe klasowego laboratorium dowiodło, że banany również mają swoje DNA. Udowodniliśmy sami sobie, że granie w gry planszowe w realu jest zdecydowanie bardziej ekscytujące od grania wirtualnego. Pogłębiliśmy wiedzę dotyczącą ziół wykonując plakat pt. „Pani Wiosna w ziołowej szacie”. Dowiedliśmy, że ćwiczyć każdy może, a szczególnie ten kto chce usprawnić swój mózg i można to robić używając klamerek, piłek czy też woreczków. Największym wyzwaniem dla większości uczestników naszych codziennych zadań był chyba dzień robótek ręcznych, kiedy to okazało się, że nie tylko szydełko daje w kość, ale również przyszycie guzika to niezwykły problem. Przez cały tydzień podczas przerw towarzyszyła nam muzyka klasyczna poprawiająca koncentrację i umiejętność wyciszenia się. Wszystkim, którzy podjęli próbę usprawnienia pracy swojego mózgu serdecznie gratuluję  i zachęcam do pracy na rzecz własnego MÓZGU.

            Tekst Emilia Dembińska

          • l Gminny Turniej Wiedzy Patriotycznej "Kocham Cię, Polsko!"

          • 15 marca 2024 roku w Społecznej Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Tylicach odbył się l Gminny Turniej Wiedzy Patriotycznej "Kocham Cię, Polsko!" dla uczniów klas pierwszych. Naszą szkołę pod opieką wychowawczyni pani Marii Przeradzkiej reprezentowała drużyna w składzie: Weronika Gawińska, Marek Groszkowski i Maria Leśniewska. Dzieci prezentowały swoją wiedzę o Polsce rozwiązując różne zadania ze znajomości symboli narodowych, postaci sławnych Polek i Polaków, legend polskich. Pracowały także z mapą Polski i Europy, rozwiązywały quiz. Ocenie podlegały również prace plastyczne, prezentujące piękno naszej gminy.

            Po rywalizacji, która była dla uczestników dobrą zabawą, jury wyłoniło zwycięzców:

            1. miejsce - SSP Tylice

            2. miejsce - SP Gwiździny

            3. miejsce - ZS Bratian

            Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i medalami okolicznościowymi wykonanymi na drukarce 3D. Ponadto każde dziecko otrzymało drobne upominki i gry o Polce dla swoich klas.

            Serdecznie gratulujemy Małym Patriotom, a organizatorom dziękujemy za świetny, patriotyczny turniej i jego miłą, zabawową formę.

            Tekst i zdjęcia: Maria Przeradzka, Agata Wodara.

          • Dzień Piekarza i Cukiernika w Oddziale Przedszkolnym 🍩🍪🥧

          • 15 marca dzieci z oddziału przedszkolnego z okazji Dnia Piekarzy i Cukierników obejrzały film edukacyjny o tym jak powstaje chleb, a następnie same zamieniły się w piekarzy i przygotowały przepyszne babeczki, którymi podzieliły się z pracownikami szkoły. 

            Tekst i zdjęcia: Hanna Wilczewska